Відновлення даних в програмі Transcend RecoveRx

RecoveRx - безкоштовна програма для відновлення даних з USB-накопичувачів і карт пам'яті, причому вона успішно працює не тільки з флешками Transcend, але і з накопичувачами від інших виробників, я експериментував з Kingmax.

На мій погляд, RecoveRx ідеально повинна підійти для початківців, яким потрібно простий і, схоже, ефективний інструмент російською мовою для того, щоб відновити свої фотографії, документи, музику, відео та інші файли, які були видалені або з відформатованої флешки (карти пам'яті). Додатково, в утиліті присутні функції для форматування (в разі неможливості зробити це системними засобами) і їх блокування, але тільки для накопичувачів Transcend.

Набрів на утиліту випадково: в черговий раз завантажуючи одну з найефективніших програм для відновлення працездатності USB-накопичувачів JetFlash Online Recovery, звернув увагу, що на сайті Transcend є власна утиліта для відновлення файлів. Було вирішено спробувати її в роботі, бути може їй місце в списку Кращі безкоштовні програми для відновлення даних.

Процес відновлення файлів з флешки в RecoveRx

Для тестування на чисту USB флешку були записані документи в форматі docx і зображення png в кількості сотні штук.Після цього всі файли були з неї вилучені, а сам накопичувач відформатований зі зміною файлової системи: з FAT32 в NTFS.

Сценарій не особливо складний, але дозволяє приблизно оцінити можливості програми по відновленню даних: їх я пережив не мало і багато, навіть платні, в такому випадку не справляються, а все що їм вдається - відновити тільки що видалені файли або ж дані після форматування, але без зміни файлової системи.

Весь процес відновлення після запуску програми (RecoveRx російською мовою, так що складнощів бути не повинно) складається з трьох кроків:

  1. Вибір накопичувача для відновлення. До речі, зверніть увагу, що в списку присутній і локальний диск комп'ютера, так що є ймовірність, що дані вийде відновити і з жорсткого диска. Я вибираю USB флешку.
  2. Вказівка ​​папки для збереження відновлених файлів (дуже важливо: не можна в якості місця збереження використовувати той же накопичувач, з якого проводиться відновлення) і вибір типів файлів, які потрібно відновити (я вибираю PNG в розділі Фото та DOCX в розділі "Документи".
  3. Очікування завершення процесу відновлення.

В ході 3-го кроку відновлені файли будуть з'являтися в зазначеній вами папці у міру їх знаходження. Ви можете відразу заглянути в неї, щоб побачити, що вже вдалося знайти на даний момент часу. Можливо, якщо критичний для вас файл вже був відновлений, ви захочете зупинити процес відновлення в RecoveRx (оскільки він досить тривалий, в моєму експерименті - близько 1.5 годин для 16 Гб за USB 2.0).

В результаті ви побачите вікно з інформацією про те, скільки і яких файлів було відновлено і де вони були збережені. Як можна побачити на скріншоті, в моєму випадку було відновлено 430 фото (більше ніж початкову кількість, відновилися і раніше бували на випробуваної флешці зображення) і жодного документа, однак, заглянувши в папку з відновленими файлами, побачив інше їх кількість, а також файли .zip.

Вміст файлів відповідало вмісту файлів документів формату .docx (які, по суті, теж архіви). Спробував перейменувати zip в docx і відкрити в Word - після повідомлення про те, що вміст файлу не підтримується і пропозиції відновити його, документ відкрився в нормальному вигляді (спробував ще на парі файлів - результат той же).Тобто документи були відновлені за допомогою RecoveRx, але чомусь записані на диск у вигляді архівів.

Підводимо підсумок: всі файли після їх видалення і форматування USB накопичувача були успішно відновлені, крім описаного вище дивного нюансу з документами, при цьому були відновлені і ті дані з флешки, які були на ній задовго до проведеного тесту.

Якщо порівнювати з іншими безкоштовними (і деякими платними) програмами для відновлення даних, утиліта від Transcend впоралася відмінно. А з огляду на простоту використання для будь-якого, її можна сміливо рекомендувати того, хто не знає, що спробувати і є початківцям користувачем. Якщо вам потрібно щось складніше, але теж безкоштовне і дуже ефективне, рекомендую спробувати Puran File Recovery.

Завантажити RecoveRx можна з офіційного сайту https://ru.transcend-info.com/supports/special.aspx?no=4