Відновлення робочого столу Windows

З користувачами Windows може статися серйозна НП: всі документи і значки з робочого столу дивним чином зникають. Ось тільки варто розібратися - серйозне воно - і що тоді робити. Від встановлення причини залежить вся трагічність, а також швидкість вирішення проблеми.

Зникли ярлики? Не проблема - ми розповімо, як все повернути на свої місця

Перша причина

Коли користувач бачить, що все значки на робочому столі раптом зникли, йому стає не до жартів. Однак справа може полягати саме в жарті, причому вельми нешкідливою. На Windows є опція, яка дозволяє приховати всі елементи робочого столу. Самі вони при цьому лише не відображаються на головному екрані, але ні в якому разі не знищуються. Опція активується і деактивується простим способом.

 1. Клацаємо правою кнопкою мишки по вільному місцю на робочому столі (а якщо папки і ярлики пропали, його має бути там більш ніж достатньо).
 2. У контекстному меню вибираємо вкладку "Вид".
 3. Ставимо галочку "Відображати значки робочого столу".

Ця команда повинна повернути зниклі ярлики

Після цього всі іконки повинні знову з'явитися.

Може трапитися, що ярлики на головному екрані пропали з цієї ж причини, однак такий спосіб не допомагає. Тоді варто перевірити папку "Desktop" на наявність зниклих файлів.

 1. Відкриваємо "Мій комп'ютер" (на Windows 10 це легко зробити через "Провідник", на старих системах - через меню "Пуск").
 2. Клацаємо двічі на системний диск "C".
 3. Вибираємо там каталог "Users" або "Користувачі". У ньому будуть знаходитися папки всіх користувачів цього ПК.
 4. Відкриваємо каталог з ім'ям нашого юзера, знаходимо папочку "Робочий стіл" або "Desktop".

Там будуть знаходитися ярлики і документи, якщо вони не були видалені.

Explorer

Зникнення значків з робочого столу може викликати також збій програми "Провідник", яка відповідає не тільки за папки, ярлики і їх перегляд, але також за функціонування основних елементів управління Віндовс. Якщо справа в Експлоурері (НЕ Internet Explorer), то його необхідно просто перезапустити.

 1. Натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Delete. На старих ОС відразу ж з'являється "Диспетчер завдань", на нових вибираємо цю функцію в меню.
 2. Відкриваємо розширений режим додатки.
 3. Вибираємо "Файл", потім "Нова задача".
 4. Вводимо "explorer.exe" (без лапок), тиснемо "Введення".

Натисніть ОК для перезапуску провідника

Ці дії перезапускатимуть "Провідник", якщо він раптом дав збій і не бажає перезавантажитися самостійно. Висвічується повідомлення про помилку - справа дійсно погано. Тепер доведеться або перевіряти систему антивірусом, або копатися в реєстрі.

Реєстр

Як перевірити комп'ютер на наявність вірусного ПЗ багато і так напевно знають. Майже у кожного на цей випадок є своя програма. Ні? Тоді негайно скачайте безкоштовний пробний аналог, наприклад, Dr. Web. Додаток просканує систему і, можливо, знайде віруси і помилки, які кудись поділи все значки та папки.

Набагато складніше справи йдуть з реєстром. Редагувати його і вносити будь-які корективи не варто, якщо ви ще недосвідчений користувач. Все-таки зважилися? Тоді спочатку зробіть резервну копію, щоб не втратити і інші важливі документи.

 1. Тиснемо комбінацію Win + R на клавіатурі.
 2. Вводимо "regedit" в рядку і клацаємо по кнопці "ОК".
 3. Знаходимо в редакторі реєстру цей розділ:

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / WindowsNT / CurrentVersion / Image File Execution Options /

 1. Відкриваємо і шукаємо там "exe" або "iexplorer.exe". Якщо знаходимо, то видаляємо.
 2. Шукаємо розділ:

HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / Microsoft / WindowsNT / CurrentVersion / Winlogon /

 1. Справа має бути параметр "Shell", а його значення: explorer.exe.
 2. Якщо параметр відсутній, то створюємо його і ставимо саме це значення.
 3. Зберігаємо всі зміни, закриваємо редактор і перезавантажуємо ПК.

Ці дії повинні допомогти в поверненні зниклих без вести ярликів і папок. Однак не завжди допомагають. У всякому разі, ви можете спробувати зазначеним вище способом знайти всі документи і значки в папці "Робочий стіл". Це, як мінімум, врятує всі потрібні файли.