Все, що ви хотіли знати про видах мобільних роутерів: типи, підключення, настройка

Мобільні роутери стали вельми поширені в останні кілька років. Вони стали настільки популярним і затребуваним типом гаджетів, що сьогодні існує велика кількість їх різновидів, що відрізняються типом, форм-фактором, підтримкою різних мереж і стандартів. Кожен з них забезпечує виконання абсолютно різних завдань, призначений для різних користувачів, має власні настройки і способи підключення. У цьому матеріалі ми детально розглянемо, які типи подібних пристроїв існують на сьогоднішній день, як їх підключити до мережі, яка настройка їм необхідна. Ця стаття допоможе вам вибрати мобільний роутер, найбільш підходящий саме вам.

Роутери можуть відрізнятися формою, розмірами і функціональністю

Сценаріїв для застосування таких девайсів існує безліч. Саме в залежності від різних завдань і буде відрізнятися сам мобільний роутер, його настройка та інші особливості.

Перша і найважливіша місія, яку покликаний виконувати мобільний роутер, - забезпечувати бездротовим з'єднанням відразу кілька пристроїв. Найчастіше на сьогоднішній день сам роутер отримує сигнал від стільникових операторів в мережах 3G і 4G, конвертуючи його і роздаючи по протоколу Wi-Fi.Кількість пристроїв, які можна підключити до такого маршрутизатора відрізняється в залежності від його характеристик і вартості. Але їх число завжди однозначно більше одного. Саме цим і відрізняється мобільний роутер від мобільного модему, який поступово відходить на другий план і частіше виконує тепер тільки допоміжну функцію.

Маючи при собі ноутбук, планшет, смартфон і іншу портативну техніку, будь-якому користувачу однозначно постає питання про те, як підключити інтернет до всіх цих гаджетів. Купівля і установка окремої сім-карти в кожен пристрій, його настройка, оплата трафіку та інші клопоти не завжди виправдані фінансово. Та й не у всіх девайсах може бути передбачена можливість установки сім-карти і налаштування мобільного інтернету. При цьому приймачі Wi-Fi є практично в кожному гаджет.

зміст

  • 1 Вбудований акумулятор, зовнішній модем
  • 2 Вбудований модем, вбудований акумулятор
  • 3 Вбудований модем, зовнішнє живлення
  • 4 Зовнішній модем, зовнішнє живлення
  • 5 підсумок

Вбудований акумулятор, зовнішній модем

Найбільш функціональним, дорогим, але при цьому дійсно потужним пристроєм можна назвати мобільний роутер з USB-роз'ємом для підключення модему 3G або 4G від стільникового оператора.Як правило, такі моделі мають значні габарити, які можна порівняти за значенням з настільними стаціонарними Wi-Fi роутерами. Як джерело сигналу такі моделі можуть використовувати цей сигнал через підключений по USB модем або ж сигнал, що надходить по кабелю, підключеному в стандартний роз'єм RJ-45. Багато моделей таких "гігантів" оснащені вбудованим акумулятором для роботи в польових умовах, але при цьому мають блок живлення і можуть працювати від мережі 220 В.

Налаштування такого девайса відбувається через стандартний веб-інтерфейс і відрізняється в залежності від типу вхідного сигналу. При підключенні мобільного модему 3G або 4G, його настройка проводиться найчастіше самим оператором. А ось при бажанні підключити кабельний інтернет, настройка лягає повністю на плечі користувача. Проте якщо ви знайомі з процесом налаштування будь-якого іншого роутера або робили цю процедуру хоча б раз, то тут ви не зустрінете нічого не звичайного. За рахунок серйозної начинки такий тип найчастіше може похвалитися повним набором функцій стандартного стаціонарного роутера - налаштування безпеки, DDNS, QoS, UPnP і так далі.

Такі моделі найбільш затребувані серед користувачів, часто змушених перебувати в дорозі, проживати в готелях, мотелях та хостелах, і мають при собі кілька гаджетів. Поки користувач знаходиться в дорозі, наявність інтернету забезпечує мобільний модем і акумулятор роутера. Відключити модем з сім-картою одного оператора і підключити інший, навіть в іншій країні, не складає абсолютно ніяких труднощів. Потрапляючи до готелю можна поставити роутер на зарядку, а замість модему скористатися проводовим підключенням до стандартної інтернет-розетки RJ-45.

Подібний тип девайсів не особливо поширений, тому що має відносно великі габарити. А при підключенні USB-свистка модему і зовсім перетворюється у великий і не зовсім зручний прилад. Проте функціональність і деякі особливості не зрівняються з іншими типами роутерів. Тому професіонали виберуть швидше саме такий тип пристроїв.

Вбудований модем, вбудований акумулятор

Цей мобільний Wi-Fi роутер набагато компактніше. За габаритами він може бути прирівняний до смартфону середніх розмірів і легко вміщається в будь-якій кишені. Компактність досягається за рахунок того,що модем і лоток для сім-карти оператора, який надає 3G або 4G, захований прямо в корпусі девайса, і нічого окремо докуповувати не доведеться. Продаж і настройка таких девайсів часто здійснюється самими операторами і провайдерами мобільного інтернету. Користувачеві тільки залишається підключити до цієї бездротової точки доступу всі свої гаджети.

Усередині такої мобільний роутер має акумулятор, який відповідає за автономну роботу гаджета. Від ємності цього акумулятора безпосередньо залежить, як довго ви зможете залишатися на зв'язку. Залежно від ціни і конфігурації такого типу пристроїв, вони можуть забезпечити Wi-Fi з'єднанням від 2 до 10 девайсів.

Подібна категорія девайса найбільш поширена на сьогоднішній день, так як підключити їх до мережі оператора можна за кілька хвилин. Налаштування не вимагає серйозних навичок, розміри і вага мінімальні, а акумулятор гарантує, що хоча б протягом дня (частіше більше) ви і всі ваші пристрої будуть залишатися на зв'язку.

Залежно від моделі такого типу пристроїв, користувач може самостійно змінювати сім-карту, встановлену в роутері і його налаштування.Це також надає пристрою відому частку універсальності. Потрапляючи з таким девайсом навіть в іншу країну, можна просто тимчасово замінити сім-карту на місцеву, підключити більш вигідний тариф, ніж той, який пропонується в роумінгу вашим оператором, і залишатися на зв'язку, незважаючи на зміну країни. Після повернення додому ви знову можете встановити початкову карту, а повторна настройка займе всього пару хвилин.

Вбудований модем, зовнішнє живлення

Ще один тип мобільних роутерів хоча і є найдешевшим, але не особливо поширений в силу одного, але досить значного обмеження. Мова йде про моделі, які не мають вбудованого акумулятора. Виконані в форм-факторі USB-стіки, на зразок мобільного модему, такі пристрої працюють тільки тоді, коли фізично підключені до ноутбука, планшету або іншого зовнішнього джерела живлення.

Якщо ж під рукою немає ноутбука або ваш планшет не має вбудованого роз'єму USB, то допомогти може тільки портативний акумулятор з таким роз'ємом. Це не завжди зручно, і завдає серйозного удару по мобільності. До того ж, якщо вам необхідно підключити інтернет на вашому смартфоні, вам доведеться включити ноутбук, і тільки тоді сам пристрій отримає харчування і запрацює.

При цьому вартість таких роутерів часом в кілька разів менше аналогічних моделей, що володіють автономним живленням. При виборі такого типу вам однозначно варто зважити всі за і проти і добре продумати сценарії його використання. В цьому випадку економія може бути не виправданою.

Зовнішній модем, зовнішнє живлення

Зовсім осібно серед мобільних роутерів стоять ті, які не мають вбудованого модему і вбудованого акумулятора. Для роботи їм як повітря необхідний мобільний модем, який можна підключити до вбудованого роз'єм USB, а також джерело живлення у вигляді ноутбука, планшета або блоку живлення. Відсутність автономності у подібних моделей різко позначається на мобільності і зручності їх використання.

Ключову роль в таких рішеннях грає, звичайно ж, ціна. Подібні моделі коштують на кілька порядків дешевше пристроїв з вбудованим модемом і акумулятором. Тому, якщо вам необхідно швидке розгортання бездротової мережі для десятка пристроїв буквально в польових умовах, і при цьому у вас при собі є джерело живлення для подібної моделі, вам явно немає сенсу переплачувати за більш автономний, але менш потужний девайс.

підсумок

Все, що можна порекомендувати при виборі мобільного роутера, - визначитися зі сценаріями його використання і знайти найбільш підходящий для цього тип пристрою. Кожен тип являє собою окрему цінову категорію, виконує окремий набір завдань і має ряд особливостей, які можуть стати як перевагою, так і серйозним недоліком в різних умовах. Сумісність практично будь-якого подібного девайса не складає великих труднощів, але так як деякі з них вимагають наявності додаткових пристроїв або джерел сигналу і харчування, це також варто враховувати при прийнятті рішення.