Заміна термопасти в домашніх умовах

Термопаста служить для поліпшення обміну теплом між частинами електроприладу, які активно вироблять тепло. Її вартість досить невисока, але бувають термінові ситуації, коли термопасти немає, а замінити її чимось треба. Адже до того ж це можна зробити в домашніх умовах без особливих зусиль.

Чим не варто замінювати термопасту?

 1. Велика кількість людей глибоко помиляються, що зубна паста може замінити теплопровідних пасту. Її, взагалі, забороняється наносити на процесор. Схожість полягає тільки в її консистенції. Однак при високій температурі їй властиво нагріватися і запалати. А адже це може призвести до глобальної поломки процесора.
 2. Такі харчові продукти, як майонез або сметана, краще використовувати в їжу, а не для роботи з технікою. При вироблюваної процесором температурі, ці продукти починають танути. І якщо крапля потрапить на частину приладу, то є велика ймовірність короткого замикання. Так як ця їжа досить жирна, цей жир треба буде з великими зусиллями відмивати.
 3. Ні в якому разі не використовуйте замість теплопровідної пасти клеї моментного застигання. Адже він міцно-міцно з'єднає частині пристрою.Після цього у вас не буде ніякого іншого варіанту, як купувати новий комп'ютер.
 4. В інтернеті також пишеться, що в домашніх умовах замінити теплопровідних пасту можна за допомогою жуйки. Однак багато хто знає і розуміють, що при нагріванні жуйка починає чорніти і згортатися. В добавку ви витратите величезна кількість часу на здирання її від мікросхеми.
 5. При використанні фольги ви не зробите нічого поганого пристрою, але користі теж ніякої не буде. Просто не витрачайте часу на цю дурість. Це єдине, що можна сказати.
 6. "Експерти" в інтернеті рекомендують для вирішення цієї проблеми використовувати густу силіконову змазку. Однак вони просто нахабно вас обманюють, тому що у теплопровідної пасти і мастила абсолютно різні склади.
 7. Ніяке з масел, будь воно соняшниковою, машинним або оливковою, не зробить гідної заміни. А все тому, що в них не є частинки металів, без яких не можна робити заміну.

Якщо ви вирішили замінити термопасту в домашніх умовах одним з цих речовин, викиньте цю ідею з голови. Інакше вашому ПК може прийти кінець.

Чим же можна замінити термопасту?

В цілому для безпечної і якісної заміни потрібно буде чимало попрацювати. Але варто звернути увагу на те, що такі методи можуть служити для короткочасної заміни термопасти. На їх постійну роботу розраховувати не можна.

 1. Свинцевий пил, якщо натерти нею кришку процесора, може замінити теплопровідних пасту.
 2. На невеликий проміжок часу силікон, який необхідно наносити тонким шаром, зможе вам допомогти у вирішенні проблеми.

  силікон

 3. Трохи вище ми говорили, що термопасту не варто замінювати клеєм. Однак термоклей використовувати для такої мети можна.

  Термоклей як заміна термопасти

 4. Густа силіконова змазка з оксидом срібла (цей параметр дуже важливий), може забезпечити гідну заміну.

  Силіконове мастило

 5. Сплав Вуда, що складається з декількох металів, має високий рівень токсичності і з часом він знищує кришку процесора. Плавиться така суміш при температурі 60 градусів Цельсія. Його склад такий: 25% свинцю, 12,5% кадмію і стільки ж олова, 50% вісмуту. Але ще раз хочеться попередити, що побічні дії можуть з'явитися в будь-який момент! Тому рекомендується купувати саму термопасту.

  сплав Вуда

 6. За допомогою шліфування дрібним наждаком кришки процесора і підкладки кулера ви зможете домогтися приблизно потрібного результату. Адже повне зіткнення забезпечить поліпшену теплопровідність.

  Шліфування кришки процесора

Так як з технікою потрібно бути дуже обережним, так як вона дуже тендітна, краще не експериментуйте зі складними сумішами. Для короткого і недовговічного використання можна вибрати який-небудь з методів, однак за його стовідсоткову безпеку ми відповідати не можемо. Сподіваємося, що у вас не залишилося ніяких питань, але якщо вони у вас є, то ми готові вислухати їх в коментарях. Відповіді на них ви отримаєте в найкоротші терміни. А також будемо вдячні, якщо ви поставите лайк і поділіться цією інформацією зі своїми друзями.