Можливі варіанти зарядки акумулятора ноутбука без зарядного пристрою

Є безліч людей, які практикують використання відразу декількох знімних батарей для свого ноутбука. Такий підхід дійсно виправданий: перебуваючи тривалий час без можливості підключення до мережі, можна по черзі змінювати батарейки і продовжувати роботу. Однак постає питання: як заряджати ці батарейки? Вставляти їх в лептоп по черзі для зарядки кожної буде не дуже-то зручно. До того ж це призведе до швидкого зносу пластикових деталей. Щоб таких проблем не виникало, необхідно знати, як зарядити батарею ноутбука без зарядного пристрою.

Залежно від мети і способу обладнання, яке вам потрібно, буде абсолютно різним. Відразу варто зауважити, що процес зарядки акумулятора будь-якими методами, крім стандартного, буде досить ризикованим і трудомістким.

Якщо у вас немає зарядного пристрою - не впадайте у відчай: ноутбук можна зарядити і без нього

зміст

 • 1 Зарядка без ноутбука
  • 1.1 що потрібно
  • 1.2 підключаємо акумулятор
 • 2 Якщо немає потрібного ЗУ

Зарядка без ноутбука

Такою метою можуть задатися якраз ті, хто бажає заряджати велика кількість АКБ, не підключаючи їх до ноутбука.Раніше це було ще можливо зробити, придбавши спеціальне обладнання: продавалися спеціальні ЗУ, які заряджали акумулятор. Тепер таких пристроїв немає. Тому діяти доведеться, використовуючи інженерну думку.

що потрібно

Крім кмітливості і базових знань в розділі "Електрика" з підручника з фізики за дев'ятий клас, вам знадобляться інструмент і матеріали.

 • Мультиметр.
 • Резистор.
 • Невеликі за розміром одножильні мідні проводки.
 • Ізоляційна стрічка.
 • Кусачки.
 • Можливо, голки і паяльник.
 • Адаптер живлення.

Без зарядки від ноутбука все-таки не обійтися. Оскільки саме вона і є адаптер харчування. Однак підійде будь-який ЗУ для лептопа, а не тільки рідне. Резистор - пристрій для регулювання опору, яке можна придбати в будь-якому магазині електрики. До нього, можливо, знадобиться припаяти проводки. Але можна спробувати поєднати їх і в інший спосіб.

підключаємо акумулятор

Далі йде найскладніше. Адже справа в тому, що на АКБ не два контакту, а відразу кілька 6-7. Така кількість обумовлена ​​тим, що сучасні літій-іонні батареї зібрані з декількох батарей.Якщо заряджатися вони будуть нерівномірно, то це викличе загоряння або інші серйозні дефекти. Якраз для цього створені додаткові контакти: вони відповідають за безпеку експлуатації АКБ.

При підключенні важливо дотримуватись полярності

Нам же потрібні тільки негативний і позитивний полюса. Як показує практика, вони розташовані в такий спосіб: два з одного краю і два з іншого. Визначити, який заряд вони мають, можна за допомогою мультиметра. При позитивному значення на приладі виведеться зі знаком "+", при негативному - зі знаком "-". Щупи тестера можуть бути дуже товстими, тому для зручності можна примотати до них ізоляційною стрічкою металеві голки.

Провід необхідно з'єднати з адаптером живлення і з самим АКБ. Причому в цю схему також повинен бути включений резистор. Адаптер ми підключаємо прямо через роз'єм, який вставляється в гніздо на ноутбуці. Плюсової провід кріпимо всередину, а мінусовій зовні. Важливо простежити за тим, щоб дроти не перетиналися. Інакше вашу ланцюг замкне.

Резистор ми підключаємо до кабелю зі знаком "+". Провід для цього бажано припаяти до пристрою. Виставлене опір має становити 30-60 Ом.Для початку можна заради безпеки зробити вище, а потім відняти. Насправді резистор тут служить тільки в якості страховки. Обійтися можна і без нього, але, якщо ви не бажаєте, щоб при стрибку напруги вигоріла АКБ, краще встановіть його.

Повністю з'єднавши всі елементи ланцюга, підключаємо адаптер до розетки. Протягом всієї зарядки необхідно стежити за станом батареї. У разі якщо вона перегрівається, краще припинити цей "експеримент".

Якщо немає потрібного ЗУ

Трапляється так, що під рукою не виявляється зарядного пристрою від ноута. Як тоді заряджати батарею? Спорудити ЗУ можна і з подібних йому. На всіх лептопах (майже) роз'єми для живлення виглядають однаково. Різниться тільки діаметр.

Розміри гнізда на ноутбуці менше, ніж потрібно для наконечника на блоці живлення. У такому випадку нам треба збільшити останній. Для цього вставляємо жилки від розрізаного гнучкого проводу всередину роз'єму на БП, щоб він стикався з контактами в ноутбуці. Якщо характеристики БП і акумулятора збігаються, то він почне отримувати заряд. Важливо стежити за тим, щоб з'єднання, зроблене нами, не нагрівалася.А також переконатися, що полярність збігається: ця інформація вказана як на ноутбуці, так і на блоці живлення.

Якщо діаметр зарядного пристрою менше, ніж діаметр порту на ноут, буде потрібно перехідник. Спорудити його можна з двох дротів, ізоляційної стрічки і невеликої пластикової трубочки. Як трубочки можна використовувати стрижень від гелевою ручки. Один контакт подається всередину трубки, інший зовні. Фіксується все це за допомогою ізоляційної стрічки.

Крім того, ви можете придбати набір готових перехідників під різні діаметри порту.

Важливо розуміти, що будь-які такі власноручні вироби ненадійні, і користуватися ними можна тільки при сильній необхідності. Тривале використання може нашкодити вашому ПК і його АКБ.

Тепер ви знаєте, як можна зарядити акумулятор ноутбука без зарядного пристрою. Зробити це під силу багатьом, хто буде воювати набором з магазину електрики. Однак постійно захоплюватися такими експериментами з комп'ютером не варто, якщо не хочете зламати пристрою.