Заміна внутрішньої пам'яті Android на SD-карту

Більшість власників пристроїв на Андроїд рано чи пізно стикаються з проблемою браку внутрішнього простору для зберігання файлів. Регулярна установка додатків поступово зменшує кількість вільного місця в гаджеті, що призводить до гальмувань, неправильної роботи, а то і зовсім повної відмови системи працювати нормально. В цьому випадку допоможе заміна внутрішньої пам'яті Android на карту пам'яті. Як це зробити і які ще існують способи боротьби з такою неприємністю, розглянемо далі.

Карта пам'яті для Android


зміст

 • 1 Які існують види пам'яті на Андроїд-пристроях?
 • 2 Чому не виходить зберегти додатки на SD-карту?
 • 3 Програми для перенесення додатків на карту пам'яті
  • 3.1 App 2 SD
  • 3.2 Move2SD Enablerv
  • 3.3 Link2SD
 • 4 Які ще є методи?

Які існують види пам'яті на Андроїд-пристроях?

Перш ніж копатися в настройках і все разом додатки переносити на флешку, потрібно зрозуміти, які, взагалі, існують типи пам'яті на вашому Андроїд-пристрої:

 • оперативна - необхідна для коректної роботи додатків, програм та інших процесів, які виконуються в телефоні або планшеті;
 • ПЗУ - зберігає інформацію про операційну систему під час прошивки і ці дані не можна перенести на сторонні носії;
 • внутрішня - сюди встановлюються додатки в автоматичному режимі, а також будь-яка інформація користувача; скільки залишилося вільного місця система повідомляє при установці нового ПЗ;
 • картка розширення - зовнішній накопичувач, який покликаний розширити внутрішню пам'ять пристрою і зберігати додатки, призначену для користувача інформацію.

Чому не виходить зберегти додатки на SD-карту?

У багатьох гаджетах автоматично дозволити встановлення нових додатків на флешку не вийде. Це стосується телефонів і планшетів починаючи з версії 4.4.2 і закінчуючи 6.0.1. У такому випадку заміна внутрішньої пам'яті на карту SD просто необхідна, а зробити це можна кількома способами (в тому числі і використовувати сторонні додатки). Але спочатку потрібно дізнатися версію Андроїд, яка встановлена ​​на вашому гаджеті. Для цього натискайте послідовно на:

 1. Меню;
 2. Установки та
 3. Про телефоні.

У списку, і буде вказано версія ОС.

Програми для перенесення додатків на карту пам'яті

Розробники подбали про користувачів і створили програми для того, щоб зробити пам'ять флешки основний на Андроїд. Це особливо корисно для старих версій системи, наприклад, 2.2 або навіть більш ранніх.

App 2 SD

App 2 SD

Зручне ПО, в якому є весь необхідний інструментарій для перенесення інформації з внутрішньої пам'яті на зовнішній накопичувач. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий і простий. Доступні для переміщення додатки позначені іконками, при натисканні на які відкривається вся доступна про них інформація, а також можливі дії (перенести, скопіювати, видалити).

Move2SD Enablerv

Це ПО цікаво користувачам з двох причин. Перша - програма сумісна з різними версіями Android (в тому числі і більш пізніми). А друга - можливість перенесення даних і додатків, які в системі позначені як "неприпустимі для перенесення".

Link2SD

Link2SD

Ще одна цікава розробка, яка спрощує життя користувачів Android-гаджетів. Основні переваги - проста установка ПО (без необхідності додатково качати скрипти і бібліотеки) і можливість переносити інформацію ще не повними бібліотеками, а тільки їх частинами.

Які ще є методи?

Є ще варіант, як внутрішньою пам'яттю на Андроїд зробити SD-карту. Якщо версія вашого гаджета від 2.2 до 4.2.2, то інструкція гранично проста, натискайте на:

 1. Установки та
 2. пам'ять;
 3. Диск для запису за замовчуванням;
 4. SD-карта.

Навпаки флешки з'явиться галочка або гурток, яка свідчить про зміну налаштувань. Тепер установка додатків буде автоматично йти на флеш-накопичувач.

Для користувачів Android KitKat і вище процес буде складніше і клопітно. Головна проблема полягає в тому, що вам буде потрібно отримати root-права для свого пристрою. Зробити це можна і в домашніх умовах, але є ризик перетворити свій пристрій в "цегла", який або не підлягає ремонту, або його приведуть до тями тільки в сервісному центрі за додаткову плату.

Пам'ятайте, що, самостійно встановлюючи рут-права, ви позбавляєте свій апарат гарантії і дієте на власний страх і ризик. Коштує воно того чи ні - вирішувати вам. Може бути, менш ризиковано кожен раз вручну переносити нові програми?

А що думаєте ви? Розкажіть в коментарях, чи доводилося вам отримувати root-права, чи успішно або, може, ви знаєте інші способи, як переключити пам'ять планшета / телефону на карту пам'яті.