Все про папці WinSxS: навіщо вона потрібна, чи можна її видалити або очистити

Перше питання, яке виникає у користувачів Windows побачивши директорії WinSxS - що це за папка взагалі, і чому вона так багато важить? Стерти весь вміст не можна. По крайней мере, звичайним способом. Якщо видалити важливі системні файли, в ОС виникнуть неполадки. Але розмір каталогу з часом збільшується. І корисно буде розібратися, як його почистити і чи можна, взагалі, це зробити.

зміст

 • 1 Детальніше про папку
 • 2 Як дізнатися, чи встановлений SP1?
 • 3 перед чищенням
 • 4 Частка
  • 4.1 Функція очищення диска
  • 4.2 Командний рядок в Windows 10

Детальніше про папку

WinSxS знаходиться в кореневій директорії ОС (зазвичай це C: \ Windows) у всіх сучасних Win, починаючи з 7 версії. Файли і каталоги, які знаходяться там, потрібні для роботи операційної системи. Якщо їх прибрати, змінити, перемістити або перейменувати, можуть виникнути серйозні проблеми. У кращому випадку з'являться помилки. У гіршому - Віндовс більше не запуститься. І доведеться її відновлювати. Тому перед тим як очистити якусь системну директорію, переконайтеся, що це не зашкодить ОС і не викличе критичних збоїв. І щоб зрозуміти, чи можна видалити WinSxS, треба розібратися, для чого вона потрібна.

У ній зберігаються файли, які потрібні для відновлення Windows.Після кожного оновлення створюється резервна копія - якийсь образ системи. З ним вийде повернути Win в той стан, який був до апдейта. Це корисна і потрібна функція - адже нові версії програм і служб не завжди працюють стабільно.

Якщо ви встановили ОС недавно, то WinSxS буде "маленької" - всього кілька гігабайт. Але з часом каталог розростається або займає все більше і більше місця на диску. Його розміри іноді досягають 10-30 Гб. Причому частина вмісту вже може бути не потрібна. Навіщо вам повернення до оновлення системи безпеки, яке ви завантажили рік тому?

Розмір папки WinSxS

Але не можна просто очистити всю папку. Або видалити деякі "старі" файли, подивившись дату їх створення. Якщо діяти неакуратно або непродумано, система перестане функціонувати. Можна зменшити розмір цієї директорії, використовуючи деякі вбудовані засоби ОС. Або просто перевстановити Win.

Пам'ять, яка вказана у властивостях WinSxS, трохи відрізняється від "реального" ваги папки. На ділі він трохи менше, так як частина вмісту - це жорсткі посилання (символічні). Провідник їх "не помічає".

Якщо після апдейта пройшло кілька днів, і ОС працює нормально, значить, резервна копія вже не потрібна.Але рекомендується прати тільки "старі" файли. Адже вони точно не знадобляться. Повне очищення папки WinSxS Windows 7 неможлива. Дозволяється видалити лише деякі файли. Для цього необхідно встановити пакет оновлень SP1.

Місце, що звільнилося можна розподілити з більшою користю: ​​завантажити програми, скачати відео, зберегти особисті дані і так далі. Або залишити трохи пам'яті для потреб системи.

Як дізнатися, чи встановлений SP1?

Саме в Windows 7 SP1 з'явився доступ до Win SxS. У попередніх версіях Win очищення цієї папки була неможлива. Щоб подивитися, чи є цей пакет в ОС:

 1. Зайдіть в "Панель управління" (наприклад, через меню "Пуск").
 2. Відкрийте параметр "Система" в категорії "Система і безпека".
 3. В поле "Видання" повинна бути інформація: версія OS, копірайт Microsoft, рік створення. Якщо там є рядок "Service Pack 1", значить, все в порядку і каталог можна редагувати.

Service Pack 1 для Windows 7

перед чищенням

Перед тим як очистити WinSxS, треба завантажити один апдейт (якщо він ще не встановлений).

 • Зайдіть в Пуск - Програми - Центр оновлень.

Центр оновлень Windows

 • Натисніть на "Необов'язкові оновлення". Якщо такого пункту там немає, значить, все служби вже завантажені.
 • У списку знайдіть апдейт з номером "KB2852386".
 • Відзначте його галочкою і підтвердіть установку.

Без цього оновлення очищення WinSxS буде недоступна. Його можна скачати і з офіційного сайту Майкрософт.

 1. Зайдіть на com.
 2. У рядку пошуку праворуч зверху введіть "KB2852386".
 3. Виберіть апдейт, який підходить для вашої системи: 32- або 64-розрядної.
 4. Щоб дізнатися інформацію про ОС, клікніть правою кнопкою миші на значку "Мій комп'ютер", потім на пункт "Властивості". У рядку "Тип" буде вказана розрядність Windows.

Частка

Якщо ви задумалися, як видалити WinSxS, відмовтеся від цієї затії. Повністю прати цю папку можна. Вручну прибирати звідти файли теж не рекомендується. Будуть неприємні наслідки. Але очистити частину вмісту, і трохи зменшити розміри директорії - цілком реальне завдання.

Функція очищення диска

 • Клацніть правою кнопкою по системному диску. Відкриється контекстне меню.
 • Виберіть рядок "Властивості".
 • Вкладка "Загальні".
 • "Очистка диска".

Натискаємо на Очищення диска

 • Відзначте пункт "Оновлення Windows". Якщо його там немає, натисніть на кнопку "Системні файли". Потрібний рядок повинна з'явитися.
 • Підтвердіть дію, клікнувши на "OK" і потім на "Видалити".
 • Дочекайтеся закінчення процесу. Далі може знадобитися перезавантаження ПК.
 • Служба позбавляється тільки від непотрібних оновлень.Всю папку стерти не вийде.

Командний рядок в Windows 10

WinSxS в Windows 10 можна очистити, якщо використовувати консоль.

 1. Клацніть правою кнопкою миші на меню "Пуск". Воно виглядає, як логотип Win.
 2. Виберіть "Командний рядок" і запустіть її від імені адміністратора.
 3. Введіть команду "Dism.exe / online / cleanup-image / AnalyzeComponentStore".
 4. Система проведе аналіз і видасть рекомендації.
 5. Якщо вона запропонує видалити непотрібні файли, використовуйте команду "Dism.exe / online / cleanup-image / StartComponentCleanup". Розпочнеться чистка.
 6. Якщо каталог важить менше 5 Гб, його краще не чіпати. Інакше вийде зворотний ефект - збільшення обсягу замість оптимізації.

Якщо папка WinSxS займає надто багато місця, її можна почистити. Це робиться через спеціальні служби ОС або командний рядок. Не варто змінювати вміст каталогу безпосередньо. Якщо видаляти всі файли методом "Delete - Enter", виникнуть серйозні проблеми.