Температура відеокарти - як дізнатися, програми, нормальні значення

У цій статті поговоримо про температуру відеокарти, а саме про те, за допомогою яких програм її можна дізнатися, які нормальні робочі значення і трохи торкнемося того, що робити, якщо температура вище безпечної.

Всі описані програми однаково добре працюють в Windows 10, 8 і Windows 7. Інформація, представлена ​​нижче буде корисна як власникам відеокарт NVIDIA GeForce, так і тим, у кого GPU ATI / AMD. Див. Також: Як дізнатися температуру процесора комп'ютера або ноутбука.

Дізнаємося температуру відеокарти за допомогою різних програм

Є безліч способів подивитися, яка температура відеокарти в даний момент часу. Як правило, для цього використовують програми, призначені не тільки для цієї мети, але і для отримання іншої інформації про характеристики і поточний стан комп'ютера.

Speccy

Одна з таких програм - Piriform Speccy, вона повністю безкоштовна і завантажити її можна у вигляді установника або portable версії з офіційної сторінки http://www.piriform.com/speccy/builds

Відразу після запуску, в головному вікні програми ви побачите основні комплектуючі свого комп'ютера, в тому числі - модель відеокарти і її поточну температуру.

Також, якщо ви відкриєте пункт меню "Графіка", ви зможете подивитися більш детальну інформацію про вашу відеокарту.

Зазначу, що Speccy - лише одна з багатьох таких програм, якщо з якоїсь причини вона вам не підходить, зверніть увагу на статтю Як дізнатися характеристики комп'ютера - все утиліти в даному огляді теж вміють показувати інформацію з датчиків температури.

GPU Temp

Поки готувався до написання цієї статті, натрапив на ще одну просту програму GPU Temp, єдина функція якої - показувати температуру відеокарти, при цьому, якщо це необхідно, вона може "висіти" в області повідомлень Windows і показувати стан нагріву при наведенні миші.

Також в програмі GPU Temp (якщо залишити її працювати) ведеться графік зміни температури відеокарти, тобто ви можете подивитися, наскільки вона нагрівалася під час гри, вже закінчивши грати.

Завантажити програму можна з офіційного сайту gputemp.com

GPU-Z

Ще одна безкоштовна програма, яка допоможе отримати вам практично будь-яку інформацію про вашу відеокарту - температуру, частоти пам'яті і ядер GPU, використання пам'яті, швидкість обертання вентилятора, підтримувані функції і багато іншого.

Якщо вам потрібно не тільки вимірювати температуру відеокарти, а взагалі вся інформація про неї - використовуйте GPU-Z, скачати яку можна з офіційного сайту http://www.techpowerup.com/gpuz/

Нормальна температура відеокарти при роботі

У тому, що стосується робочої температури відеокарти, тут є різні думки, одне точно: ці значення вище, ніж для центрального процесора і можуть відрізнятися в залежності від конкретної відеокарти.

Ось що можна знайти на офіційному сайті NVIDIA:

Графічні процесори NVIDIA розроблені таким чином, щоб надійно працювати при максимальних заявлених температурах. Ця температура відрізняється для різних GPU, але в загальному випадку становить 105 градусів за Цельсієм. При досягненні максимальної температури відеокарти, драйвер почне троттлінг (пропуск тактів, штучне уповільнення роботи). Якщо це не призведе до зниження температури, система буде автоматично виключена щоб уникнути пошкоджень.

Максимальні значення температур аналогічні і для відеокарт AMD / ATI.

Однак, це не означає, що вам не варто переживати, коли температура відеокарти досягає 100 градусів - значення вище 90-95 градусів протягом довгого часу вже може привести до скорочення термін життя пристрою і не є цілком нормальним (крім пікових навантажень на розігнаних відкритих) - в цьому випадку вам слід замислитися над тим, як зробити її прохолодніше.

В іншому, в залежності від моделі, нормальною температурою відеокарти (яка не була розігнана) вважається від 30 до 60 при відсутності активного її використання і до 95, якщо вона активно задіяна в іграх або програмах, що використовують GPU.

Що робити, якщо відеокарта перегрівається

Якщо температура вашої відеокарти завжди вище нормальних значень, а в іграх ви помічаєте ефекти троттлінга (Починають гальмувати через якийсь час після початку гри, хоча це не завжди пов'язано з перегрівом), то ось кілька першочергових речей, на які слід звернути увагу:

  • Чи достатньо добре вентилюється корпус комп'ютера - не варто він задньою стінкою до стіни, а бічний - до столу так, що блокуються вентиляційні отвори.
  • Пил в корпусі і на кулері відеокарти.
  • Чи достатньо місця в корпусі для нормальної циркуляції повітря. В ідеалі - великий і візуально напівпорожній корпус, а не густе переплетення проводів і плат.
  • Інші можливі проблеми: кулер або кулери відеокарти не можуть обертатися з потрібною швидкістю (бруд, несправність), потрібна заміна термопасти на GPU, несправності блоку живлення (так само можуть привести до неправильної роботи відеокарти, в т.ч. підвищення температури).

Якщо щось з цього ви можете виправити самі - відмінно, якщо ж ні, то можна знайти інструкції в Інтернеті або ж покликати кого-небудь, хто в цьому розбирається.