Все, що потрібно знати про папці LOST.DIR

Якщо ви користуєтеся смартфоном або планшетом під управлінням операційної системи Android, то ви напевно помічали на своїй карті пам'яті папку "LOST.DIR", яку самі не створювали, і, взагалі, не зрозуміло звідки і навіщо вона взялася. Крім того, навіть після видалення цієї директорії вона з'являється на карті знову. Багато користувачів помилково вважають, що це результат роботи вірусного програмного забезпечення і починають активну боротьбу з вірусами, яких немає. Так в чому ж вся справа? У цій статті докладно розглянемо, що за папка LOST.DIR і навіщо вона потрібна. Давайте розбиратися. Поїхали!

Щоб розуміти, що нічого страшного в цьому каталозі немає, необхідно знати, що операційна система Андроїд починалася з Linux, в якій створюється розділ "lost + found", куди поміщалися відновлені fsck.файли. Після цього можна було їх зберігати або видаляти в іншій теці.

Так виглядає папка LOST.DIR в телефоні

У Андроїд цей каталог виконує ті ж самі функції. Наприклад, якщо ви з якоїсь причини раптово дістали microSD-флешку з пристрою в процесі запису, то система перемістить записується файл саме в цей розділ. Однак, зверніть увагу, що поступово її обсяг буде рости,відповідно, з часом цей каталог буде займати досить багато місця на карті пам'яті, тому не забувайте час від часу чистити його.

Що ж призводить до появи нових файлів в каталозі LOST.DIR?

  1. Витяг microSD в процесі запису файлів.
  2. Збої під час скачування файлів на карту пам'яті.
  3. Раптові порушення в роботі операційної системи Android і різні "зависання" пристрою.
  4. Примусове відключення пристрою в процесі виконання запису даних.

Всі перераховані вище дії призводять до розростання цього розділу. Так що майте це на увазі.

Відновити необхідні дані з цієї директорії дуже легко - потрібно просто перенести бажані елементи в будь-який інший розділ. Чистити вміст папки можна і потрібно. Тільки перевіряйте, що ви збираєтеся видаляти, щоб не позбутися чогось потрібного. Повністю видалити цю директорію не вийде. Навіть, якщо ви будете використовувати спеціальні утиліти і файлові диспетчери, через якийсь час каталог LOST.DIR знову з'явиться, тільки вже порожній.

Тепер ви знаєте навіщо потрібна ця папка і, можливо, навіть станете її використовувати. Пишіть в коментарях була корисною для вас ця стаття і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.