Відновлення даних в Stellar Phoenix Windows Data Recovery

І знову про програми для відновлення даних: в цей раз подивимося, що в цьому плані може запропонувати такий продукт як Stellar Phoenix Windows Data Recovery. Зазначу, що в деяких іноземних рейтингах такого роду програмного забезпечення Stellar Phoenix знаходиться на одній з перших позицій. Крім цього, на сайті розробника також є інші продукти: NTFS Recovery, Photo Recovery, але розглянута тут програма включає в себе все перераховане. Див. Також: 10 безкоштовних програм для відновлення даних

Програма є платною, але перед покупкою можна скачати її до себе на комп'ютер, запустити пошук втрачених файлів і даних, подивитися, що вийшло знайти (включаючи попередній перегляд фотографій і інших файлів) і вже після цього приймати рішення про покупку. Підтримуються файлові системи NTFS, FAT і exFAT. Завантажити програму можна з офіційного сайту www.stellarinfo.com/ru/

Відновлення даних з відформатованого диска в Stellar Phoenix

Головне вікно програми містить три основні функції відновлення:

  • Drive Recovery - пошук всіх типів файлів на жорсткому диску, флешці або іншому накопичувачі. Є два типи сканування - Normal (звичайне) і Advanced (просунуте).
  • Photo Recovery - для швидкого пошуку віддалених фотографій, в тому числі на відформатованої карті пам'яті,втім такий пошук можна виконати і на жорсткому диску в разі, якщо вам потрібно відновити тільки фотографії - можливо, це прискорить процес.
  • Пункт Click Here to Search Lost Volumes призначений для пошуку втрачених розділів на накопичувачі - варто спробувати, якщо при підключенні флешки ви бачите повідомлення про те, що диск не відформатовано або раптом файлова система визначається як RAW.

У моєму випадку я буду використовувати Drive Recovery в режимі Advanced (даний режим включає в себе пошук втрачених розділів). На тестовому диску були розміщені зображення і документи, які я видалив, після чого також відформатував диск з NTFS в FAT32. Подивимось що вийде.

Всі дії прості: вибір диска або розділу в списку підключених пристроїв, вибір режиму і натискання кнопки "Scan Now" (сканувати зараз). І очікування після цього. Потрібно сказати, що для 16 Гб диска сканування зайняло близько години (в режимі Normal - пара хвилин, але нічого не знайшлося).

Втім, при використанні режиму Advanced програма теж не змогла нічого знайти, що дивно, адже деякі безкоштовні програми для відновлення даних, про які я писав раніше чудово справлялися в точно такій же ситуації.

відновлення фотографій

З урахуванням того, що на отформатированном накопичувачі були, в тому числі, фотографії (або, скоріше, просто картинки), вирішив спробувати варіант Photo Recovery - використовувалася та ж флешка, на якій при попередніх двох спробах, відняли у мене годину з гаком, відновити файли не вдалося.

Відновлення фотографій пройшло успішно

І що ж ми бачимо, запустивши режим відновлення фотографій? - все зображення на місці і їх можна переглянути. Правда, при спробі відновити, програма просить купити її.

Зареєструйте програму, щоб відновити файли

Почім в даному випадку вдалося знайти вилучені файли (нехай лише фото), а при "просунутому" скануванні - немає, мені незрозуміло. Пізніше я спробував ще кілька варіантів відновлення даних з цієї ж флешки, результат той же самий - нічого не знаходиться.

висновок

Чи не до душі припав мені цей продукт: безкоштовні програми для відновлення даних (у всякому разі, деякі з них) справляються краще, якихось розширених функцій (робота з образами жорстких дисків і USB накопичувачів, відновлення з RAID, широкий список підтримуваних файлових систем) , які є у програмного забезпечення з подібною ціною, в Stellar Phoenix Windows Data Recovery теж немає.