Все про налаштування звуку на комп'ютері

Всі ми дуже часто використовуємо наші комп'ютери для розваг. Подивитися на ноутбуці фільм, серіал або пограти в гру - звичайна справа в вихідні або після роботи. Але, для всього цього потрібен звук. Якщо ви не знаєте, як налаштувати звук на комп'ютері, то ця стаття для вас.

Будь-який додаток або гра завжди супроводжується звуковими ефектами

Перше, з чого варто почати - переконатися, що звук включений або рівень гучності достатній, щоб його розчути. Справа, в нижньому кутку екрану, на панелі завдань ви можете виявити піктограму, яка зображує динамік. Натиснувши на неї лівою кнопкою миші, побачите шкалу, на якій і відображається рівень звуку. Переміщаючи її вище або нижче (на нових системах вліво і вправо), ви можете зробити голосніше чи тихіше.

У разі якщо ви використовуєте додаткове звукове обладнання - колонки, перевірте правильність їх фізичного підключення до комп'ютера. Може бути так, що все вірно підключено до відповідного роз'єму, проте, при цьому пристрій не чути звук. Проблема може бути в тому, що в налаштуваннях звуку ПК не вибрано цей пристрій. Щоб виправити це прикре непорозуміння клікніть правою кнопкою миші по все тій же піктограмі з динаміком і в меню оберіть "Пристрої відтворення".Якщо в цьому списку у вас відображається кілька пристроїв, то спробуйте призначити відтворює інше. Вибравши потрібний в списку, натисніть "Властивості". У вікні, на вкладці "Загальні" встановіть "Використовувати цей пристрій (вкл.)" В пункті "Застосування пристрою". Перейшовши на сусідню вкладку "Рівні" можна відрегулювати рівень гучності колонок. Щоб перевірити звук, зайдіть у вкладку "Додатково". Там ви знайдете кнопку "Перевірка", клікнувши по якій можна почути звук з обраного вами раніше пристрою. Обов'язково перевіряйте рівень звуку на самих колонках, налаштувавши все в системі, може виявитися, що регулятор гучності на звуковому обладнанні встановлений на мінімум.

Наступним нюансом при налаштуванні звуку на ПК є, звичайно ж, драйвери, дуже часто проблема криється саме в них. Без правильно встановлених драйверів апаратне забезпечення вашого комп'ютера не працюватиме як слід. Щоб розібратися чи дійсно в цьому вся справа - відкрийте "Панель управління", потім "Обладнання і звук" і натисніть "Диспетчер пристроїв". Після цього перед вами відкриється вікно зі списком практично всього апаратного забезпечення вашого ПК.У цьому списку необхідно знайти "Звукові, ігрові та відеотехніка".

Якщо такий пункт присутній, а поруч з ним стоїть знак оклику - це значить, що драйвер відсутній або не функціонує належним чином. Все що потрібно зробити - встановити відповідний драйвер. Завантажити його можна на сайті виробника вашого ноутбука. Якщо ви користуєтеся стаціонарним ПК, то доведеться шукати по моделі звукової карти. Полегшити завдання вам може спеціальне програмне забезпечення, яке саме знаходить всі необхідні драйвери, однією з таких утиліт є Everest. Перевстановлення також може виправити проблему, якщо ви встановлювали драйвера раніше. Може бути і так, що просте оновлення виправить всі неприємності.

Якщо ж цей пункт і зовсім відсутня - це може означати, що або у вас комп'ютер без звукової карти (що, зрозуміло, малоймовірно), або ПК не бачить звукову карту або вона несправна. Тут потрібно перевіряти карту на працездатність, і, якщо вона не працює, замінити на іншу. Є ще один варіант - спробувати включити пристрій через BIOS. Детальніше про цей спосіб нижче.

Ще один варіант - коли всі системні звуки працюють як треба, але під час перегляду відео звук з якоїсь причини відсутній. Тут вся справа в кодеках.Вирішити цю проблему може інсталяція програвачів для аудіо та відео, наприклад, VLC Media Player, KMP, скачайте K-Lite Codec Pack. Після установки звук в відео повинен з'явитися, тільки не забудьте у властивостях відеофайлу вказати потрібну програму, яка буде його відтворювати.

Тепер перейдемо до вищезгаданої налаштування в BIOS. Взагалі, слід відзначити, що подібне зустрічається вкрай рідко, оскільки за замовчуванням звукова карта включена. Однак, буває всяке. Щоб перейти в BIOS необхідно натиснути певну клавішу або комбінацію під час включення ПК. Як правило, це F2 або Delete, однак, є й інші варіанти. Все це залежить від марки виробника ноутбука. Знайти цю інформацію можна в інтернеті. Тепер, коли ви зайшли в BIOS вам потрібно знайти пункт "Integrated Peripherals" або щось схоже на це, тому що, в залежності від версії, назви можуть відрізнятися. У списку, виберіть потрібне аудіопристрій і перевірте чи включено воно. Поруч ви можете змінити "Disabled" (Вимкнено) на "Enabled" (Включено) або "Auto" (автоматично). Краще встановлюйте "Enabled".

Провести настройку звуку на комп'ютері можна не тільки використовуючи вбудовані засоби. При установці драйверів, частенько встановлюється спеціальне програмне забезпечення для управління параметрами звуку.Такою програмою є Realtek HD. Знайти її ви можете на панелі завдань або просто ввести назву в пошуку. У вікні цієї утиліти ви побачите все інформацію про підключених аудіопристроїв і їх параметрах, які можна змінювати.

Наступна можлива причина відсутності звуку - віруси. У сучасному світі існує настільки величезне число найрізноманітнішого вірусного програмного забезпечення, що просто не можна не розглядати цей варіант, коли на комп'ютері працює щось не так, як потрібно. Обов'язково встановлюйте якісне, а головне, ліцензійне антивірусне ПЗ і стежте за його оновленнями. На ринку існує достатня кількість потужних безкоштовних антивірусів, тому, якщо ви не хочете витрачати на це гроші, зовсім необов'язково встановлювати піратське ПЗ.

Якщо жоден з перерахованих рад не допоміг, то, можливо, звукова карта вашого ПК несправна і її слід замінити або відправити ноутбук на "чистку", де його гарненько Продам від пилу, це також може допомогти вирішити несправність.

Як ви можете переконатися, нюансів у налаштуванні звуку на ПК, як і виникають з цим проблем, досить багато.Рішення кожної з них не представляє нічого складного і не забирає багато часу, єдине, що важливо знайти саме підходящий спосіб. Пишіть в коментарях свою думку про те, чи допомогла вам стаття і про свій досвід в подібних ситуаціях.