Яндекс.dns - сервіс блокування небезпечних сайтів. Налаштування яндекс.dns на Wi-Fi роутер (точки доступу), комп'ютері та телефоні.

Привіт, друзі! Дізнався сьогодні новина, що Яндекс запустив свій новий, безкоштовний DNS-сервіс, який називається яндекс.dns. І тут мені прийшов лист від Я. Мовляв Серьога, напиши про наш сервіс у себе на блозі, в боргу не залишимося. Жарт звичайно ж :).

Якщо серйозно, то новина про новий сервіс яндекс.dns я якось пропустив не звернувши на неї уваги. Подумаєш, черговий сервіс. Але ближче до вечора, все ж вирішив перевірити, що там цікавого, корисного і як все це працює. Було цікаво, як Яндекс буде фільтрувати погані сайти.


SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублейЧто таке яндекс.dns і як він працює?

Яндекс.dns - це безкоштовний DNS-сервіс, який блокує небезпечні сайти і сайти для дорослих.

Подивився я детальну інформацію про нього, сервіс дійсно цікавий і заслуговує на увагу.

 • Він дозволить захистити Вас від шкідливих сайтів, на яких можна зловити вірус, або стати жертвою наприклад крадіжки паролів.
 • Дозволить захистити Ваших дітей від доступу до сайтів для дорослих.
 • Яндекс завжди буде оновлювати список шкідливих сайтів, так що захист повинен бути на вищому рівні.
 • Захист здійснюється без установки додаткових програм, доповнень і т. Д. Просто потрібно змінити DNS на комп'ютері, Wi-Fi роутер, або телефоні.

Якщо у Вас вдома доступ до інтернету йде наприклад через точку доступу, він же Wi-Fi роутер, то досить в налаштуваннях прописати DNS які Яндекс пропонує в рамках сервісу яндекс.dns. І всі пристрої, які будуть підключаться до інтернету через цей роутер, будуть захищені від небезпечних сайтів.

Якщо Ви не використовуєте точку доступу, то можна вказати DNS від Яндекса в налаштуваннях самого комп'ютера, ноутбука, нетбука, телефону, планшета і т. Д. Все настройки робляться дуже просто, Яндекс про це подбав.

А я, як любитель всяких там роутерів та іншого обладнання, розповім Вам докладно про те, як налаштувати Wi-Fi роутер (точку доступу) на роботу з сервісом яндекс.dns. Так само покажу як настройіть яндекс.dns на комп'ютері і телефоні на Android.

Перед тим як робити настроювання, заходимо на сайт сервісу dns.yandex.ru і в правій колонці вибираємо один з трьох DNS адрес, в залежності від рівня фільтрації. Детальніше про фільтр кожного з адрес можна дізнатися натиснувши на меленькую кнопку у вигляді знака питання.

Яндекс так само приготував прошивку для роутерів з уже внесеними настройками. Поки тільки для двох: D-Link DIR-615 / DIR-620 і ZyXEL серія Keenetic. Але мені здається, що краще вказати настройки вручну, а то хіба мало що може статися після прошивки.

 • 77.88.8.8 - звичайний адресу без фільтрації.
 • 77.88.8.88 - якщо вказати цю адресу, то буде закритий доступ до небезпечних сайтів.
 • 77.88.8.7 - блокування небезпечних сайтів і сайтів для дорослих

Налаштування яндекс.dns на Wi-Fi роутер (точки доступу)

Все дуже просто. Показую на прикладі роутера TP-Link TL-WR841N. Заходимо в настройки роутера. Наберіть в адресному рядку браузера адресу 192.168.1.1 (Якщо ця адреса не працює, то подивіться знизу роутера, там є інформація).

Введіть логін і пароль для доступу до налаштувань, за замовчуванням це admin і admin. Нам потрібно вказати свій DNS, точніше DNS Яндекса. Для цього переходимо на вкладку "Network" - "WAN".

Ставимо галочку біля Use These DNS Servers і в першому рядку навпроти Primary DNS пропишіть один з DNS від Яндекса. У другій сходинці, навпаки Secondary DNS нічого вказувати не потрібно. Якщо там у Вас були вже прописані DNS, то Ви можете їх видалити. Але раджу записати їх куди небудь, про всяк випадок. Після цього натисніть кнопку "Save" для збереження змін.

Ось і все настоянка роутера закінчена. У мене все працювало навіть без перезавантаження роутера.Небезпечні сайти блокувалися.

Якщо Ви захочете прибрати DNS від Яндекса, тим самим відключити блокування сайтів, то просто на цій же сторінці видаліть адресу і приберіть галочку біля пункту Use These DNS Servers. А якщо у Вас провайдер видає статичні DNS, то пропишіть їх, Ви ж їх зберегли?

Автор ще рекомендує:
 1. Як налаштувати безкоштовні канали на Smart TV
 2. Очищення пам'яті на Android: перевірені способи
 3. Калібрування акумулятора ноутбука
 4. Що таке UEFI і чим він кращий BIOS?
 5. Як робити бекапи Windows 10 на автоматі і навіщо це потрібно?
 6. Як прискорити завантаження Windows 10
 7. Якщо гальмує відео при перегляді онлайн

Якщо встановити настройки на точці доступу, то небажані сайти будуть блокуватися на всіх пристроях (комп'ютери, телефони і т. Д.), Які будуть підключаться через цю точку доступу.

Дивіться також:

 • Яндекс.Діск - новий сервіс від Яндекса
 • Як заборонити доступ до сайтів на Wi-Fi роутер? Або дозволяємо доступ тільки до деяких сайтів
 • Новий яндекс.браузер. Як встановити? І перші враження.
 • "Без доступу до інтернету" - вирішуємо головну причину. Налаштовуємо Wi-Fi роутер на роботу з провайдером
 • Як захистити Wi-Fi мережу? Основні і ефективні поради

Налаштування яндекс.dns на комп'ютері (ноутбуці, нетубка і т. Д.)

Якщо Ви хочете встановити захист від небезпечних сайтів тільки на одному комп'ютері, або наприклад Ви підключаєтеся до інтернету безпосередньо з мережевого кабелю, або за технологією 3G, то потрібно вказати DNS адресу в налаштуваннях мережевого з'єднання. На панелі сповіщень натисніть правою кнопкою миші на значок інтернет підключення та виберіть "Центр управління мережами і загальним доступом".

вибираємо "Зміни параметрів адаптера".

Тепер увага! Якщо Ви підключаєтеся до інтернету по Wi-Fi, то натискаємо правою кнопкою на "Бездротове мережеве з'єднання" і вибираємо "Властивості". Якщо ж Ви підключаєтеся по кабелю, то вибираємо "Підключення по локальній мережі" і властивості. виділяємо пункт "Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)", Потім натискаємо "Властивості". Ставимо мітку біля "Використовувати наступні адреси DNS-серверів". навпаки "Бажаний DNS-сервер" вказуємо DNS від Яндекса. натискаємо "Ок" і ще раз "Ок".

Все готово, захист на комп'ютері налаштована.

Вказуємо яндекс.dns на мобільному пристрої

Я покажу на прикладі HTC One V, який працює на Android 4.0.

Заходимо в настройки і вибираємо Wi-Fi. Потім натискаємо на мережу до якої підключені і тримаємо кілька секунд, поки не з'явиться меню. вибираємо "Змінити мережу".

Встановлюємо галочку біля "Розширені параметри" і прокручуємо вікно. натискаємо кнопку "DHCP". вибираємо "Статичний".

Прокручуємо список, і там де "DNS 1" пишемо обраний Вами DNS від Яндекса. натискаємо "Зберегти".

Тепер небезпечні сайти будуть заблоковані на телефоні.

Перевірка яндекс.dns в роботі

Для того, що б перевірити чи працює блокування небезпечних сайтів, потрібно просто зайти на сайт з поганим змістом, або на сайт дорослої тематики (якщо Ви встановили DNS з фільтром сайтів для дорослих).

Для перевірки я спробував зайти на один з таких сайтів, і ось що побачив:

Проблеми при роботі через яндекс.dns

Швидше за все, без проблем при роботі через ці DNS не обійтися. Тим більше, що сервіс яндекс.dns поки що працює в режимі бета тестування (за станом на 03.04.2013). Що варто розуміти під словом "проблеми"? Перш за все, це блокування потрібних і не небезпечних сайтів. Оскільки для блокування Яндекс буде використовувати свою базу "поганих" сайтів, то казуси будуть. Я як веб-майстер, знаю, що Яндекс може помилково віднести хороший і чистий сайт до числа шкідливих.

висновок

Мені подобається те, що робить Яндекс. Його старання зробити інтернет безпечним і чистим, заслуговують на увагу.Найголовніше, що є хороша можливість захистити дітей від сайтів, які містять інформацію для дорослих.

Захист від поганих сайтів на рівні доступу до мережі, це відмінно. Але потрібно, що б це все добре і адекватно працювало. Зараз ще рано говорити про якість роботи сервісу яндекс.dns, час та відгуки користувачів покажуть наскільки добре, або погано працює цей сервіс.

Ну а я свою справу зробив, я розповів Вам як це все налаштувати :). Всього доброго!