Вибір процесора для ноутбука

Процесор - центральний пристрій комп'ютера, що обробляє інформацію. Від нього залежать продуктивність і швидкість роботи. Такі пристрої встановлено всюди, де необхідна інтегральна схема для виконання програмних завдань: в смартфонах, планшетах, ноутбуках, ПК. Представляють цей продукт дві фірми: Intel і AMD, випускаючи на ринок безліч типів процесорів. Який же саме варіант краще вибрати для ноутбука? Давайте розберемося, на що слід звертати увагу при покупці.

зміст

 • 1 вибираємо процесор
  • 1.1 Виробник
  • 1.2 кількість ядер
  • 1.3 Тип відеокарти
  • 1.4 Кеш-пам'ять
  • 1.5 Розрядність
  • 1.6 Тактова частота
  • 1.7 Енергоспоживання і продуктивність
  • 1.8 збільшуємо продуктивність
 • 2 висновок

вибираємо процесор

Виробник

Продукція Intel дорожче, але має більш високою швидкістю і ефективністю роботи, показує прекрасне взаємодія з оперативною пам'яттю. Вона багато в чому орієнтована на сучасні ігри та програми.

Продукція AMD працює трохи менш ефективно, проте її вартість часто виявляється визначальною. Пристрої цієї фірми мають оптимальне співвідношення продуктивності і ціни.

Процесори для ноутбука Intel і AMD

Тобто, вибираючи виробника, слід спиратися на власний бюджет і завдання, що стоять перед ноутбуком. Наприклад, лептоп для офісу можна оснастити процесором AMD без будь-якого шкоди для його робочих якостей, а потужний комп'ютер для ігор потребують влаштування від Intel.

кількість ядер

При виборі числа ядер, як і виробника, слід чітко уявляти, з якою метою буде використовуватися лептоп: для роботи, спілкування та ігор.

Найбільш поширені зараз 2-ядерні пристрої. Вони найвигідніше, якщо розглядати їх з точки зору співвідношення ціна / продуктивність. Потужності такого ноутбука буде цілком достатньо для звичайної діяльності: користування інтернетом, соцмережами, поштою, роботи з документами і т. П. Якщо ж ви плануєте запускати сучасні відеоігри або будь-які ресурсовитратні програми, тоді слід вибрати 4-ядерний тип, який краще впорається з великим навантаженням.

Тип відеокарти

Яка відеокарта краще: вбудована або виділена?

Вбудована відеокарта

 • дешевше;
 • менше шумить;
 • витрачає менше енергії, за рахунок чого лептоп можна рідше заряджати.

виділена відеокарта

 • дорожче;
 • забезпечує кращу графіку і продуктивність;
 • при необхідності підлягає заміні.

Для ігрових ноутбуків рекомендується використовувати виділені відеокарти, для робітників і домашніх - вбудовані.

Вбудована відеокарта в ноутбуці

Кеш-пам'ять

Об'єм вбудованої кеш-пам'яті безпосередньо впливає на продуктивність комп'ютера. Чим більше обсяг кеша, тим вище швидкість. Великий розмір кеша потрібен частіше, ніж додаткові ядра або занадто висока частота - на цей параметр завжди слід звертати увагу при покупці.

У об'ємної кеш-пам'яті є тільки 2 недоліки:

 • ніж її більше, тим вище ціна;
 • і тим швидше пристрій нагрівається під час роботи.

За інших рівних умов, вибирайте той варіант, у якого буде більше кеша.

Оперативна пам'ять ноутбука

Розрядність

Вона також відбивається на продуктивності. Чим вище розрядність, тим більше інформації може обробити пристрій за певний проміжок часу, отже, тим швидше буде ноутбук.

Тактова частота

Насамперед ми поквитаємося з уявленням про те, що головний показник процесора - тактова частота, т. Е. Кількість операцій, які виробляє комп'ютер за одну секунду.Цей параметр був визначальним кілька років тому для одноядерних варіантів. Зараз існують більш важливі показники, що визначають ефективність роботи.

Хоча цей параметр має не першорядне значення, однак при інших рівних умовах увагу на нього звернути слід. Припустимо, ви вже вибрали тип процесора і розглядаєте конкретний варіант з цієї лінійки. Ось в цьому випадку зверніть увагу на тактову частоту. Якщо такі основні показники, як число ядер, розрядність або обсяг пам'яті, будуть мати однакові значення, то краще вибрати варіант з найбільшою тактовою частотою.

Енергоспоживання і продуктивність

Енергоспоживання - дуже важливий параметр для ноутбуків. Чим нижче споживання енергії, тим довше працює гаджет на заряді акумулятора. Виробники розробили спеціальну технологію, яка знижує тактову частоту і напругу, якщо комп'ютер не завантажений в даний момент часу. У Intel це Enhanced Intel Speedstep Technology, а у AMD - Cool'n'Quiet.

Енергоспоживання залежить також і від того, наскільки нагрівається процесор під час роботи. Тому великий акцент робиться виробниками на так звану холодну систему. Особливо це важливо для тонких ультрабуків.Але все ж в основному економія енергії відбувається за рахунок зниження продуктивності. Чим менше вона знижується, при цьому економлячи енергію, тим дорожче і краще пристрій.

У цьому випадку також потрібно розуміти, для чого використовується комп'ютер: для роботи або для ігор. Ігровий ноутбук потрібно оснащувати процесором, який не втрачатиме свою продуктивність, тому від економії енергії доведеться відмовитися. Зате для робочого комп'ютера енергозберігаючий варіант буде найкращим.

збільшуємо продуктивність

Продуктивність процесора - дуже суттєва характеристика. Вона визначається на підставі потужності, тактової частоти, кількості ядер, об'єму кеш і оперативної пам'яті. Найбільше вона важлива для комп'ютерів, що використовуються для сучасних відеоігор, обробки відео і роботи складних ресурсовитратності програм.

Оцінка продуктивності ноутбука

Компанія Intel розробила технологію Turbo Boost, яка підвищує частоту роботи ядер. Це відбувається наступним чином: якщо завантажені не всі ядра, автоматично підвищується тактова частота, що дає значне збільшення продуктивності.Комп'ютер, який обирали під завдання, що вимагають великої потужності, найкраще комплектувати пристроєм з використанням цієї технології.

висновок

Який же тип процесора краще? Чи не той, що могутніше і дорожче, а той, що необхідний саме вам для ваших завдань на конкретному ноутбуці. Щоб зробити правильний вибір, відповідаємо на головні питання:

 • призначення пристрою (гри і ресурсовитратні додатки або офісні програми, перегляд веб-сторінок і спілкування з друзями);
 • бюджет, який ви готові вкласти в покупку.

Саме ці параметри і будуть визначати ваш вибір.

Ось ми і розібралися, як вибрати процесор для ноутбука і які вимоги до нього вважати визначальними. Будемо раді, якщо ви поділитеся в коментарях своїм досвідом з придбання цього пристрою і думкою, який процесор виявився краще для вас.