Все що потрібно знати про зарядку акумулятора смартфона

Власники техніки, в якій використовуються літій-іонні акумулятори, зовсім заплутані розрізненої, заплутаною, а часто і суперечливою інформацією про зарядку батарей. Як правильно заряджати акумулятор смартфона - в цій статті зібрана вичерпна інформація з цього питання, заснована тільки на перевірених даних.

Правильна зарядка акумулятора смартфона збільшить термін служби телефону.

зміст

 • 1 Для чого потрібен акумулятор і як він працює
 • 2 Правила і параметри
  • 2.1 Напруга і контролери
  • 2.2 Кількість заряду і довговічність
  • 2.3 небезпека перезаряда
  • 2.4 відсутність пам'яті
 • 3 Важливі зауваження і застереження

Для чого потрібен акумулятор і як він працює

Для того щоб знати, як правильно заряджати акумулятор телефону, потрібно розуміти принцип його роботи.

Функція батареї полягає в тому, щоб постачати смартфон необхідним для його роботи постійним електричним струмом. Під час такого постачання попередньо накопичена ємність з акумулятора йде в пристрій (витрачається). Через деякий час напруга батареї падає до рівня, який не зможе підтримувати працездатність телефонного апарату.

Тоді на допомогу АКБ приходить контролер, який рятує батарею, відключаючи її і не даючи їй "піти в нуль". Тобто щоб не померла. Разом з відключенням АКБ відключається і позбавлене харчування пристрій. Для відновлення робочого стану батареї її потрібно знову зарядити, наповнивши її ємність. Таким чином, життєвий цикл Li-ion батареї полягає в періодичному накопиченні заряду і його передачі в живиться пристрій.

Крім того, існує ще один період життя - коли батарея не заряджається, і не віддає енергію зовні, а просто зберігається (на полиці складу або на полиці шафи в квартирі). Всі ці періоди (кожен окремо) характеризуються своїми правилами використання та супутніми їм параметрами експлуатації.

У цій статті нас в першу чергу цікавить етап "заряду" батареї. Але говорити про нього в правильному ключі потрібно обов'язково з оглядкою і на "роботу", і на її "зберігання".

Правила і параметри

Правила і параметри, дотримання яких необхідно для повноцінного використання АКБ, можна розділити на дві категорії - на які користувач має вплив і на які впливати не може. Однак вони тісно пов'язані між собою.Тому розглянемо їх в комплексі.

Напруга і контролери

Ємність батареї характеризується напругою, яке вона подає на телефон. Як правило, значення його знаходиться в межах від 2,7 В (мінімальне) до 4,2 В (максимальне). Це відповідає заряду від 0 до 100 відсотків. Звичайно, все що нижче 2,7 В - це теж заряд у фізичному сенсі. Але контролер батареї сприймає це значення як нуль і відключає її.

Після відключення внутрішні хімічні процеси не зупиняються - розряд акумулятора триває, але проходить більш повільно (називається саморазрядом). Ще пізніше настає фаза "глибокого розряду". Глибокий розряд може також статися при охолодженні (на морозі) "нульового" приладу.

Батарею в такому стані не буде бачити інший контролер, що знаходиться в самому телефоні, і контролюючий включення (початок) самого процесу зарядки.

З цього випливає:

Правило 1:

Приступати до зарядки батареї, не чекаючи відключення телефону і (тим більше) не доводячи її до глибокого розряду.

Правило 2:

Розряджений акумулятор негайно прибрати з морозної середовища.

Кількість заряду і довговічність

Відомо, що найбільша тривалість життя Li-ion акумулятора досягається, якщо він працює при заряді в сорок відсотків від номіналу.Таке ж значення адекватно і для його зберігання (з таким зарядом батареї поставляються в продаж!). Чим більше відхилення від цієї цифри, тим більше скорочується термін їх життя. Разово це скорочення ледь помітно, але з часом малі величини складаються.

Звідси:

Правило 3:

Не потрібно боятися частих невеликих зарядок - це ніяк не може пошкодити. І в принципі це краще, ніж заряджати від 0 до 100%.

Правило 4:

Зберігати прилад потрібно зарядженим на 40-45 відсотків потужності при температурі плюс п'ять градусів. (При такому стані він не вимагає уваги до півроку).

небезпека перезаряда

На противагу глибокого розряду іноді виникає явище перезарядження, до якого літієві батареї мають знижену стійкість і після якого можуть працювати неправильно. Таке може скластися, якщо піддати нагріванню (на жарі) заряджений на сто відсотків прилад. Перезаряд призводить до подальшого нагрівання "банки", підвищення тиску, здуття і виникнення небезпечних ситуацій.

отже:

Правило 5:

Уникати частою зарядки до 100% потужності. При досягненні ста відсотків виймати прилад з розетки.

Правило 6:

Чи не заряджати і не тримати прилад поблизу джерел тепла.

відсутність пам'яті

Відмінною рисою літієвих батарей від нікелевих є відсутність ефекту "пам'яті", тому:

Правило 7:

Первісна двох-триразове тренування купленого приладу не має сенсу - достатньо просто один раз провести повний заряд-розряд для калібрування додаткового контролера.

Важливі зауваження і застереження

Крім перерахованого вище, слід вказати на деякі моменти, які допоможуть уникнути можливих помилок або неприємностей при експлуатації АКБ смартфона:

 • При переміщенні приладу в умови зниженого атмосферного тиску відбувається посилене зниження ємності в порівнянні зі звичайними умовами;
 • П'ята зарядка нічим не відрізняється від п'ятьдесят п'ята;
 • При роботі на морозі акум втрачає до половини своєї потужності;
 • "Швидка" зарядка є шкідливою для акумулятора;
 • Не залишати заряджається прилад без нагляду;
 • Для "порятунку" батареї можна скористатися портативним зарядним пристроєм;
 • Зарядку потрібно робити за допомогою рекомендованих зарядних пристроїв;
 • При експлуатації слідувати додається до приладу інструкції.

Тепер, скориставшись знаннями про те, як правильно заряджати акумулятор смартфона, і розуміючи інші, суміжні з цієї, проблеми, ви зможете продовжити службу свого приладу.Як то кажуть, послужи речі один раз - вона тебе неодноразово подякує своєю службою.

Діліться своїми коментарями.