Запуск ігор в віконному режимі

Звичайна практика роботи на комп'ютері передбачає користування декількома програмами одночасно. Їх відкривають у віконному режимі, з однієї на іншу тоді перейти не складає труднощів. Але ігрові програми частіше запускаються відразу в повноекранному режимі, що не дає працювати паралельно з іншими вікнами. Фанатам старих ігор також незручна повноекранна версія, при низькій роздільній здатності все виглядає негарно, нечітко. Незручно робити скріншоти, якщо виходити з програми, то потім треба заново чекати завантаження, втрачається час. Тому користувачам бажано поставити віконний режим в іграх, для чого є різні шляхи.

Для запуску гри в вікні є декілька способів

зміст

 • 1 1. Поєднання клавіш
 • 2 2. Зміна налаштувань
 • 3 3. Застосування модифікатора
 • 4 4. Файл налаштувань
 • 5 5. Сторонні програми
 • 6 6. Емулятори

1. Поєднання клавіш

Вирішити проблему, як перевести гру в віконний режим, допомагають поєднання певних клавіш. Найпростіший прийом, коли додаток запущено в повноекранному вигляді, - натискання Alt + Enter. Аналогічно можете натиснути в Windows F11 або Ctrl + F, в MacOS Command + M. Можливо, в настройках ви знайдете інші комбінації саме для вашої програми.Спосіб легкий, ефективний, адже повторне натискання клавіш відкриє назад повноекранний режим.

Перший і найпростіший спосіб - використовувати шорткати

2. Зміна налаштувань

Можливо, в налаштуваннях є опція переходу на інший режим, перевірте. Зайдіть в розділ з настройками (Options), перегляньте їх, чи є "Екранний режим" (Windowed mode) або подібна функція: "Грати в вікні", "Віконний режим", інші аналоги. Коли знайдете, виберіть, поставивши прапорець або активувавши іншим способом, передбаченим програмою, збережіть зміна.

3. Застосування модифікатора

Якщо відсутня опція екранного розгортання гри, додайте її за допомогою спеціального модифікатора.

 • Натисніть на ярлик запуску правою кнопкою миші, натисніть на "Властивості". Також можна викликати вікно "Властивості" в головному меню вашої ОС.
 • Зайдіть на сходинку "Об'єкт", в кінець рядка (клавішею End).
 • Поставте пробіл, впишіть "-window".
 • Натисніть Застосувати - ОК, запустіть додаток.

Таким способом редагується запуск різних іграшок, наприклад, популярних Warcraft, Counter Strike, Mass Effect. В інших програмах може застосовуватися дещо відрізняється модифікатор, в Sims2, наприклад, вам потрібно приписати "-w", в деяких додатках працює "-win". Спробуйте у себе різні варіанти модифікатора.

Гру стане можливим запустити у віконному варіанті, для повернення до старих налаштувань просто видаліть вписаний модифікатор.

Пропишіть модифікатор -window у властивостях ярлика

4. Файл налаштувань

Якщо виробником включена така опція, як вказано нижче:

 • Зайдіть в папку встановленої програми.
 • Знайдіть в файлах тексти "Windowed", "Fullscreen" (якщо у вас Windows 7, в Провіднику в віконці пошуку введіть текст, справа в кутку клікніть на "Вміст файлів").
 • Для Fullscreen, щоб відключити, поставте значення 0. Для Windowed надайте значення 1, включивши її. Можна тепер запустити додаток.

5. Сторонні програми

Вище названі способи застосовні, якщо закладені в налаштуваннях такі можливості. Як запустити будь-яку гру у віконному режимі, коли виробники цього не передбачили? Допоможуть сторонні програми.

Примусово перевести в потрібний варіант запуску в іграх можна, взявши стару китайську програму D3DWindower, вона справляється з таким завданням, хоча досить стара. Встановіть її, запустіть, додайте в список вашу гру, натиснувши на "плюс". В налаштуваннях поставте бажані висоту, ширину вікна.

6. Емулятори

Емулятори працюють не на всіх комп'ютерах, вони вимогливі до ресурсів.Скачайте, запустіть емулятор (Vmware, Windows Virtual PC). Рекомендуємо користуватися офіційними сайтами. У вас створюється віртуальний "комп'ютер в комп'ютері", що працює в звичайному віконному розмірі, і будь-яка запущена в ньому програма виявиться в рамках вікна емулятора.

Недоліками є те, що віртуальний комп'ютер вимагає великого місця на диску, налаштовувати його довго, трудомістко. Встановлювати емулятор, тільки щоб запустити гру, - нераціонально, застосовуйте спосіб, якщо потрібен він для роботи.

Якщо перераховані способи, що показують, як поставити гру в віконний режим, не допомогли, спробуйте звернутися до розробників через офіційний сайт, форум підтримки. Крім того, коли немає цієї опції в принципі, рекомендуємо звернути повноекранне додаток для перемикання на іншу програму, натиснувши Alt + Tab, потім можна буде його просто розгорнути.