Телевізор не бачить фільми, які знаходяться на комп'ютері (ноутбуці), після запуску DLNA сервера

Помітив, що дуже часто виникають питання, які виникають під час налаштування DLNA сервера на комп'ютері, для перегляду фільмів на телевізорі, який підтримує DLNA.

А саме, питання з проблеми, коли телевізор не бачить створений на комп'ютері DLNA сервер. І відповідно, не бачить файли (фільми, фото, музику), які знаходяться на комп'ютері.
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Причин, за якими може з'явиться подібна проблема, може бути дуже багато. Але, швидше за все, це відбувається через те, що встановлений на вашому комп'ютері антивірус, або фаєрвол (можливо і стандартний брандмауер Windows), блокує з'єднання. Не дають можливості вашого телевізора побачити фільми, які знаходяться на комп'ютері.

Ось власне інструкції по налаштуванню DLNA:

 • Налаштовуємо DLNA сервер за допомогою програми "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)". Переглядаємо файли з комп'ютера на телевізорі
 • Налаштування DLNA (Smart Share) на телевізорі LG Smart TV. Дивимося фільми і фото, які знаходяться на комп'ютері

Якщо ви все зробили по інструкції, але телевізор так і не побачив ваш комп'ютер, то для початку:

 • Переконайтеся, що сервер запущена на вашому комп'ютері (ноутбуці). У програмі, якою ви користуєтеся, має бути про це написано.
 • Перевірте, чи підтримує ваш телевізор технологію DLNA. Це можна подивитися в характеристиках моделі вашого TV (тільки дивіться на сайті виробника). Якщо на вашому телевізорі є функція Smart TV, то DLNA він підтримує.
 • Переконайтеся в тому, що ваш телевізор і комп'ютер, підключені до одного роутеру. І, що інтернет працює на обох (доступ в інтернет не обов'язковий, але це говорить про те, що пристрої дійсно підключені до мережі).
 • Якщо, наприклад, з програмою "Smart Share" не вийшло, то спробуйте "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)".

Якщо по перерахованим вище пунктах все добре, то потрібно спробувати відключити антивірус. Знаю точно, що Avast любить блокувати подібні з'єднання. Але, і інші антивіруси не виняток. Так само, потрібно спробувати відключити фаєрвол, якщо він встановлений на вашому комп'ютері. І вимкніть стандартний брандмауер Windows.

Дивіться також:

 • Для чого на телевізорі мережевий роз'єм (LAN)?
 • Налаштовуємо DLNA сервер за допомогою програми "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)". ...
 • Налаштування DLNA (Smart Share) на телевізорі LG Smart TV.Дивимося фільми і фото, які знаходяться на комп'ютері
 • Налаштування DLNA на Windows Phone 8.1. Транслюємо відео, фото та музику з Windows Phone телефону на телевізор
 • Як дивитися онлайн відео (фільми, серіали, кліпи) на телевізорі LG Smart TV?

Не потрібно повністю видаляти антивірус. Практично в кожному антивірусі, є можливість повністю, на час відключить захист.

Як правило, це можна зробити натиснувши правою кнопкою миші на значок антивірусу, на панелі повідомлень, і вибравши щось типу призупинити захист.

Ось так це робиться в Kaspersky Internet Security:

Можливо, антивірус ще запитає у вас, на який час відключити захист, або попросить підтвердити відключення. Нагадаю, що я показав на прикладі Kaspersky Internet Security. Якщо у вас інший антивірус, то все може бути трохи по-іншому.

Після відключення захисту, зайдіть на телевізорі в потрібно меню (на LG, це наприклад Smart Share) і подивіться, чи не побачив ваш телевізор вміст комп'ютера. Можете ще вимкнути і включити телевізор.

Я впевнений, що все повинно вийти. Якщо все запрацювало, і на телевізорі відобразилися папки, або файли, які знаходяться на ноутбуці, то значить проблема дійсно в антивірусі.

Кожен раз вимикати антивірус, це теж не варіант. Тому, потрібно спробувати додати ваше підключення в виключення антивіруса.Або, він може блокувати саму програму, наприклад "Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)". В такому випадку, програму потрібно додати в виключення. На кожному антивірусі, це робиться по-різному. Шукайте щось типу: контроль програм, управління активністю програм, взаємодія, мережевий екран.

Що стосується проблем в самих Wi-Fi роутерах, через які з'єднані пристрої, то там є свої фішки. За ідеї, ніякі настройки в самих маршрутизаторах, робити не потрібно. Але, бачив в коментарях рада, що можна спробувати зняти галочку пункту "Заборонити мультикаст" на вкладці, де задаються настройки Wi-Fi.

Ось коментар:

Такого пункту, наприклад в роутерах Tp-Link, я не зустрічав. Якщо в налаштуваннях вашого маршрутизатора є такий пункт, то можете спробувати. Всього доброго!