Телевізори Philips на Android TV огляд і мій відгук

Нещодавно я вибирав собі телевізор, заняття чесно кажучи не з простих. Звичайно ж, головною умовою була наявність Smart TV (ну як же без цього :)). Так ось, я помітив, що вибирав я не так телевізор, як саме Smart TV. Шукав, читав на форумах, намагався зрозуміти у якого ж виробника ця функція все таки краще. А вже тільки потім, я думав про діагоналі, і якихось характеристиках саме телевізора.

Я це до того, що Smart TV в телевізорі, це все. Упевнений, що багато, при купівлі телевізора вибирають саме систему Smart TV, на якій він працює. Вибрати є з чого: Philips і Sony з Android TV, LG c WebOS, і Samsung c Tizen OS (це основні, з яких вибирав я). У цій статті ми поговоримо про всім відомої операційної системи Android, яка відносно недавно дісталася до телевізорів.

Старші моделі телевізорів Philips 2015 роки вже всі працюють на Android TV (Lollipop 5.0). Ну і моделі Philips 2016 року звичайно ж будуть працювати на OS Android. Як ви вже напевно зрозуміли, придбав я собі телевізор Philips саме на Android TV. Дуже довго вибирав між Philips і LG c їх системою WebOS 2.0. Модель телевізора Philips 43PUS7150 / 12. Але це не важливо. Я зроблю загальний, невеликий огляд самої системи Android TV, ну і обов'язково залишу свій відгук: що працює, що не працює, які плюси і мінуси. Користуюся я цим телевізором вже більше місяця, і встиг його вивчити і зрозуміти.До речі, користуюся виключно самим Smart TV, в нашому випадку Android, так як у мене до телевізора не підключена антена і ТБ каналів немає зовсім.

Огляд Android TV на телевізорах Philips

Почну з того, що багато хто, почувши про систему Android саме на телевізорі, відразу думаю, що цей такий же Андроїд як у них на телефоні, або планшеті. Ні це не так. На вигляд, система звичайно ж відрізняється. Там новий, продуманий і створений спеціально для великих екранів інтерфейс. Ну як ви собі уявляєте звичайний Android на телевізорі? Це ж фу 🙂 А так, все дуже красиво, просто і продумано.

При першому включенні, вам потрібно буде налаштувати сам телевізор: вибрати мову, підключиться до Wi-Fi мережі і т. Д. Можливо, пізніше напишу статтю за першим включенню і настройці телевізора Philips Android TV.

Після включення телевізора, просто натискаємо на кнопку додому на пульті дистанційного керування, і потрапляємо власне в Android TV.

Весь інтерфейс складається з розділів і плиток. Почнемо спочатку: в самому верху, відображається кнопка голосового та текстового пошуку, а так же годинник. Якщо ваш телевізор підключений до інтернету, то відразу під пошуком і годинами будуть відображатися рекомендації. Це якісь додатки, фільми, відео з YouTube, яке на думку Android може вас зацікавити.

Далі, у нас йде розділ колекція Philips. Там відображається рекомендований контент самим виробником телевізора.

Наступний розділ - додатки. Тут знаходяться всі стандартні програми. Так само, в цей розділ потрапляють всі програми, які ви встановите з Google Play.

Нижче у нас є окремий розділ ігри. Там будуть відображається все встановлений з Google Play гри.

Останній розділ - установки. Налаштування підключення до інтернету, Оновлення ПО, Управління додатками, Допомога, налаштування звуку, зображення і т. Д.

Ось власне і весь Android TV. Можу без сумнівів сказати, що виглядає все дуже класно і просто. Користуватися системою дуже зручно. Відкриваємо потрібний додаток і вперед.

Окремо хотілося б ще відзначити вбудовану підтримку технології Google Cast. З її допомогою, з планшета, смартфона, або комп'ютера можна транслювати на телевізор відео, музику і фото. Дуже зручно, часто користуюся цією функцією. Детальніше про Google Cast писав в статті: Google Cast на телевізорі з Android TV. Що це, як налаштувати і як користуватися?

Ігри та програми на Android TV

Відразу після покупки, на телевізорі встановлено багато різних додатків. Звичайно ж, всіма ви навряд чи будете користуватися, але деякі дуже корисні:YouTube (Виглядає класно, працює добре),Megogo (Можна безкоштовно дивитися багато фільмів, або оформити платну підписку для перегляду ТБ каналів. Найновіші фільми, так само платні), медіа (Перегляд фільмів і фото з USB накопичувачів, жорстких дисків, або по мережі DLNA), ну іGoogle Play (Для встановлення ігор та додатки). Це практично все, чим я користуюся.

Є так само браузер, називається він просто Інтернет. Працює, сайти відкриває, але керувати пультом дуже складно. Пробував підключити бездротову мишку - не вийшло. Сподіваюся, виправлять. Ніби як Google забороняє використовувати мишки.

Що стосується ігор, то все встановлюємо з Google Play. Вже дуже багато знайомих нам на телефонах ігор, доступні на телевізорі. Той же Asphalt 8 працює добре. Для управління в іграх можна використовувати звичайний пульт, або підключити геймпад, як це зробив я. За ігор на телевізорах Philips з Android TV думаю підготую окрему статтю.

Для зберігання всіх ігор і додатків, в телевізорі є вбудована пам'ять 8, або 16 Гб. Залежить від моделі. Пам'ять можна розширити за допомогою флешки.

Відгук власника телевізора Philips на Android TV

Телевізор у мене Philips 43PUS7150 / 12. Було вже два оновлення системи, зараз у мене версія Android 5.1. Сподіваюся, оновлення будуть ще.

Читав багато відгуків, що при першому налаштуванні, телевізор просто зависає, і ні на що не реагує. У мене пройшло все добре. Налаштував, підключив до Wi-Fi мережі, відразу зайшов в акаунт Googel.

Все працює, і працює цілком пристойно. Без проблем працює YouTube, в Megogo фільми йдуть без будь-яких проблем. Всі ігри, які встановив з Google Play так само працюють без глюків і вильотів. Фільми з флешки і зовнішнього жорсткого диска відтворюються без проблем. У тому числі 4K (UHD) і 3D.

Як і в будь-якому пристрої, є свої мінуси.

  • Кілька разів телевізор підвисає і перезавантажувався. Дуже рідко, вилітали додатки. Думаю, в наступних оновленнях ПЗ це виправлять.
  • Дуже незручно переглядати сайти в браузері. Незручно управляти стрілками на пульті, переходячи по посиланнях. А підключити бездротову мишку не виходить.
  • Клавіатура, яка на зворотному боці пульта дистанційного керування, взагалі не потрібна. Вона була б корисна, якби там були російські букви. Але, їх там немає. Не думаю, що хтось користується цією клавіатурою (це мінус вже самого телевізора, а не Smart TV).
  • У додатку YouTube, немає можливості вибрати відео в форматі 4k. Хоча, це ж відео на комп'ютері є в 4k. Думаю, поправлять в наступних оновленнях.
  • Уже кілька разів читав, що в Android TV є багатозадачність. Я її там не знайшов. Якщо я дивлюся відео в YouTube, повертаюся додому, запускаю інший додаток, і повертаюся до YouTube, то вже відкриється головний екран. Так, в процесі перегляду фільму можна натиснути кнопку Додому (напевно для того, що б подивитися час), і повернуться назад до перегляду. Але, це не багатозадачність. Може я щось не так роблю, але багатозадачності я поки не побачив.

Ось такі мінуси, начебто нічого не забув написати.

Чи шкодую я що купив телевізор на Android TV? Ні. Все що мені потрібно, все працює. Може не так ідеально як хотілося б, але працює. Тим більше, Philips не сидить на місці, і весь час щось покращують (приходять оновлення ПЗ). Та й оновлення до Android 6.0 я думаю буде.

Без сумнівів, система Android буде розвиватися на телевізорах. І швидше за все, найближчим часом Android TV буде найпопулярнішою серед інших Smart TV. А може і інші виробники телевізорів перейду на операційну систему від Google. Це ж Android, він всюди 🙂