XML: що це таке і як його відкрити

XML є розширюваною мовою розмітки. Сенс тут полягає в тому, щоб надати зручний інструмент для представлення і збереження структурованих даних. За допомогою цієї мови ви можете якісь структури даних зберегти в зрозумілому і читається зручному вигляді. XML є стандартною мовою, тобто його розуміють багато додатків, що дозволяє використовувати його на різних платформах. Саме стандартність цієї мови дозволяє зручно користуватися його можливостями.

Друге призначення полягає в тому, що ви легко можете використовувати документи в форматі XML для обміну інформацією між різними програмами. У тому числі між утилітами, які розташовані на різних комп'ютерах. Ну і нарешті, він використовується для створення всіляких спеціалізованих мов розмітки (для створення практично всіх можливих сторінок в інтернеті).

Багато людей вважають, що в останньому випадку використовується HTML, хоча насправді справи йдуть інакше: використовується XML. HTML же, в свою чергу, є розширенням мови останнього. Крім того, існує величезна кількість інших мов розмітки для подання медичних, фінансових, математичних та інших даних.І всі вони будуються на основі XML. Тому розуміння його принципів будь-якому програмісту сьогодні, звичайно, необхідно. Разом з тим з'явилася величезна кількість додатків, тому безліч варіантів розвитку є для цієї мови. Наприклад, з'явився XPath, який представляє собою мову запитів до елементів документа. Де ж все-таки застосовується таке розширення?

 • XHTML - це основний практично спосіб представлення інформації в інтернеті. Тобто будь-яка сторінка, яка відкривається в браузері, представлена ​​в цьому виді.
 • WSDL - це мова, що описує взаємодії з різними веб-сервісами (програма, яка розташована десь в інтернеті). Тобто ви можете виконати будь-які операції для вашої програми. Простими словами, він описує, як саме потрібно організувати взаємодію з веб-сервісами. Дані при цьому повинні бути формату XML.
 • SVG - мова розмітки масштабована векторна графіки. Насправді, це теж розширення XML. Він дозволяє описувати різні картинки в векторному форматі, які можна досить часто зустріти в інтернеті. При цьому саме зображення описано у вигляді будь-якого документа XML.
 • Ще одне розширення - OWL - дозволяє описувати структури знань.Використовується в різних каталогах, щоб описувати взаємодію між різними класами об'єктів.

Взагалі, цих розширень велике безліч, тому всі їх розглядати ми не будемо. Тут головне зрозуміти принцип, що XML є певним "прабатьком" інших. Тобто ці додатки всього лише полегшують роботу з даними, не будучи при цьому окремою системою.

Чим відкрити розширення XML?

Такий файл може створюватися абсолютно різними програмами, і він використовується для обміну даними або для створення баз даних. Цей файл являє собою текстовий документ, де всі дані розділені за допомогою тегів. Він дуже схожий на HTML, тільки теги задає сам користувач, їх кількість не обмежена. Але як відкрити XML-файл в читається?

Програми для роботи з XML-файлами

Розглянемо кілька можливих способів:

 1. Стандартний блокнот. Найпростіший спосіб, для того щоб подивитися вміст файлу, це його запуск за допомогою блокнота. Тут ви побачите суцільний набір тексту, який не для програмістів буде реально простим суцільним текстом. Але знаючі користувачі, звичайно, можуть побачити там коди, набори баз даних та інші елементи.

  Вікно програми Блокнот в Windows

 2. Notepad Plus.І також ви можете використовувати більш просунуті версії блокнотів і текстових редакторів. Тут вже навіть простий користувач побачить коди, тому що все стане більш наочно. Напевно, так буде зручніше дивитися файл.

  Вікно програми Notepad Plus

 3. Microsoft Office Excel. Відкривши в цій програмі ваш файл, ви отримаєте табличну форму. Тобто він перетворюється в просту таблицю.

  Збереження файлу XML в Microsoft Office Excel

Редагувати файл можна дуже легко в будь-якому з доступних вам інструментів, описаних вище. Тобто можна використовувати і блокноти, і Excel. Але звичайно ж, краще використовувати спеціалізоване програмне забезпечення, наприклад, XML Marker. Його можна безкоштовно скачати, потім встановити на свій комп'ютер або ноутбук.

Вікно програми XML Marker

висновок

Друзі, тепер ви знаєте не тільки те, як відкрити файл з розширенням XML, а й що він із себе представляє. Як виявилося, це спеціальна мова розмітки, що дозволяє працювати з базами даних і іншими елементами. А також ми дізналися, що на його основі створюються інші додатки або розширення, які полегшують роботу з даними. Наприклад, формат XHTML, який є практично основним способом представлення інформації в мережі.Сподіваємося, що тепер ви розібралися з обговорюваним питанням. Не забуваємо ділитися своєю думкою, враженням, а також особистим досвідом в коментарях!