Відновлення контактів на Андроїд

Напевно кожен користувач ПК хоч раз у житті стикався з втратою даних. І адже не завжди це трапляється з вини користувача - іноді відбуваються збої в системі, нерідкі помилкові випадки видалення потрібної інформації або випадкового форматування пам'яті пристрою. До причин втрати контактів з телефонної книги на Андроїд можна віднести і скидання заводських налаштувань (hard reset), і атаку вірусів, і втрату телефону або ж просто необережність у виборі просунутих функцій. Так чи інакше, такі ситуації відбуваються досить-таки часто, і користувачам необхідно знати, як відновити контакти на Андроїд в разі потреби.

Важливо пам'ятати, що в деяких випадках повернути контакти неможливо

зміст

 • 1 Відновлення за допомогою облікового запису Google
 • 2 Інші способи відновлення даних
  • 2.1 Резервна копія
  • 2.2 Спеціальний софт для відновлення даних
  • 2.3 Сервісний центр
  • 2.4 Деталізація дзвінків за допомогою мобільного оператора
 • 3 Нестандартний спосіб відновлення даних за допомогою Viber
 • 4 висновок

Відновлення за допомогою облікового запису Google

Для більшості смартфонів, що працюють на операційній системі Андроїд, відновлення вилучених даних не представляється глобальною проблемою.Якщо налаштована синхронізація з Google-аккаунтом, то можна просто відновити контакти за допомогою завантаження збереженої копії з сервера Google. Цей спосіб допомагає не тільки в тому випадку, якщо потрібно повернути вилучені контакти. Він може бути використаний і при невдалому переміщенні, імпорті або об'єднанні контактів, і при роботі в Google mail з комп'ютера.

Важливий рада! Коли ви почнете відновлювати дані за допомогою синхронізації з Google-аккаунтом, постарайтеся зберегти інформацію про час, в якому ви почали відновлення. Ця інформація в подальшому може знадобитися для скасування відновлення.

Видання, що вийшло зовсім недавно (22 березня 2016 року) оновлення функції відновлення контактів ще більше спростило цю процедуру: тепер можна повернути будь-яку версію списку контактів за останні 30 днів.

Процедура відновлення контактів через Google майже однакова на будь-якому смартфоні з ОС Android. Спочатку вам потрібно увійти в свій обліковий запис Google mail, потім перейти в меню "Контакти". Вибираємо "Додаткові дії" або "Ще", а потім "Відновити контакти". Обов'язково потрібно вказати час, станом на яке будуть відновлюватися дані.Підтверджуємо відновлення, натиснувши на відповідну кнопку, і чекаємо - процес може зайняти кілька хвилин. Як тільки дані будуть відновлені, на екрані з'явиться повідомлення.

Буває і таке, що дані на смартфоні пропадають після скидання налаштувань (hard reset). У такому випадку після включення телефону ви не будете авторизовані в обліковий запис Google, а це значить, що контакти не доведеться навіть відновлювати - їх просто потрібно буде імпортувати зі своєї ж облікового запису. Звідти вони не пропадуть, бо після скидання налаштувань ви не заходили в свій аккаунт Google, і синхронізація не виконувалася. Зайдіть в "Контакти" на своєму телефоні і виберіть пункт "Імпорт / експорт". Потім підтвердіть обліковий запис Google mail, з якої буде проводитися копіювання і вкажіть місце, в якому необхідно ці дані зберегти.

Інші способи відновлення даних

Описаний вище спосіб відновлення даних за допомогою облікового запису Google - найнадійніший і простій, проте має один величезний мінус - він абсолютно даремний, якщо ви не налаштовували синхронізацію з Google mail.

Резервна копія

Можна відновити видалені дані за допомогою резервної копії даних - проте, знову ж таки,це актуально тільки в тому випадку, якщо ви зберігали таку копію на комп'ютері або в хмарному сховищі (Google Drive, Яндекс.Діск).

Спеціальний софт для відновлення даних

Існує багато платних і безкоштовних утиліт для відновлення даних з телефону на ОС Android. Деякі встановлюються як додатки на смартфон, деякі як повноцінні програми на комп'ютер. Але, як правило, більшість з них створюється для конкретних моделей смартфонів і під певною версією прошивки, таким чином, не є універсальними. Решта ж в процесі роботи спробують зберегти на комп'ютері або смартфоні потенційно шкідливі або небажані програми, часто при цьому навіть не "питаючи" згоди користувача. Якщо немає ні збереженої копії контактів, ні синхронізації з сервісом Google, ви можете вдатися і до даного способу, однак гарантії, що це допоможе, ніхто не дасть.

Сервісний центр

Якщо описані вище методи не допомагають, завжди можна звернутися в сервісний центр. Чим новіший ваша прошивка і смартфон, тим більша ймовірність, що фахівці з необхідним програмним і апаратним забезпеченням зможуть прочитати і зберегти потрібні дані з глибин пам'яті вашого апарату. Але пам'ятайте про те, що на це будуть потрібні і час, і гроші.

Деталізація дзвінків за допомогою мобільного оператора

Можна скористатися ще одним способом - запросити у свого стільникового оператора деталізацію дзвінків і SMS за кілька останніх місяців. Оператор надасть вам тільки номери телефонів, без прив'язки до іменам в телефонній книзі. Щоб ідентифікувати їх і заново внести в книгу, доведеться витратити час, але зате найбільш важливі контакти не будуть загублені.

Нестандартний спосіб відновлення даних за допомогою Viber

Деякі мобільні додатки для спілкування (наприклад, Viber) виконують прив'язку до контактів на комп'ютері і номерам в телефонній книзі. І якщо такі додатки у вас є, цим можна скористатися. Тільки робити це необхідно швидко, поки не почалася чергова планова синхронізація контактів - зазвичай вона відбувається раз на кілька годин.

На жаль, такі програми, як Viber, не призначені для того, щоб з їх допомогою виконувати відкат даних. Але інформація про телефонні номери там все ж є. Щоб витягти її, вам доведеться вручну копіювати їх спочатку в текстовий редактор, а потім записувати в телефонну книгу. Трудомісткий спосіб, але ефективний, тим більше, якщо немає іншого виходу.

висновок

Найкращий спосіб не втратити свої персональні дані - синхронізувати їх з сервісом Google.Що б не трапилося з вашим телефоном, ви завжди зможете повернути віддалений список контактів (навіть за допомогою комп'ютера) і відновити його до будь-якої версії за останні 30 днів. Решта ж методи є куди більш складними і тривалими, і вам навряд чи захочеться до них вдаватися, тим більше що втрата персональних даних в переважній більшості випадків є непередбаченим обставиною.