Все про папці AppData

Операційна система Windows є неймовірно популярною у всьому світі і встановлена ​​на переважній більшості комп'ютерів. ОС Windows влаштована таким чином, що дозволяє просунутому користувачеві, копнувши глибше, відкрити нові розширені можливості для роботи, а користувачам, які не хочуть морочитися із зайвими складнощами, представляє все в простому і зрозумілому вигляді. У зв'язку з цим, в Windows можна знайти безліч прихованих файлів і папок, з якими не всі розуміють, що робити і навіщо вони, взагалі, потрібні. Однією з таких папок є AppData. Якраз про неї і піде мова в цій статті. Давайте ж почнемо розбиратися. Поїхали!

Для перегляду вмісту потрібно включити відображення прихованих файлів і каталогів

Почати варто з того, що цей каталог прихований за замовчуванням і знайти його можна тільки активацією опції "Показ прихованих файлів і папок" в панелі управління. AppData містить в собі системну інформацію, а, значить, необережне поводження з цим каталогом може привести до порушення працездатності вашої системи.

Тепер більш детально. Та сама "системна інформація", що зберігається в AppData, це не що інше, як файли користувачів, які були створені сторонніми програмами на цьому комп'ютері.Тобто можна зробити висновок, що цей каталог буде постійно зростати і розширюватися в міру використання операційної системи і установки на неї самих різних додатків. Все це призводить до того, що через якийсь час каталог непомірно розростеться і відхопить чималу частку такого цінного дискового простору. Вирішити цю проблему досить просто - регулярно чистити систему. Але які файли можна видаляти, а які є важливими для коректної роботи ПК? Про це поговоримо далі в статті.

AppData існує для кожного має в системі користувача. Тобто таких папок може бути кілька. Знайти цей каталог можна в папці, що містить ім'я користувача в назві. У AppData лежать три папки:

  • Local;
  • LocalLow;
  • Roaming.

У першій розташовуються всі файли, які "породили" своєю діяльністю різні додатки на вашому ПК. У другій лежать дані, створювані програмами Internet Explorer, продуктами Adobe і Java. Третя містить дані, які можна перемістити з одного комп'ютера на інший.

Почистити AppData можна і потрібно. Видалення файлів не зашкодить системі серйозно, все, чим ви ризикуєте - втрата різних налаштувань і збережень в програмах і іграх, тому будьте уважні, звертайте увагу на назву видаляється папки, все, що стосується невикористовуваних вами додатків сміливо відправляйте в "Корзину".Ви можете робити це вручну, видаляючи всі непотрібні файли і підкаталоги, або використовуйте спеціальні утиліти, які очистять все непотрібне без будь-якої шкоди. Серед таких програм варто виділити CCleaner - популярне додаток для чищення комп'ютера від сміттєвих файлів і вже більш потужний інструмент WinDirStat, який виконує ті ж функції, але має кілька більш розширені можливості.

Видалити всю папку AppData можна, але оскільки з нею працює безліч необхідних програм, цим ви тільки істотно ускладніть собі життя. Тому тільки розумна чистка.

AppData можна перемістити, однак, цей процес дуже заморочені, оскільки звичайний підхід до переміщення папки не дасть потрібного результату. Взагалі, подібна маніпуляція не надто виправдана і толку від цього переміщення не так багато, як хотілося б. Тому проводити будь-які інші дії крім "чистки" не рекомендується.

Це все, що вам потрібно знати про папку AppData. Тепер вона більше не буде таємницею для вас, і ви без проблем зможете звільнити частину дискового простору за рахунок неї, якщо виникне необхідність. Залишайте зауваження щодо цієї статті і задавайте в коментарях питання по цій темі.