Все про функції ReadyBoost

Працюючи з комп'ютером, багато користувачів навіть не підозрюють скільки ще існує додаткових функцій і можливостей системи, які можуть поліпшити роботу комп'ютера. Якраз однією з таких функцій є ReadyBoost. Знати про неї однозначно буде корисно кожному користувачеві. Адже це може допомогти поліпшити швидкість роботи системи, що є однією з найпоширеніших проблем, на які скаржаться користувачі. У цій статті розберемося, що таке ReadyBoost, і як вона працює. Давайте ж почнемо. Поїхали!

Технологія ReadyBoost дозволить вам збільшити кількість оперативної пам'яті і прискорити роботу системи

Що ж собою являє ReadyBoost? Це технологія, яка дозволяє підвищити швидкість роботи вашого комп'ютера за допомогою використання пристрою флеш-пам'яті (USB-накопичувачі, SD-карти), як кешуючого пристрою. Варто зазначити, що про цю технологію мало хто чув, хоч вона є в операційній системі ще з часів Windows Vista.

Як же включити ReadyBoost на своєму комп'ютері? Якщо на ПК включений автозапуск підключаються і носій, то, вставивши в ноутбук флешку або карту пам'яті, ви побачите вікно, де буде наведено список дій, які можна виконати.Як правило, користувачі не дивляться далі пункту "Відкрити папку для перегляду файлів, використовуючи Провідник", а дарма, оскільки нижче можна знайти пункт "Прискорити роботу системи". Якраз він вам і потрібен.

У разі, якщо автозапуск відключений, відкрийте "Провідник" і клацніть правою клавішею миші по накопичувача, який ви підключили. У вікні, виберіть пункт "Властивості". Далі перейдіть до вкладки "ReadyBoost". Відзначте пункт "Використовувати цей пристрій" і задайте кількість пам'яті, яке ви бажаєте виділити під прискорення роботи системи. Не забудьте натиснути кнопку "Застосувати" для підтвердження внесених змін. Для файлової системи FAT32 максимально можна виділити 4 гігабайти, а для NTFS - цілих 32 гігабайти. Зверніть увагу, що все буде працювати тільки в тому випадку, якщо на ноутбуці включена служба SuperFetch. Також необхідно відзначити, що не кожен накопичувач сумісний з цією технологією, проте таких абсолютна меншість, тому не хвилюйтеся з цього приводу. Мінімальний обсяг флешки або карти пам'яті, щоб їх можна було використовувати для прискорення пам'яті, становить 256 мегабайт.

Тепер розберемося з тим, наскільки корисна ця функція.Більшість користувачів цікавляться, чи допомагає ReadyBoost в іграх. Спираючись на результати тесту 7tutorials, можна зробити висновок, що ця функція має дуже незначний вплив на швидкість роботи системи. Приріст є, але він занадто малий, щоб надавати цьому значення. Різниця в швидкості роботи ПК без цієї технології і з нею відрізняється менш, ніж на один відсоток.

Багато хто говорить про те, що технологія прискорення ПК за рахунок додаткової флеш-пам'яті призначена для комп'ютерів з невеликою кількістю оперативної пам'яті, а ця технологія якраз допомагає компенсувати цю нестачу. Після ряду тестів з'ясувалося, що на комп'ютерах з великим обсягом оперативної пам'яті приріст швидкості після включення ReadyBoost був більше, ніж на машинах з меншим об'ємом оперативної пам'яті.

Проаналізувавши результати різних тестів, можна сказати, що її використання допоможе незначно, проте збільшить швидкість включення комп'ютера, завантаження сторінок в інтернеті і роботи з офісними програмами. Якщо ж вас цікавить, наскільки ця технологія корисна для комп'ютерних ігор, то можна сміливо відповісти, що в цьому випадку вона абсолютно марна.Використовувати ReadyBoost рекомендується тільки власникам дуже старих комп'ютерів і ноутбуків, в яких обсяг оперативної пам'яті не перевищує 512 мегабайт, оскільки на більш потужних машинах різниця просто непомітна.

Тепер ви знаєте, що собою являє ReadyBoost, і як вона працює. На жаль, ця цікава і перспективна функція виявилася практично повністю марною на ділі. Користуватися їй чи ні вирішувати вам. Пишіть в коментарях, чи була корисною для вас ця стаття, розповідайте іншим користувачам про свої спроби збільшення швидкості роботи системи, і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.