Запрошення операція вимагає підвищення (збій код 740)

При запуску програм, установників або ігор (а також діях "всередині" запущених програм) ви можете зіткнутися з повідомленням про помилку "Запрошення операція вимагає підвищення". Іноді вказується код збою - 740 і інформація на зразок: CreateProcess Failed або Error Creating Process. Причому в Windows 10 помилка з'являється частіше, ніж в Windows 7 або 8 (через те, що за замовчуванням в Windows 10 багато папки захищені, включаючи Program Files і корінь диска C).

У цій інструкції - докладно про можливі причини помилки, які призводять до аварійного з кодом 740, що означає "Запрошення операція вимагає підвищення" і про те, як виправити ситуацію.

Причини помилки "Запрошення операція вимагає підвищення" і як її виправити

Як можна зрозуміти з заголовка збою, помилка має відношення до прав, з якими запускається програма або процес, однак ця інформація не завжди дозволяє виправити помилку: так як збій можливий і при умовах, коли ваш користувач є адміністратором в Windows і сама програма також запущена від імені адміністратора.

Далі розглянемо найбільш часто зустрічаються випадки, коли виникає збій 740 і про можливі дії в таких ситуаціях.

Помилка після скачування файлу і його запуску

Якщо ви тільки що завантажили якийсь файл програми або установник (наприклад, веб-установник DirectX з сайту Майкрософт), запускаєте його і бачите повідомлення на зразок Error creating process. Reason: Запрошення операція вимагає підвищення, з великою ймовірністю справа в тому, що ви запустили файл прямо з браузера, а не вручну з папки завантажень.

Що при цьому відбувається (при запуску з браузера):

 1. Файл, який для роботи вимагає запуску від імені адміністратора запускається браузером від імені звичайного користувача (бо деякі браузера по-іншому не вміють, наприклад, Microsoft Edge).
 2. Коли починають виконуватися операції, що вимагають прав адміністратора, з'являється збій.

Рішення в даному випадку: запустити завантажений файл з папки, куди він був завантажений вручну (з провідника).

Примітка: якщо вищеописане не спрацює, натисніть по файлу правою кнопкою миші і виберіть "Запустити від імені Адміністратора" (тільки якщо впевнені в тому, що файл надійний, інакше рекомендую спочатку перевірити його в в VirusTotal), так як можливо причина помилки в необхідності доступу до захищених папок (чого не можуть робити програми, запущена з правами звичайного користувача).

Відмітка "Запускати від імені Адміністратора" в параметрах сумісності програми

Іноді з тими чи іншими цілями (наприклад, для більш простої роботи із захищеними папками Windows 10, 8 і Windows 7) користувач додає в параметри сумісності програми (відкрити їх можна так: правий клік по exe файлу програми - властивості - сумісність) позначку "Запускати цю програму від імені адміністратора ".

Зазвичай це не викликає проблем, але, якщо, наприклад, звернутися до цієї програми з контекстного меню провідника (якраз таким чином я добився повідомлення в архіваторі) або з іншої програми ви можете отримати повідомлення "Запрошення операція вимагає підвищення". Причина в тому, що провідник за замовчуванням запускає елементи контекстного меню з правами простого користувача і "не може" запустити додаток з відміткою "Запускати цю програму від імені адміністратора".

Рішення - зайти в властивості .exe файлу програми (зазвичай вказаний в повідомленні про помилку) і, якщо на вкладці "Сумісність" встановлена ​​вищевказана відмітка, зняти її. Якщо відмітка неактивна, натисніть кнопку "Змінити параметри запуску для всіх користувачів" і зніміть її там.

Застосуйте настройки і знову спробуйте запуск програми.

Важливе зауваження: Якщо ж оцінка не встановлена, спробуйте, навпаки, встановити її - це може виправити помилку в деяких випадках.

Запуск однієї програми з іншої програми

Помилки "вимагає підвищення" з кодом 740 і повідомленнями CreateProcess Failed або Error Creating Process можуть бути викликані тим, що програма, запущена не від імені адміністратора, пробує запустити іншу програму, якою потрібно мати права адміністратора для роботи.

Далі - кілька можливих прикладів.

 • Якщо це самопісний установник гри з торрента, який, крім іншого встановлює vcredist_x86.exe, vcredist_x64.exe або DirectX, при запуску установки зазначених додаткових компонентів може виникати описувана помилка.
 • Якщо це якийсь лаунчер, що запускає інші програми, то він також може викликати вказаний збій при запуску чогось.
 • Якщо якась програма запускає сторонній виконуваний модуль, який повинен зберегти результат роботи в захищеній папці Windows, це може викликати помилку 740. Приклад: будь-якої конвертер відео або зображень, який запускає ffmpeg, а підсумковий файл повинен бути збережений в захищену папку ( наприклад, в корінь диска C в Windows 10).
 • Аналогічна проблема можлива при використанні деяких .bat або .cmd файлів.

Можливі рішення:

 1. Відмовитися від установки додаткових компонентів в установнику або ж запустити їх установку вручну (зазвичай виконувані файли знаходяться в тій же папці, де і вихідний файл setup.exe).
 2. Запустити "вихідну" програму або командний файл від імені адміністратора.
 3. У файлах bat, cmd і в зв'язку з його програмами, якщо ви розробник, використовувати не шлях до програми, а таку конструкцію для запуску: cmd / c start путь_к_программе (В даному випадку буде викликаний запит UAC при необхідності). Див. Як створити bat файл.

додаткова інформація

Перш за все, для того, щоб виконати будь-які з перерахованих вище дій щодо виправлення помилки "Запрошення операція вимагає підвищення", ваш користувач повинен мати права адміністратора або ж у вас повинен бути пароль від облікового запису користувача, що є адміністратором на комп'ютері (див. Як зробити користувача адміністратором в Windows 10).

І на закінчення пара додаткових варіантів, якщо вам так і не вдалося впорається з помилкою:

 • Якщо помилка відбувається при збереженні, експорті файлу, спробуйте вказати в якості місця збереження будь-яку з призначених для користувача тек (Документи, Зображення, Музика, Відео, Робочий стіл).
 • Даний спосіб небезпечний і вкрай небажаний (тільки на свій страх і ризик, я не рекомендую), але: повне відключення UAC в Windows може допомогти вирішити проблему.