Все про роботу з регістром літер в Word

В наш час з азами роботи в текстовому редакторі Microsoft Word знаком кожен користувач, адже без навичок поводження з цією програмою зараз нікуди. Однак, навіть з самими елементарними основами не завжди все так просто. У процесі роботи з програмою виникають різні ситуації, які необхідно вміти вирішувати, та бажано вирішувати максимально швидко і ефективно. Трапляється, що користувач набирає досить великий обсяг тексту і раптово виявляє, що забув вимкнути CAPS LOCK. Що ж робити в такій ситуації? Невже доведеться набирати заново весь текст? Звичайно ж ні. Подібна проблема вирішується за все в пару кліків. У цій статті докладно розглянемо, як заголовні букви зробити малими в Word і навпаки. Давайте розбиратися. Поїхали!

Спершу, для тих, хто не знає або забув, як змінювати регістр, нагадаємо, що за замовчуванням символи мають нижній регістр, тобто рядкові. Щоб написати слово великими затисніть клавішу Shift. Якщо необхідно написати все слово або пропозицію прописними, натисніть клавішу CAPS LOCK, тільки не забудьте натиснути її ще раз, щоб продовжити набір тексту маленькими символами.

Тепер розберемо більш цікаві випадки, наприклад, коли текст уже набрано і необхідно зробити все букви великими або малими.Насамперед слід виділити ту область, яку ви хочете відредагувати, потім на вкладці "Головна" в панелі інструментів знайдіть розділ "Шрифт". У ньому є спеціальна кнопка, перебуває вона праворуч від поля розміру шрифту. Клікнувши по ній, ви побачите список запропонованих варіантів, серед яких можна вибрати:

  • "Як в пропозиціях" (якщо слово є першим в реченні, то перша його буква зробиться прописаний);
  • "Усі малі" (маленькі);
  • "Всі прописні" (великі);
  • "Починати з великої" (кожне слово буде починатися з великої літери);
  • "ИЗМЕНИТЬ РЕГІСТР" (змінює регістр на протилежний).

Виберіть відповідний вам варіант, виходячи зі своїх цілей.

Є ще один спосіб, як швидко поміняти регістр. Полягає він у використанні комбінації клавіш Shift і F3. Досить виділити потрібну частину документа і одночасно натиснути комбінацію клавіш. В результаті регістр виділеного ділянки буде змінений на протилежний. Такий спосіб працює і в одну і в іншу сторону. Зверніть увагу, що якщо ви не виділяєте частину документа, то після використання комбінації Shift + F3 буде перетворений повністю весь документ.

Ось так швидко і легко можна зробити всі букви малими або великими в текстовому редакторі Microsoft Word. Запропоновані способи допоможуть вам заощадити час і підвищити ефективність роботи в програмі. Також ви станете відчувати себе впевненіше, користуючись Ворд. Пишіть в коментарях чи допомогла вам ця стаття і задавайте будь-які питання, що цікавлять по розглянутій темі.