Чи можливо налаштувати роутер без комп'ютера? Налаштовуємо Wi-Fi роутер Tp-Link з планшета, або смартфона

Дуже довго, я збирався написати цю інструкцію, але все ніяк не виходило. І ось, нарешті настав довгоочікуваний момент 🙂.

У цій статті, я розповім, і все детально покажу на картинках, як налаштувати Wi-Fi роутер без комп'ютера. Маючи тільки сам роутер і планшет. Ну, або смартфон. Причому, не важливо, на якій операційній системі працює ваш планшет (смартфон). Це може бути Android, iOS, або Windows Phone. Можна налаштовувати з iPad, або iPhone.
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Мене дуже часто в коментарях питали, чи можливо налаштувати роутер, маючи тільки телефон, або планшет. Що робити, якщо в будинку немає комп'ютера, ноутбука, нетбука і т. П. Та й не складно уявити випадок, коли у вас немає комп'ютера, але зате, є багато мобільних пристроїв, які можуть підключаться до інтернету по Wi-Fi. І ви вирішили купити роутер, що б роздавати інтернет на свої пристрої.

Але, тут виникає проблема: "А як же я настрою цей роутер, якщо у мене немає ноутбука. А є наприклад тільки планшет. Де ж знайти інструкцію, і чи можна взагалі це зробити? "Так, можна. Зараз розкажу.Ви можете звичайно ж позичити ноутбук, наприклад у друзів, і провести настройку по цій інструкції "Як підключити і налаштувати Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR841N? ". Але, це зовсім не обов'язково.

Що нам знадобиться?

Нам потрібен сам роутер, і якийсь мобільний пристрій, який вміє підключаться до бездротової мережі. З якого ми і проводитиме настройку. Ну, і інтернет повинен бути у вашому будинку, це я думаю зрозуміло справу.

Я все перевірив, і все працює. Весь процес, я буду показувати на прикладі все того ж маршрутизатораTp-Link WR841N, І планшетаASUS MeMO Pad FHD 10, Який працює на Android. У вас же, може бути інший пристрій, наприклад смартфон. Просто на планшеті набагато зручніше, за рахунок більшого екрану.

Що стосується самого маршрутизатора, то це може бути будь-який, не обов'язково Tp-Link. Якщо у вас наприклад Asus, D-Link, ZyXEL і т. П., То буде відрізняться тільки панель управління. А так, в загальному, все буде так само, як і в цій інструкції.

Підготовка: підключаємо маршрутизатор

Перш за все, я раджу зробити повне скидання налаштувань на вашому роутере. Не важливо, новий він з магазину, або вже десь працював, настройки потрібно очистити. Можливо, його вже налаштовували, і якісь старі настройки нам не потрібні.Через них, може виникнути багато проблем. Тому, дивимося статтю "Як скинути пароль і налаштування на Wi-Fi роутер?", І робимо, як там написано. Зробили? Відмінно, продовжуємо. Якщо щось не вийшло, так само продовжуємо, будемо сподіватися, що там немає не потрібних нам налаштувань.

Прикручуємо до маршрутизатора антени (якщо вони знімні), потім підключаємо кабель живлення і включаємо його в розетку. У синій WAN роз'єм підключаємо мережевий кабель, інтернет. Який в ваш будинок провів провайдер (добре б бути впевненим, що інтернет працює і оплачений. А то, в процесі установки можуть виникнути проблеми, і ви будете думати, що у всьому винен маршрутизатор, або спосіб настройки).

Підключили, індикатори замиготіли, все відмінно. Якщо після включення в мережу, індикатори на Маршрутизатор не засвітилися, то можливо, що він вимкнений кнопкою, яка можливо є на корпусі самого маршрутизатора. Перевірте.

Тепер беремо в руки планшет, смартфон, телефон (що там у вас), і переходимо до наступного пункту нашої інструкції.

Приступаємо до налаштування роутера з планшета

За замовчуванням, захист на Wi-Fi не встановлена, і ваша мережа відкрита.Зараз ми до неї підключимо планшет (це в моєму випадку, коли я далі буду писати планшет, то буду мати введу пристрій, з якого проводимо настройку).

Заходимо в настройки мережевих підключень (нам потрібно включити Wi-Fi).

Далі, включаємо Wi-Fi мережу і справа в списку шукаємо нашу мережу.

Тут, увага! Вона буде мати стандартну назву і буде відкритою. Важливо, вибрати саме нашу мережу. Якщо ви сумніваєтеся, то просто вимкніть свій роутер з розетки (вимкніть і ввімкніть Wi-Fi на самому пристрої), і подивіться, пропаде чи мережу. Якщо так, то значить, це ваша мережа, вибираємо її.

З'явиться вікно. Просто, натискаємо підключитися.

Якщо все добре, то біля мережі з'явиться статус "підключено", А вгорі з'явиться іконка з поділами мережі.

Можливо, вам ще стане в нагоді стаття по підключенню Android пристроїв до Wi-Fi.

Все, наш планшет підключений до нашої бездротової мережі. Можна приступати до налаштувань.

Налаштовуємо маршрутизатор через браузер на планшеті

Нам потрібно запустити будь-який браузер. Він точно є на вашому пристрої. Це може бути Google Chrome, або якийсь інший, стандартний.

У браузері, натискаємо пальцем на адресний рядок і вводимо IP адреса нашого руотера. Зазвичай, це 192.168.1.1, або192.168.0.1. Ви можете подивитися цю адресу, і стандартні логін / пароль, знизу вашого маршрутизатора. Вони там повинні бути вказані.

Значить, набираємо цю адресу в браузері, на планшеті, і натискаємо кнопку Перейти (Відкрити, і т. П.).

З'явиться вікно із запитом логіна і пароля. Вводимо стандартні, зазвичай це admin і admin, і натискаємо Увійти.

Ось ми і потрапили в налаштування нашого нового маршрутизатора. Пол справи, вже зробили 🙂.

Задаємо параметри для підключення до інтернету

Насамперед, нам потрібно налаштувати маршрутизатор, на роботу з ваші провайдером. Що б він зміг підключаться до інтернет і роздавати його по Wi-Fi. Для цього, нам потрібно знати параметри, які видав вам, ваш провайдер. Потрібно знати технологію, яку він використовує (Статичний IP, Динамічний IP, PPPoE, L2TP), і вже в залежності від технології, необхідні параметри. Всі ці дані, ви можете уточнити у підтримки провайдера. Заодно, уточніть, чи робить провайдер прив'язку по MAC адресу.

Дивіться також:

 • Як з'єднати два Wi-Fi роутера мережевим кабелем?
 • Як роздати мобільний інтернет зі смартфона по Wi-Fi? Налаштовуємо точку доступу (Wi-Fi роутер) на телефоні з Android OS
 • Після установки роутера інтернет працює тільки по кабелю на одному комп'ютері. За Wi-Fi, на телефонах, ...
 • Як з'єднати ADSL модем з Wi-Fi роутером мережевим кабелем? Схема підключення та налаштування
 • Використовуємо роутер як Wi-Fi приймача для підключення телевізора до інтернету по Wi-Fi

Увага! Якщо провайдер робить прив'язку по MAC адресу, то вам необхідно зателефонувати в підтримку вашого провайдера, і попросити, прив'язати інтернет до MAC адресу маршрутизатора. Подивитися MAC-адресу маршрутизатора, можна знизу, на наклейці.

Це найголовніший пункт. Якщо ви тут допустите помилку, то ваші пристрої будуть підключаться до Wi-Fi, але інтернет працювати не буде.

Ще, можливо, вам стане в нагоді стаття з налаштування маршрутизатора під провайдера.

Ці параметри, потрібно задати на вкладціNetworkWAN. навпакиWAN Connection Type вибираємо необхідну технологію. І вже виходячи з певної технології, задаємо всі необхідні параметри: ім'я, логін, статичний IP, або DNS.

Потім, коли всі налаштування будуть вказані і перевірені, натискаємо кнопку Save для збереження налаштувань.

Приділіть особливу увагу, налаштувань, про які я писав вище. Як я вже говорив, вони найважливіші.

Налаштування Wi-Fi мережі

Далі, переходимо на вкладкуWireless.

навпаки пунктуWireless Network Name, Задаємо ім'я вашої Wi-Fi мережі (пишіть тільки англійськими літерами, можна цифри).Це ім'я буде відображатися на всіх пристроях.

навпакиRegion, Вкажіть країну, де ви живете.

Натисніть кнопку Save, Що б зберегти всі зміни.

Якщо з'явиться вікно, то просто натисніть Ok.

Встановлюємо захист на бездротову мережу

відкриваємо пунктWirelessWireless Security.

вибираємоWPA / WPA2 - Personal (Recommended).

навпаки пунктуPSK Password придумайте і запишіть пароль. Він буде використовуватися для підключення до вашого Wi-Fi. Використовуйте англійські букви і цифри. Зробіть пароль мінімум в 8 символів. Дотримуйтеся регістра букв, він має значення.

Обов'язково, запишіть пароль на папірець і поставте його в надійне місце, що б не забути. А то доведеться скидати всі налаштування і налаштовувати заново.

Не забудьте зберегти настройки, натиснувши на кнопку Save.

Змінюємо пароль на доступ до налаштувань

Нам потрібно змінити стандартні admin і admin, які використовуються для того, що б зайти в налаштування маршрутизатора. Що б ніхто, крім нас, не зміг отримати доступ до налаштувань.

Перейдіть на вкладкуSystem Tools - Password.

Задайте стандартні ім'я користувача і пароль. А нижче, задайте свої, нові дані. Ім'я користувача я так і залишив admin, я ось пароль, придумав свій.

Автор ще рекомендує:
 1. Як налаштувати безкоштовні канали на Smart TV
 2. Очищення пам'яті на Android: перевірені способи
 3. Калібрування акумулятора ноутбука
 4. Що таке UEFI і чим він кращий BIOS?
 5. Як робити бекапи Windows 10 на автоматі і навіщо це потрібно?
 6. Як прискорити завантаження Windows 10
 7. Якщо гальмує відео при перегляді онлайн

Цей пароль так само запишіть, щоб не забути.

Після натискання на кнопку Save, Знову з'явиться вікно із запитом логіна і пароля. Потрібно вказати вже нові дані (які ви вказали вище), і натиснути на кнопку Увійти.

Ми знову потрапимо в панель управління.

Налаштування майже закінчена. Залишилося тільки перезавантажити наш роутер.

Для цього, перейдіть в пункт менюSystem ToolsReboot, І натисніть на кнопку "Reboot“.

Чи піде статус перезавантаження.

Після того, як процес перезавантаження закінчиться, на планшеті, швидше за все, з'явиться помилка, що неможливо відкрити адресу 192.168.1.1 ... Це нормально. Просто наш планшет відключиться від роутера, а підключиться автоматично вже не зможе (надалі, він буде підключаться автоматично). Так як ми встановили захист на мережу, і після перезавантаження, вона вже почала працювати.

Необхідно, заново підключити планшет до нашої мережі, ввівши пароль. Що б уже можна було користуватися інтернетом.

Для цього, знову відкриваємо панель швидкого доступу до налаштувань, і натискаємо на значок настройки мереж.

Включаємо Wi-Fi, і вибираємо нашу мережу. Вона вже буде з тим ім'ям, яке ми вказали в процесі настройки.

Вводимо пароль до Wi-Fi (який ми так само вказували в процесі настройки), і натискаємо підключитися.

Все готово! Заходимо в браузер і відкриваємо сайт!

Можете підключати до мережі інші пристрої!

Якщо пристрої підключаються, але інтернет не працює, то в першу чергу, потрібно перевірити налаштування на вкладці WAN. І почитайте цю статтю https://f1comp.ru/internet/android-smartfon-planshet-k-wi-fi-podklyuchaetsya-no-internet-ne-rabotaet/.

Може виникнути наприклад помилка "Збережено, захист WPA \ WPA2", або проблема аутентифікації. Про це, я так само писав.

Післямова

Величезна стаття вийшла, багато скріншотів, але по-іншому - ніяк. Я намагався, щоб стаття була максимально зрозумілою і простою.

Як бачите, налаштувати маршрутизатор можна і без комп'ютера, а просто з мобільного телефону, або планшета. Я думаю, що навіть з телевізора можна налаштувати. І в цьому немає нічого складного. Головне, дотримуватися інструкції, і перевіряти настройки, які вказуєте, що б потім не було різних проблем.

Якщо у вас залишилися питання, зауваження, або побажання, то з радістю вислухаю їх у коментарях!