Відновлення роботи комп'ютера, якщо він сам вимикається

Якщо раптово ваш комп'ютер став підносити неприємні сюрпризи, що супроводжуються мимовільним вимиканням, особливо якщо ви грали в ігри, не потрібно моментально засмучуватися і вірити в те, що допомогти вирішити проблему можуть тільки майстри сервісного центру.

Дійсно, майстри з великою легкістю проведуть діагностику вашого комп'ютера, протестують комплектуючі, на підставі отриманих результатів усунуть проблему, через яку комп'ютер включається і відразу вимикається.

Звичайно, вам в цій ситуації доведеться набратися терпіння, щоб дочекатися благополучного повернення відновленого ПК після ремонту в сервісному центрі, а також приготувати грошову суму для оплати послуг. До того ж ця сума може бути іноді досить значною, тому можна вчинити інакше.

Якщо уважно вивчити рекомендації, що робити, коли комп'ютер включається і відразу вимикається, можна власними зусиллями і стараннями відновити працездатність ПК і відновити свою роботу на ньому, а також продовживши грати в улюблені ігри.

зміст

  • 1 Негативний вплив вірусів
    • 1.1 видалення вірусів
  • 2 апаратні проблеми
    • 2.1 апаратні причини
  • 3 відеокарта

Негативний вплив вірусів

Однією з причин, по якій комп'ютер включається і відразу вимикається, є злісне втручання у багато процесів вірусів і вірусних програм. З такими вірусними атаками часто стикаються ті, хто є активним користувачем інтернету, але при цьому не приділяє належної уваги захисту комп'ютера, інсталяції надійного антивірусного забезпечення.

Якщо ви помітили, що вимикається ваш комп'ютер сам по собі, і ви підозрюєте, що в якості причини може виступати проникнення шкідливих вірусів, вам потрібно буде виконати кілька нескладних маніпуляцій, проганяючи "непрошених гостей".

Часто причиною виключення є проникнення шкідливих вірусів

видалення вірусів

Віруси супроводжуються найрізноманітнішими наслідками, але жодне з них не викликає захоплення у користувача. Віруси здатні знищити файли, цілі папки, що спровокує блокування комп'ютера або його раптове відключення.

В цьому випадку вам не вдасться звичайним способом видалити віруси, скориставшись можливостями вашого антивірусного ПО, оскільки після включення комп'ютер не зможе завантажити операційну систему.

Отже, що ж робити в такому скрутному випадку? Вам доведеться запустити комп'ютер у безпечному режимі. Для цього в момент чергового запуску операційної системи, швидко натискайте клавішу F8, немов ви набиваєте азбуку Морзе.

В цьому випадку вам вдасться викликати чорний екран, на якому будуть прописані деякі пропозиції, серед яких виберіть пропозицію про запуск ПК в безпечному режимі.

Запускаємо Windows в безпечному режимі

Після того як комп'ютер запуститься, можете вже злегка порадіти, зазначивши перший крок до "перемоги". Тепер ви зможете очистити тимчасові файли, де дуже часто намагаються сховатися віруси, просканувати систему, а також відкотити її назад. Досить клікнути по меню "Пуск", перейти в пункт "Всі програми", знайдіть параметр "Стандартні", а потім рядок "Службові", а вже в переліку, що відкрився нескладно виявити бажаний параметр "Відновлення системи".

Якщо ви бажаєте відкотити систему, можна не робити такі численні переходи, а просто після появи чорного екрану, викликаного натисканням клавіші F8, вибрати параметр "Остання відома вдала конфігурація".

Якщо ж ці обидва способи виявляться неможливими, оскільки ваш комп'ютер вимикається після включення, а ви точно переконані, що проблема полягає у вірусах, акуратно витягніть свій жорсткий диск і направте до своїх хорошим знайомим, у яких на ПК встановлено антивірусне ПЗ з оновленими базами.

Там ви зможете просканувати диск, при виявленні вірусів, ви знаєте, що робити з ними, що залишати їх, звичайно ж, не можна, тому слід відразу від них позбавлятися.

апаратні проблеми

На жаль, спровокувати те, що комп'ютер включається і відразу вимикається, можуть далеко не тільки віруси. Збій може послідувати і внаслідок виходу з ладу окремих комплектуючих.

Існує кілька корисних рекомендацій, вивчивши які ви зможете провести дії, після яких ваш комп'ютер запрацює, як і раніше. Після включення не стане вимикатися і розчаровувати вас.

апаратні причини

Якщо весь час після включення комп'ютер сумно підморгує чорним екраном і відразу ж вимикається, згадайте, які події передували такого неприємного сюрпризу. Робити нічого складного не треба, а тільки згадати, що ж було напередодні "сумних подій".

Якщо напередодні збою вимкнули електроенергію, то в результаті різкого перепаду напруги міг просто згоріти блок. Тут вже ніяке чаклунство не допоможе, доведеться після усвідомлення можливої ​​причини відправлятися в магазин і купувати новий.

Можливо причина проблеми в блоці живлення, і його необхідно замінити

Спровокувати після включення моментальне вимикання може перегрів комплектуючих. Щоб виключити це, робити потрібно наступне.

Спочатку зняти кришку системного блоку, виявивши там велика кількість пилу, не роздумувати над цим, що робити, а просто провести "генеральне прибирання", акуратно змітаючи за допомогою пензлика всю пил, що накопичилася за довгий час.

Якщо ви почистите комп'ютер від пилу, але після цього все одно ПК не працюватиме, не сумуйте. Ваша чистка сприятиме роботі вашого ПК згодом, коли ви все-таки зумієте усунути причину, по якій після включення комп'ютер вимикається.

Не шкодуйте час, який ви витрачаєте на пошуки причини, робити це корисно, оскільки ви купуєте вельми корисний практичний досвід.

В якості ще однієї причини може виступати оперативна пам'ять.Що робити, якщо комп'ютер сам вимикається в такому випадку, напевно, вам зрозуміло. Важливо отримати планку, якщо вона була не одна, то витягувати по черзі і весь час запускати комп'ютер.

Якщо проблема в згорілої оперативної пам'яті, то після її вилучення комп'ютер увімкнеться, і вам більше нічого не потрібно буде робити.

Не забудьте перевірити всі контакти. Іноді банальність причини полягає в тому, що тільки лише поганий контакт провокував проблему, а ви собі встигли придумати неймовірні причини поломки.

Не забудьте переконатися в тому, що в ваші USB-порти не вставлені накопичувачі, оскільки і вони здатні провокувати збій.

Вийти з ладу могла і материнська плата

На жаль, причиною виключення може виступати і вихід зі ладу материнської плати. Тут вже ви собі самостійно допомогти не зможете, тим більше, якщо у вас немає необхідних знань і навичок. В цьому випадку доведеться відправитися в майстерню, а також придбати нову материнську плату.

Вийти зі строю може і жорсткий диск, особливо якщо він прослужив вам довгий час. В цьому випадку знову-таки доведеться собі придбати новий вінчестер.

відеокарта

Якщо ж вимикається комп'ютер під час гри, а в інших випадках працює без збою, вам слід після чергового включення не запускати гри, а деякий час приділити увагу відеокарти.

У багатьох випадках відеокарта просто не здатна тягнути гри після їх включення з різних причин. Цілком можливо, що ваша відеокарта супроводжується низькими параметрами графіки, що не відповідають вимогам ігрових додатків.

Якщо це так, вам доведеться вирішувати, що робити. Можна просто на весь час відмовити собі в задоволенні грати саме в ці ігри, дозволивши собі гри значно простіше.

Якщо ж не зовсім хочеться обмежувати власні бажання, вам доведеться придбати собі нову відеокарту, параметри якої дозволять грати в будь-які ігри, і не турбуватися весь час, що після включення ваш комп'ютер знову вимкнеться.

Отже, щоб дозволити собі працювати за комп'ютером, який не супроводжується весь час відключенням в самий невідповідний момент, важливо стежити за його технічним станом, своєчасно видаляти пил, не допускати проникнення вірусів, які часто є супутниками мережевої гри.Коли ви будете піклуватися про своє ПК, він буде вдячний вам, що відіб'ється на можливості грати в різні ігри без супроводу проблем.