Запуск Диспетчера завдань через командний рядок

Диспетчер завдань (Task Manager) дозволяє відстежувати процеси, що відбуваються на комп'ютері, скасовувати і перемикатися між ними. Найчастіше до нього звертаються при зависанні системи, щоб знайти і зупинити процес, який привів пов'язаних із ними.

Командний рядок - це програма, що дозволяє управляти параметрами комп'ютера без використання графічного інтерфейсу. Як це зрозуміло з назви, користувач набирає певні команди зі строгими правилами написання для зміни того чи іншого параметра, проведення діагностики або запуску програми.

До неї зазвичай звертаються, якщо виникають проблеми в системі, наприклад, пропадає або не починається додаток, не працює якась функція. Крім того, деякі параметри недоступні в графічному інтерфейсі.

Task Manager, звичайно, простіше викликати комбінацією Ctrl + Alt + Del. Але буває, що після їх натискання у виниклому меню не виявилося такого варіанту. І також він, можливо, зник і з меню Пуск. В цьому випадку і знадобиться запустити Диспетчер завдань через командний рядок, яка гарантовано викличе необхідне вам додаток.

Коротка довідка про роботу з командами

Запуск командного рядка можна виконувати таким чином:

 1. Кнопка Пуск, далі "Програми", де в папці "Стандартні" і буде перебувати додаток.
 2. Клавіші "Win Key + R", у вікні набрати cmd. Замість клавіш можна використовувати шлях "Пуск", далі "Все програми", "Стандартні", "Виконати".
 3. Відкрити папку System32 в каталозі Windows, там відкрити cmd.exe.

Основні правила, які потрібно знати:

 1. Дотримуйтесь правопис, інакше програма видасть помилку.
 2. Для виконання команди натисніть Enter.
 3. Комбінації Ctrl + C і CTRL + V тут не діють, операції копіювання і вставки можна виконувати з контекстного меню "Копіювати" і "Вставити".
 4. У програмі можна задати налаштування, що роблять роботу більш зручною: відредагувати шрифт, розмір вікна, налаштувати запам'ятовування команд, операції по швидкій вставці і виділення мишею.

Запуск програми з командного рядка

Виконайте наступне:

 1. Запустіть командний рядок одним із способів, описаних вище.
 2. Введіть taskmgr або taskmgr.exe.

Через cmd можна теж управляти процесами, запущеними на комп'ютері:

 1. Введіть Tasklist /, з'явиться список команд по роботі з процесами.
 2. Вираз Tasklist виведе дані про виконувані в системі процесах на даний момент.

Через меню Task Manager доступна команда "Виконати", до якої можна звернутися для виклику командного рядка. Ці два додатки часто використовуються спільно для пошуку проблем в системі.У Windows є гарне довідкове керівництво, яке описує розширені можливості обох програм з докладними настройками.

У деяких випадках Task Manager пропадає з меню, що викликається комбінацією Ctrl + Alt + Del. Цю ситуацію теж можна вирішити через cmd:

 1. Запустіть exe.
 2. Введіть gpedit.msc.
 3. Відкриється редактор групової політики.
 4. Перейдіть до "Конфігурація користувача", потім "Адміністративні шаблони", перейти в "Система", "Варіанти дій після натискання Alt + Ctrl + Del".
 5. У рядку "Видалити Диспетчер завдань" повинен бути параметр «Не задана".

Подібні неполадки іноді бувають викликані вірусами, тому бажано провести повну перевірку спеціальним антивірусним ПЗ. Але, можливо, що просто інший користувач налаштовував інтерфейс під себе.

Таким чином, звернення до командного рядка буває незамінне в разі системних сбоёв на комп'ютері. Через неї гарантовано можна відкрити будь-який додаток, в тому числі і Диспетчер завдань.