Вибір розміру кластера при форматуванні флешки

Рано чи пізно всім користувачам доводиться стикатися з процесом форматування будь-якого цифрового накопичувача. Вдатися до допомоги надійного і знає товариша не завжди виходить, оскільки іноді доводиться приймати рішення блискавично, точно також стрімко здійснювати деякі дії.

Важливо правильно підібрати кластер при форматуванні флешки.

Сам процес форматування навряд чи викликає труднощі, оскільки здійснюється операційною системою в автоматичному режимі. Користувачеві тільки залишається дозволити йому стартувати, а потім дочекатися його завершення. Однак перед запуском такого автоматичного режиму, операційна система все-таки побажає поцікавитися у користувача, який розмір кластера ставити при форматуванні флешки.

І ось після виникнення такого питання у деяких користувачів виникає ступор. Вони впевнено вважають, що форматування є процесом, при якому просто всі присутні на флешці матеріали будуть видалені.

Однак це величезна помилка. Форматування не є процесом, якому призначаються лише очисні функції.Вибір правильних налаштувань при форматуванні флешки в NTFS, розмір кластера, підібраний максимально правильно, сприяють комфортній роботі в подальшому з таким пристроєм. На жаль, далеко не всі користувачі, взагалі, розуміють, що означає розмір кластера при форматуванні флешки, який розмір кластера при форматуванні буде краще.

Наполегливо бажаючи розібратися в цій ситуації, щоб згодом правильно вибирати файлову систему і розмір кластера при форматуванні флешки в FAT32, в exFAT або NTFS, вам буде корисно ознайомитися з додатковою інформацією.

Вибір файлової системи

Форматування являє собою особливий процес обробки цифрового накопичувача, до яких належать не тільки флешки, але і вінчестери і карти пам'яті, які використовуються для мобільних телефонів, фотоапаратів та інших сучасних гаджетів.

До речі, до таких дій доводиться вдаватися, навіть коли ваш накопичувач раптом починає глючити, не дозволяє нормально записувати контент, а також згодом відмовляє вам в зчитуванні записаного матеріалу.

Відформатувати пристрій нескладно, досить натиснути правою клавішею мишки по вибраного пристрою і вибрати в списку рядок "Форматувати".В даний час можна вказати одну з трьох файлових систем: FAT32, NTFS або exFAT.

Однак операційна система обов'язково зажадає вказати мітку тому. З таким завданням впоратися легко, оскільки мітка тому являє собою не що інше, як назва цифрового накопичувача, яке буде відображатися при приєднанні його до комп'ютера. Однак крім цього, при форматуванні виникає ще одне завдання, який вибрати розмір кластера флешки. Що таке кластер, який може бути його обсяг, що краще вибирати, ми спробуємо вам пояснити.

Що врахувати при виборі кластера

При форматуванні флешки, що таке розмір кластера, дуже важливо добре розуміти, тоді вибір буде зроблений максимально правильно. Це дозволить швидко записувати потрібні файли, документи, відеоматеріали на будь-який накопичувач, а також згодом здійснювати максимально швидку передачу з нього на комп'ютер. Якщо відформатувати цифровий пристрій, весь обсяг його пам'яті буде поділений на своєрідні осередки, в яких згодом буде розміщуватися інформація, в них же буде здійснюватися її подальше зберігання.

Саме ці осередки і є нічим іншим, як кластерами.Їх цифрові показники відрізняються, все грунтується на тому, яка ФС була обрана користувачем для конкретного цифрового дискового простору. Зокрема, розмір кластера при форматуванні флешки в exFAT може варіюватися. Його мінімальний показник прирівнюється 512 байтам, а максимальний досягає аж 32 мегабайт. На жаль, такий вибір у файлової системи FAT відсутня, обсяг кластера дорівнює 64 кілобайтам. А ось NTFS теж дозволяє варіювати і вибирати в межах від 512 байт до 64 кілобайт.

Добре, коли є право вибору, але ще краще розбиратися, що в конкретній ситуації буде максимально прийнятним варіантом, що забезпечує комфортну роботу користувача. При форматуванні флешки розмір кластера найкраще вибирати, спираючись на те, які файли будуть зберігатися на цьому носії. Якщо ви прийняли рішення записувати на цифровий носій і працювати тільки з невеликими за обсягом файлами, тоді при виборі кластерного показника краще віддати перевагу теж невеликим показниками.

Якщо ж ви бажаєте записати відео, тоді вам краще вибрати кластери великих розмірів. Від вашого вибору буде залежати швидкість передачі даних.Зокрема, при великих кластерних величинах швидкість копіювання буде досить великий, значно перевершує швидкість копіювання при маленьких показниках.

При великих кластерних величинах інформація не тільки швидко зчитується, а й настільки блискавично видаляється, тому користувачеві вдається значно економити власний час, призначене для виконання багатьох користувальницьких завдань.

Важливо враховувати ще одну обставину. Якщо ви вибрали кластер величиною 2048 Б, а ваш копіюється на флешку файл має розмір 1024 байт або менше, він все одно займе повністю всю осередок, весь виділений для неї обсяг. Як ви розумієте, це не зовсім буде вигідним для вас і зовсім не буде відповідати раціональному використанню носіїв.

Саме з цієї причини досвідчені користувачі активно рекомендують спочатку визначитися, що конкретно буде зберігатися на накопичувачі, а тільки після цього приступати до дій, що дозволяє відформатувати цифровий накопичувач. Поспішність у будь-якій справі не супроводжується ефективністю, тому, вирішуючи такі комп'ютерні завдання, також не слід дозволяти поспішності "керувати" вашим вибором.

Якщо ж ви все-таки не можете визначитися з кластерним розміром або ви плануєте зберігати на флешку файли різних розмірів, тоді вам простіше в рядку "Розмір кластера" вибрати параметр за замовчуванням. Самі розробники операційної системи подбали про те, який параметр виставити за замовчуванням, щоб посприяти більш-менш комфортну роботу при використанні контенту різного об'єму.

Отже, відформатувати флешку, правильно підібрати файлову систему і кластерні розміри нескладно навіть новачкам, які не мали такої практики до цього моменту. Важливо тільки уважно вивчити рекомендації, вникнути в усі відмінні риси параметрів, що супроводжують процес, під час якого вдається оптимальним способом відформатувати будь-який дисковий простір.