Вибір проектору для публічних виступів і презентацій в школі і офісі

З проектором можна продемонструвати аудиторії слайди або відеоролики. З ним ви прикрасите будь-яку презентацію, лекцію або доповідь. Він набагато зручніше телевізорів і моніторів. Пристрій легке і мобільне. Для нього не треба шукати вільне місце. І спроецированное зображення зможуть побачити глядачі навіть на задніх рядах. Але не все мультимедійне обладнання підходить для публічних виступів. У кожної моделі свої характеристики, які треба враховувати при покупці. Розберіться, як вибрати проектор для школи, офісу чи бізнесу. І на які специфікації потрібно звернути увагу.

Проектори використовуються для презентацій не тільки в офісі, але і в школах.

зміст

 • 1 Загальна інформація
 • 2 екран
 • 3 Тип матриці
 • 4 яскравість
 • 5 інші характеристики

Загальна інформація

Треба враховувати багато факторів:

 • Кількість глядачів і їх розташування.
 • Як далеко вони знаходяться від проекції.
 • Освітлення в кабінеті.
 • Розмір кімнати.
 • Розмір екрану.
 • Структура демонструються картинок: які в них кольору, чи є дрібні деталі, чи потрібна висока чіткість.
 • Характеристики комп'ютера, планшета або смартфона, до якого ви будете приєднувати проекційне обладнання.Вибір проектору для офісу в цьому плані простіше. Для перегляду фільмів вдома потрібно пристрій з відеовходами, тюнерами, цифровими і аналоговими портами. А робочому інструменту не потрібні всі ці функції.
 • Максимально доступне дозвіл.
 • Доступні інтерфейси і підключення: через VGA, HDMI, USB, Bluetooth, Wi-Fi. Краще брати обладнання, яке може працювати через бездротову мережу. Ви ж не будете "протягувати" кабелі при кожному виступі.
 • Додаткові опції на зразок коментарів до кадру або кнопок меню прямо на слайді.

На жаль, не можна заздалегідь передбачити, в яких умовах буде використовуватися обладнання. Весь час різні презентації, різні слухачі і глядачі, різні приміщення. Тому програвач повинен бути в певній мірі універсальним.

Проектор активно використовується для презентацій в офісі

Перед тим як вибрати проектор для навчання або офісу, перегляньте декілька моделей устаткування. Так ви зможете зрозуміти, що більше підходить для вашої сфери діяльності. Зверніть увагу на розміри картинки, деталізацію, контрастність, яскравість. Подивіться в характеристиках вироби рекомендована відстань від об'єктива до екрана.Щоб потім не було проблем з установкою і підключенням. Також важливі габарити пристрою. Особливо якщо ви будете його переносити.

екран

Мультимедійний пристрій може спроектувати зображення на будь-яку поверхню: хоч на стіну, хоч на стелю, хоч на штору. Але у такого зображення буде погана якість. Тому, вибираючи проектор, заодно доглянете екран. Щоб придбати відразу все необхідне обладнання і не підлаштовуватися під уже куплену техніку.

Чим більше аудиторія, тим ширше повинен бути кадр. Але все ж не ставте занадто громіздкий екран. По-перше, з ним складніше працювати. По-друге, від нього залежить відстань від плеєра до стіни. В описі проектора повинен бути зазначений рекомендований розмір.

У екранів бувають різні типи кріплення: настінний та стельовий. Також існують переносні варіанти: підлоговий і настільний. Вони можуть бути суцільною дошкою або згортатися в рулон.

Настінний екран проектора

Тут вибір залежить від вашої роботи. Якщо ви плануєте використовувати проектор тільки в одному приміщенні, беріть стаціонарні екрани. Якщо збираєтеся його переносити - мобільні.

Тип матриці

Матриця мультимедійного обладнання формує проекції.Вона буває трьох видів: LCD, LCoS і DLP. Перші два - рідкокристалічні. А в DLP використовуються дзеркала і відображення. Картинки в цих моделях розрізняються. І який проектор краще для школи? Насправді, все три.

 • ЖК-матриці передають яскраві, контрастні і деталізовані зображення. У LCoS, взагалі, виходить проекція найкращої якості - без просвітів. З нею ви ніби дивіться фільм на хорошому телевізорі. Модель підходить, якщо ви плануєте виголошувати промови перед великою кількістю людей. Або вам важливо, щоб глядачі розглянули картинку в усіх деталях.
 • Але і DLP-пристрій можна використовувати для презентацій. Воно трохи гірше LCD-матриць. Але у нього висока контрастність. Такий проектор компактний. Він дуже мало важить. Підходить для уроків в школі або невеликих презентацій в офісі. Ви приносите пристрій, показуєте відео і спокійно забираєте обладнання. При цьому вам не потрібна допомога в підключенні і установці. Є DLP-проектори для дому та для офісу.

DLP-пристрій

яскравість

Від яскравості залежить, наскільки добре видно кадри. При будь-якому освітленні. Будинки це не так критично. Ви можете вимкнути лампи, задёрнуть штори і сісти ближче до екрану.Але якщо під час виступу картинка буде тьмяною, її не побачать глядачі з задніх рядів. Та й поміняти інтенсивність освітлення ви навряд чи зумієте.

У мультимедійного обладнання є обмеження максимальної яскравості. Вони повинні бути вказані в технічній документації. Ось як вибрати проектор для офісу, і на які параметри при цьому звертати увагу:

 1. Яскравість до 1000 люменів. Не найкращий варіант. А точніше - найгірший. Відео на такому плеєрі можна дивитися тільки в темній кімнаті. Хоча в деяких школах відключають світло під час демонстрації навчальних слайдів.
 2. До 2000 люменів. Підходить для публічних виступів в невеликих кабінетах. Картинку буде видно навіть при хорошому освітленні. Такі моделі використовуються в багатьох офісах і школах. Вони підходять для роботи і за ціною, і за якістю.
 3. До 3000 люменів. Це вже для масштабних нарад у великих конференц-залах. Або для лекцій в аудиторії інституту.
 4. До 4000 люменів. Для кінотеатрів і дискотек. В офісах такі параметри будуть марні.

Проектор для домашнього використання

При збільшенні яскравості зменшується контрастність. І, отже, деталізація. Потрібно самостійно відрегулювати налаштування, щоб глядачів не сліпив світло від екрану. Але при цьому все повинно бути добре видно.Щоб не доводилося напружувати очі.

інші характеристики

І ще кілька слів про те, як вибрати проектор для презентацій, і на які характеристики треба дивитися:

 • Контрастність. Забезпечує чіткість зображення. Чим вона більше, тим більш насиченим кольору. З нею ви будете краще бачити кордону фігур, переходи між відтінками.
 • Підключення до комп'ютера або ноутбука. Заздалегідь переконайтеся, що на виробі є відповідні роз'єми. А краще придбати обладнання з можливістю роботи по бездротовому з'єднанню.
 • Існують і інші колірні параметри: гамма, баланс білого, охоплення. Вони впливають на якість кадру.
 • Дозвіл і розмір картинки. Не тримайте його з великим розміром кадру, якщо ви виступаєте в невеликої аудиторії. Ви просто не будете користуватися всім потенціалом вироби. На дозвіл теж зверніть увагу. Воно повинно підтримуватися комп'ютером, до якого ви підключаєте проектор.
 • Геометрична корекція. Важливий параметр для переносного обладнання. Наприклад, коли світло з об'єктива падає не прямо на екран, а під кутом. В результаті виходить нерівний кадр. Корекція це виправляє.
 • Шум. Проектори можуть дзижчати.
 • Можливість швидкого встановлення і налаштування.
 • Зносостійкість лампи. У неї є "ресурс" роботи. Вказано в характеристиках пристрою.
 • Габарити. Навіть якщо ви не будете переміщати обладнання, краще, щоб воно було легким і компактним. Так воно не буде займати багато місця.
 • Додаткові функції. Наприклад, переворот зображення або кнопки меню.

Вибір проектора залежить від умов його використання та ваших уподобань. Не можна порадити якусь конкретну модель для офісу, не знаючи його особливостей. Можна дати лише загальні рекомендації.

А яким проекційним обладнанням користуєтеся ви і в чому його перевага?