Відновлення заводських налаштувань BIOS

На зорі появи комп'ютерної техніки більшість користувачів з побоюванням ставилися до такого технічного нововведення. У разі виникнення проблем завжди зверталися за допомогою до кваліфікованих фахівців. Час минув, просунутих користувачів стало значно більше. Ще більше стало бажаючих поекспериментувати зі своїм ПК, змінивши деякі настройки, намагаючись збільшити продуктивність.

Через неправильні налаштування система може не завантажуватися

Однак в результаті непрофесійних дій можуть бути допущені помилки, що призводять до виникнення серйозних проблем, внаслідок яких виникає необхідність дізнатися, як скинути налаштування BIOS.

зміст

  • 1 Фактори, що визначають необхідність скидання BIOS
  • 2 Причини скидання BIOS
  • 3 Як скинути BIOS
    • 3.1 Програмне скидання налаштувань
    • 3.2 Технічний скидання налаштувань

Фактори, що визначають необхідність скидання BIOS

BIOS являє собою спеціальну програму, що зберігається в мікросхемі ПЗУ. Саме BIOS відповідає за запуск встановленого обладнання. При включенні ПК кожен користувач може почути характерний звук, вже після якого здійснюється запуск операційної системи.

Досвідчені власники підтверджують, що таким чином BIOS тестує пристрої, визначає їх працездатність. У разі виникнення проблеми саме BIOS не дозволяє операционке завантажитися, запобігаючи виникненню більш серйозних проблем.

Причини скидання BIOS

Оскільки BIOS є своєрідною програмою, то при бажанні власники ПК можуть внести зміни і в його налаштування, бажаючи розігнати відеокарту або безпосередньо сам процесор. У зв'язку з цим найпоширенішою причиною, по якій доводиться здійснювати скидання BIOS, є саме розгін відеокарти.

Розганяючи відеокарту або процесор, користувач хоче збільшити продуктивність електронної обчислювальної машини. Однак, задавши критичні параметри для вищевказаних пристроїв, комп'ютер в черговий раз перестане завантажуватися, оскільки в BIOS надходить інформація про перевищення температурного режиму конкретного девайса.

І в зв'язку з тим, що BIOS розглядає це як найвищого ризику, він перешкоджає подальшій завантаженні операційної системи.

Існує ще одна причина, що провокує некоректну роботу BIOS. Як будь-яка програма, що інсталюється на ПК, BIOS також може піддаватися оновленню.Однак трапляється так, що файли оновлення були спочатку завантажені некоректно, оскільки вони були призначені для іншої материнської плати. Провівши таке неграмотне оновлення, власник розумної машини сам провокує погану роботу комп'ютера.

Установка пароля, який згодом благополучно забувається, також орієнтує користувача на скидання BIOS.

Фахівці можуть назвати ще кілька причин, внаслідок яких доводиться замислюватися про те, що BIOS не функціонує належним чином. Коли при натисканні кнопки включення нічого не відбувається, можуть тільки видаватися не зовсім звичні звуки; якщо комп'ютер мимовільно перезавантажується або піддається частих зависань, корисно здійснити скидання BIOS на заводські настройки на ПК.

Як скинути BIOS

Скинути BIOS можна двома способами, умовно поділяють на технічні та програмні.

Програмне скидання налаштувань

Повернути заводські настройки за умовчанням цілком можливо, зайшовши в меню BIOS. Здійснити такий вхід можна в момент включення комп'ютера. При появі тільки перших написів на екрані користувач повинен швидко натиснути певну кнопку. Це може бути "F2", "F10" або "Del".У деяких випадках кнопка може бути іншою, прочитавши інструкцію до материнської плати, можна дізнатися, яка саме кнопка підходить до цієї моделі електронної обчислювальної машини.

Натиснувши правильну кнопку, користувач потрапляє в меню BIOS, в ньому слід знайти такий параметр, як Load Optimal Defaults або щось подібне, оскільки в різних моделях може зустрічатися різну назву зазначеного параметра.

Після вибору цієї величини, BIOS попросить підтвердити бажання користувача скинути BIOS на заводські настройки. Натиснувши "F10", комп'ютер перезавантажиться, після чого відбудеться остаточний скидання BIOS, настройки повернуться в стан за замовчуванням.

Повернути заводські настройки за замовчуванням зазначеним способом нескладно, але такий спосіб супроводжується і перевагою, і недоліком. Перевага полягає в тому, що немає необхідності розбирати комп'ютер, порушуючи цілісність гарантійної пломби. А недолік полягає в тому, що якщо в якості причини, що провокує скидання налаштувань, виступає пароль, який безнадійно забутий, то цей спосіб виявиться неефективним, доведеться скористатися іншим методом.

Технічний скидання налаштувань

Розібравшись, як скинути налаштування BIOS за замовчуванням програмним способом, не зайвим буде ознайомитися і з іншими варіантами.

Спочатку слід вимкнути живлення розумної машини, висмикнути шнур з розетки, переконавшись в повному знеструмленні техніки.

Далі потрібно зняти кришку системного блоку і знайти місце, де встановлена ​​батарейка CMOS. Поруч з нею легко виявити джампер, що складається з трьох контактів і підписаний чимось подібно CLR, Clear, Clear CMOS. Перемичка, встановлена ​​на цьому джампер, займає першу і другу позицію, третя залишається вільною.

Тепер, бажаючи зрозуміти, як скинути BIOS на заводські настройки, потрібно акуратно вийняти перемичку і також акуратно знову її вставити в джампер, але вже на другу і третю позицію.

Щоб остаточно скинути BIOS і повернути заводські настройки за замовчуванням, користувач повинен натиснути на кнопку включення і утримувати її в такому стані до 15 секунд. Безумовно, ні про яке включенні мова йти не може, оскільки техніка повністю знеструмлена. Така дія здійснюється для того, щоб зняти можливо залишилося напруга на конденсаторах, таким чином точно скинути некоректні налаштування BIOS.

Практично ідентичним є і другий спосіб. Тільки в даному випадку виймається НЕ перемичка на джампери, а батарейка CMOS. Після вилучення батарейки користувач точно так же повинен протягом 15 секунд утримувати кнопку включення.

Технічний скидання налаштувань теж не представляє ніяких складнощів, але юзер повинен розуміти, що гарантійні зобов'язання по причині пошкодження гарантійної пломби будуть втрачені. У зв'язку з цим важливо вирішити, яким способом найбільш зручно здійснити скидання налаштувань, може бути більш правильним варіантом буде віднести техніку в сервісний центр.