Відновлення завантажувача Windows 7

Якщо у вас виникли проблеми з запуском ОС і ви припускаєте, що виною тому зіпсований завантажувач Windows, тут ви знайдете спосіб виправити цю проблему вручну.

Відновлення завантажувача Windows 7 може знадобитися (або його хоча б варто спробувати) в наступних випадках: при виникненні помилок Bootmgr is missing або Non system disk or disk error; крім цього, якщо комп'ютер заблоковано, при цьому повідомлення з вимогою грошей з'являється ще до початку завантаження Windows, відновлення MBR (Master Boot Record) також може допомогти. Якщо ж ОС починає завантажуватися, але відбувається збій, то справа не в засобі завантаження і рішення варто пошукати тут: Чи не запускається Windows 7.

Завантаження з диска або флешки з Windows 7 для відновлення

Перше, що слід зробити, завантажитися з дистрибутива Windows 7: це може бути завантажувальна флешка або диск. При цьому, це не обов'язково повинен бути той же диск, з якого встановлювалася ОС на комп'ютер: для відновлення завантажувача підійде будь-яка з версій Windows 7 (тобто не важливо Максимальна або Домашня базова, наприклад).

Після завантаження та вибору мови, на екрані з кнопкою "Встановити", натисніть посилання "Відновлення системи". Після цього, в залежності від використовуваного дистрибутива, вам може бути запропоновано включити мережеві можливості (не будуть потрібні), перепризначити букви дисків (як хочете) і вибрати мову.

Наступним пунктом буде йти вибір Windows 7, завантажувач якої слід відновити (перед цим буде нетривалий період пошуку встановлених операційних систем).

Після вибору з'явиться список засобів для відновлення системи. Тут є і автоматичне відновлення запуску, але воно не завжди спрацьовує. Я не буду описувати автоматичне відновлення завантаження, та й описувати особливо нічого: натиснути і чекати. Будемо використовувати ручне відновлення завантажувача Windows 7 за допомогою командного рядка - її і запустіть.

Відновлення завантажувача (MBR) Windows 7 за допомогою bootrec

У командному рядку введіть команду:

bootrec / fixmbr

Саме ця команда перезаписує MBR Windows 7 на системному розділі жорсткого диска. Однак, цього не завжди буває достатньо (наприклад, у випадку з вірусами в MBR), а тому слідом за цією командою зазвичай використовують ще одну, яка записує новий завантажувальний сектор Windows 7 на системний розділ:

bootrec / fixboot

Виконання команд fixboot і fixmbr для відновлення завантажувача

Після цього можна закрити вікно командного рядка, вийти з програми установки і завантажитися з системного жорсткого диска - тепер все має працювати. Як бачите, відновити завантажувач Windows досить просто і, якщо ви правильно визначили, що проблеми з комп'ютером викликані саме цим, інше - справа кількох хвилин.