Wondershare Data Recovery - програма для відновлення даних

У цій статті розглянемо процес відновлення даних за допомогою досить-таки популярної програми для цих цілей Wondershare Data Recovery. Програма є платною, безкоштовна ж її версія дозволяє відновити до 100 Мб даних і перевірити здатності до відновлення перед покупкою.

За допомогою Wondershare Data Recovery можна відновити втрачені розділи, вилучені файли і даний з відформатованих накопичувачів - жорстких дисків, флешки, карти пам'яті та інших. Тип файлів не має значення - це можуть бути фотографії, документи, бази даних та інші дані. Програма є в версіях для Windows і Mac OS.

По темі:

  • Кращі програми для відновлення даних
  • 10 безкоштовних програм для відновлення даних

Відновлення даних з флешки в Wondershare Data Recovery

Для перевірки, я скачав безкоштовну версію програми з офіційного сайту http://www.wondershare.com/download-software/, Нагадаю, за допомогою неї можна спробувати безкоштовно відновити до 100 мегабайт інформації.

Як накопичувач буде служити флешка, яка була відформатована в NTFS, після цього на неї були записані документи і фотографії, а потім я видалив ці файли і знову відформатував флешку, вже в FAT 32.

Вибір типу файлів для відновлення в майстра

Другий крок - вибір пристрою, з якого потрібно відновити дані

 

Відразу після запуску програми, відкривається майстер відновлення, що пропонує все зробити за два кроки - вказати тип файлів, які потрібно відновити і з якого накопичувача це зробити. Якщо переключити програму в стандартний вид, ми побачимо там чотири основні пункти:

Меню Wondershare Data Recovery

  • Відновлення втрачених файлів (Lost file recovery) - відновлення видалених файлів і даних з відформатованих розділів і знімних накопичувачів, в тому числі файлів, які були в очищеної кошику.
  • Відновлення розділів (Partition Recovery) - відновлення видалених, втрачених та пошкоджених розділів з подальшим відновленням файлів.
  • Відновлення даних RAW - для спроби відновлення файлів в разі, якщо всі інші способи не допомогли. В даному випадку не будуть відновлені імена файлів і структура папок.
  • Продовжити відновлення (Resume Recovery) - відкрити збережені дані пошуку віддалених файлів і продовження процесу відновлення. Ось ця річ - дуже цікава, особливо в тих випадках, коли потрібно відновити документи та іншу важливу інформацію з великого жорсткого диска. Ніде раніше не зустрічав.

У моєму випадку я вибрав перший пункт - Lost File Recovery.На другому етапі слід вибрати накопичувач, з якого програмі потрібно відновити дані. Також тут присутній пункт "Deep Scan" (глибоке сканування). Його я зазначив теж. Ось і все, натискаю кнопку "Start".

Результат відновлення даних з флешки в програмі

Сам процес пошуку файлів зайняв близько 10 хвилин (флешка на 16 гігабайт). У підсумку, все знайшлося і успішно відновився.

У вікні зі знайденими файлами вони сортуються за типом - фотографії, документи та інші. Доступний попередній перегляд фотографій і, крім цього, на вкладці Path, ви можете побачити початкову структуру папок.

На закінчення

Чи варто купувати Wondershare Data Recovery? - я не знаю, адже з тим, що було описано вище, без проблем справляються і безкоштовні програми для відновлення даних, наприклад, Recuva. Може бути, в цій, платній, програмі є щось особливе і вона здатна впоратися в більш складних ситуаціях? Наскільки я зміг побачити (а я перевіряв ще деякі варіанти, крім описаного) - немає. Єдина "фішка" - збереження сканування для подальшої роботи з ним. Так що, на мій погляд, нічого особливого тут немає.