Телевізор форматування (ініціалізацію) жорсткий диск (флешку), і комп'ютер його не визначає. Що робити?

У цій статті спробую розібратися, (або хоча б трохи прояснити) проблему яка виникає після підключення і форматування зовнішнього жорсткого диска, або флешки на телевізорі.

Проблема в тому, що після того, як телевізор Ініціалізувати Ваш HDD накопичувач, або флешку, то в підсумку, комп'ютер такий накопичувач просто не визначає.


SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Така проблема дійсно є, до однієї з статтею на сайті, з'явився ось такий коментар:

А на форумі з'явилася ось така тема http://forum.f1comp.ru/topic246-posle-podklyucheniya-zhestkogo-diska-k-televizoru-kompyuter-ego-ne-vidit-sos.html.

Телевізор відформатував накопичувач і комп'ютер його не бачить. Чому?

Давайте спочатку спробуємо розібратися, чому так відбувається.

Варто почати з того, що якщо Ви просто підключіть зовнішній HDD, або USB накопичувач до телевізора, що б подивитися фільм, фото і т. Д. То нічого страшного не трапиться.

А проблема ось у чому: на нових телевізорах, практично всіх фірм (LG, Sony, Samsung, Toshiba), є функція запису ТВ-передач на зовнішній накопичувач (HDD REC). Ми не буде розбиратися в моментах записи, це вже окрема стаття. Скажу тільки, що запис доступу на накопичувач починаючи від певного обсягу і тільки цифрового телебачення.

Все б добре, але для того, що б телевізор зміг записати програми на Ваш накопичувач, йому необхідно цей накопичувач підготувати, виконати форматування (ініціалізацію) "під себе". В процесі цього форматування, він змінює файлову систему накопичувача, яку наш комп'ютер просто не розпізнає (швидше за все це: ext3, Exfat, або ще якісь). Ось в цьому і вся проблема. Телевізор повністю переробляє нашу флешку, або жорсткий диск.

Навіщо він це робить? А для того, що б ми не поширювали програми, які запишемо на цей накопичувач. Подивитися їх можна буде тільки на телевізорі.

Звичайно ж, перед форматуванням (инициализацией), телевізор попереджає, про те, що він збирається зробити. Він так і пише, що накопичувач буде форматувати в іншу файлову систему. Але, багато хто погоджується і не думають про наслідки і про файлах, які вже є на диску.

Ми беремо цей накопичувач, підключаємо його до комп'ютера, він як би підключився, на панелі повідомлень є значок, який навіть дозволяє витягти його. Але в провіднику його не видно, зайти на нього ми не можемо.

Як виправити HDD (флешку) після форматування на телевізорі?

Багатьох напевно в першу чергу цікавить питання: "Що з інформацією яка була на диску, її можна врятувати"?

Скоріш за все ні. Але, можна спробувати відновити її, наприклад за допомогою програми Recuva. Про це я писав в окремій статті https://f1comp.ru/zhelezo/vosstanavlivaem-informaciyu-s-vneshnego-zhestkogo-diska-fleshki-lokalnogo-razdela-s-pomoshhyu-programmy-recuva/.

Дивіться також:

  • Як відформатувати флешку
  • Як прошити флешку? Відновлюємо роботу USB накопичувача [на прикладі Kingston DT Elite 3.0 16GB]
  • Чи можна завантажувати файли з інтернету на телевізорі зі Smart TV?
  • Зовнішній жорсткий диск визначається, але не відкривається (не відображається в провіднику)
  • Для чого потрібно безпечне вилучення пристрою?

Спробуйте її до того, як будете заново форматувати диск (коли в провіднику його не видно), можливо програма його побачить. Якщо немає, то можна спробувати ще після відновлення накопичувача.

Я дуже хотів розібратися в цій проблемі на реальному прикладі, але на жаль, у мене не вийшло.

З двох причин:

  • До телевізору LG (який має функцію запису) не має з'єднання цифрове телебачення. ТВ дивлюся через супутниковий ресивер. А запис при такому підключенні, неможлива.
  • У мене жорсткий диск забитий потрібною інформацією, якою дуже не хотілося б ризикувати.Є правда флешка на 16 Гб, але для запису передач, цього напевно мало (але через першого пункту, це вже не важливо).

Я перечитав багато інформації на різних форумах і зробив певні висновки.

Для того, що б накопичувач, який був инициализирован на телевізорі, знову почав відображатися на комп'ютері, його потрібно відформатувати назад в файлову систему NTFS, або FAT32 (це логічно).

Так, диск / флешка не відображається в провіднику (в Мій комп'ютер), але як виявилося, в Управління дисками, накопичувач відображається, правда як "Невідомий розділ".

зайдіть в Пуск і натисніть правою кнопкою миші на Мій комп'ютер. Оберіть управління.

Зліва виберіть пункт управління дисками.

Ви побачите приблизно таку картину (скріншот не мій, знайшов в інтернеті):

Ось з цим невідомим розділом, нам потрібно щось зробити. Якщо натиснути на нього правою кнопкою миші то відкриється вікно, в якому повинні бути варіанти. Шкода, я не можу це перевірити.

Можливо там буде активним пункт форматувати, Який дозволить нам змінити файлову систему. Але швидше за все, там буде активний тільки пункт видалити розділ. Після видалення якого, швидше за все з'явиться розділ зі статусом нерозподілений. Натиснувши на який можна буде вибрати Створити простий том ... і дотримуючись інструкції майстра, повернути наш накопичувач до життя, як в цій статті https://f1comp.ru/zhelezo/vneshnij-zhestkij-disk-opredelyaetsya-no-ne-otkryvaetsya-ne-otobrazhaetsya-v-provodnike/.

Розумію, нічого конкретного не написав, але як я вже писав вище, у мене немає можливості перевірити це на реальному прикладі.

Прохання до Вас

Можливо, я щось написав не так, або у Вас вже є досвід щодо вирішення цієї проблеми, прошу поділиться інформацією в коментарях.

Може Ви знаєте інші способи як врятувати інформацію з жорсткого диска / флешки, після форматування їх на телевізорі, або у Вас є можливість скинути мені скріншоти, які стосуються цієї проблеми - буду дуже вдячний (і не тільки я 🙂).

Сподіваюся, нам вдасться розібратися в цій проблемі. Всього доброго!