Запуск Android додатків в Google Chrome

Тема емуляторів Android для комп'ютера на інший ОС дуже популярна. Однак, вже більше півроку існує можливість запускати Android програми з використанням Google Chrome в Windows, Mac OS X, Linux або Chrome OS.

Раніше я не писав про неї, так як реалізація була не найпростішим для початківця користувача (полягала в самостійній підготовці з apk пакетів для Chrome), але тепер з'явився дуже простий спосіб запустити Android додаток за допомогою безкоштовного офіційного додатку ARC Welder, про що і піде мова. Див. Також Емулятори Android для Windows.

Установка ARC Welder і про те, що це таке

Влітку минулого року Google представила технологію ARC (App Runtime for Chrome) для запуску Android додатків насамперед на Chromebook, але підходящу і для всіх інших настільних ОС, де працює браузер Google Chrome (Windows, Mac OS X, Linux).

Трохи пізніше (вересень) в магазині Chrome було опубліковано кілька Android додатків (наприклад, Evernote), які стало можливим встановити в браузері безпосередньо з магазину. В цей же час з'явилися і способи самостійно зробити з файлу .apk додаток для Chrome.

І, нарешті, цієї весни в магазині Chrome була викладена офіційна утиліта ARC Welder (забавну назву для знаючих англійську мову), яке дозволяє будь-якому користувачеві встановити додаток Android в Google Chrome. Завантажити інструмент можна на офіційній сторінці ARC Welder. Установка відбувається аналогічно будь-якому іншому додатку Chrome.

Примітка: взагалі, ARC Welder призначений в першу чергу для розробників, які хочуть підготувати свої Android програми для роботи в Chrome, але ніщо не заважає нам використовувати його для, наприклад, запуску Instagram на комп'ютері.

Порядок запуску Android програми на комп'ютері в ARC Welder

Запустити ARC Welder можна з меню "Сервіси" - "Додатки" Google Chrome, або, якщо у вас в панелі завдань є кнопка швидкого запуску додатків Chrome, то звідти.

Після запуску ви побачите вікно вітання з пропозицією вибрати папку на вашому комп'ютері, куди будуть збережуться необхідні для роботи дані (вкажіть, натиснувши кнопку Choose).

У наступному вікні натисніть "Add your APK" та вкажіть шлях до файлу APK андроїд-додатки (див. Як завантажити APK з Google Play).

Далі вкажіть орієнтацію екрану, в якому форматі буде відображатися додаток (планшет, телефон, розгорнуте на весь екран вікно) і чи потрібен додатком доступ до буферу обміну. Можна нічого не міняти, а можна встановити форм-фактор "Телефон", щоб запущене застосування було більш компактним на комп'ютері.

Натисніть Launch App та очікуйте запуску Android програми на вашому комп'ютері.

Поки ARC Welder знаходиться в бета-версії і далеко не всі apk вдається запустити, але, наприклад,Instagram (а багато хто шукає спосіб використовувати повноцінний Instagram для комп'ютера з можливістю відправляти фото) працює справно. (На тему інстаграм - Способи публікувати фото в Instagram з комп'ютера).

При цьому, у додатку є доступ і до вашої камері, і до файлової системи (в галереї вибрати пункт "Інші", відкриється вікно огляду провідника Windows, якщо ви використовуєте цю ОС). Працює воно швидше, ніж в популярних емуляторах Android на тому ж комп'ютері.

Якщо запуск програми не вдався, ви побачите екран, як на скріншоті нижче. Наприклад, Skype для Android запустити мені не вдалося. Крім цього, на даний момент підтримуються не всі сервіси Google Play (використовуються багатьма додатками для роботи).

Всі запущені програми з'являються в списку додатків Google Chrome і надалі їх можна запустити прямо звідти, без використання ARC Welder (при цьому ви не повинні видаляти з комп'ютера первинний файл додатка apk).

Примітка: якщо вас цікавлять подробиці використання ARC, офіційну інформацію ви можете знайти на сторінці https://developer.chrome.com/apps/getstarted_arc (Англ).

Підводячи підсумок, можу сказати, що я задоволений з'явилася можливістю простого запуску Android apk на комп'ютері без сторонніх програм і сподіваюся, що з часом список програм, які підтримуються зростатиме.