Вибір оптимального блоку живлення для комп'ютера

Купуючи новий комп'ютер, починаючі користувачі можуть допустити серйозну помилку. Співробітники магазину обов'язково уточнюють, якими параметрами повинен володіти ПК. Безумовно, в цей момент кожен акцентує особливу увагу на параметрах відеокарти, аудіокарти, материнської плати, жорсткого диска, але багато абсолютно не дбають про те, яким повинен бути блок живлення.

Деякі, взагалі, готові погодитися на найдешевше пропозицію, вважаючи, що витрачати великі суми грошей на блок живлення не потрібно. На жаль, це не тільки помилкова думка, а й супроводжується сумними наслідками. Заощадивши на блоці живлення, можна втратити повністю ПК. З цієї причини багато хто цікавиться, як вибрати блок живлення для комп'ютера, щоб згодом не відати проблем.

Часто моделі блоку живлення нового комп'ютера незаслужено відводиться другорядне значення


зміст

 • 1 параметри БЖ
  • 1.1 потужність БП
  • 1.2 Корекція коефіцієнта потужності
  • 1.3 Додаткові вимоги
  • 1.4 Тип БП
 • 2 Виробники БП
  • 2.1 вибір виробника

параметри БЖ

Блок живлення можна уявити як серця персонального комп'ютера, яке здатне формувати правильне напруга, необхідне для коректної роботи комп'ютера.Як тільки блок живлення починає давати збій, користувач миттєво це помічає, оскільки екран починає подавати перші ознаки "SOS", періодично кліпаючи. Також може мимовільно, без відома і згоди користувача, несподівано просто так перезавантажитися ПК. Звичайно, з боку це може виглядати зовсім безневинно. Початківець користувач може навіть змиритися з такими "дивацтвами" комп'ютера, перетерпіти, навіть якщо програми стали часто зависати. Однак неправильно ігнорувати перші сигнали тривоги, оскільки за такими неприємними сюрпризами обов'язково підуть грандіозні проблеми, що супроводжуються фінансовими втратами.

Неякісний або несправний блок живлення може вивести з ладу весь комп'ютер

Щоб уникнути таких неприємностей, важливо чітко розуміти, як підібрати блок живлення для комп'ютера, на які параметри звернути увагу.

потужність БП

Усвідомлюючи, що потужність у блоків живлення різних моделей може бути різною, слід розібратися, як правильно підібрати блок живлення для комп'ютера, який або тільки набувається, або вже знаходиться в тривалому використанні, але на якому вже помічені проблеми з БП.

З огляду на номінальну потужність, що виробляється системним блоком, можна визначити, яка потужність БП буде максимально бажана.

Існує три варіанти, що дозволяють розрахувати потужність ПК. Перший варіант найбільш трудомісткий, оскільки передбачає підсумовування потужностей всіх складових комп'ютера. Після отримання остаточного показника, слід додати ще 25%. Таке додавання може виступати в якості на "про запас", якщо раптом ПК доведеться працювати в посиленому режимі. Досвідчені користувачі також рекомендують підбирати потужність БП, показник якої на чверть вище оптимального, тому що це дозволяє забезпечити не просто коректну роботу ПК, а значно продовжити його "життя".

Можна відмовитися від утомливих самостійних розрахунків і дізнатися потужність системника, відвідавши сайт виробника. На жаль, таким другим способом можуть скористатися тільки ті, хто придбав комп'ютер в збірці. Ті, хто самостійно "фарширував" системний блок комплектуючими, не зможуть знайти на сайті готової інформації.

На щастя, програмісти подбали про тих, хто не вміє або не бажає проводити самостійні розрахунки, але активно бажає цього.Вони можуть скористатися ресурсом, що дозволяє автоматично правильно розрахувати потужність ПК, занісши необхідні показники комплектуючих, в число яких входять оперативна пам'ять, жорсткий диск, материнська плата, аудіо- і відеокарта та інші складові. На жаль, на деяких ресурсах автоматичні підрахунки можуть супроводжуватися помилками, похибка яких надзвичайно велика, тому досвідчені користувачі рекомендують розраховувати потужність на декількох ресурсах, а потім брати за основу середній показник.

Корекція коефіцієнта потужності

Існує ще один важливий параметр, на який досить важливо звернути увагу. БП може бути оснащений одним з двох корекційних модулів:

 • активним;
 • пасивним.

Пасивний модуль відноситься до бюджетного варіанту. У його завдання, безумовно, входить розподіл напруги. Він являє собою невеликий дросель, який здатний виконувати такі завдання. Пасивний модуль не здатний забезпечити тривалу роботу ПК, супроводжувану достатнім навантаженням. Він орієнтований на низьку продуктивність роботи.

Активний модуль вітається великою кількістю користувачів,оскільки складається з плати, здатної контролювати будь-які скачки напруги, при цьому відразу ж його стабілізуючи. Саме такий блок живлення здатний виконувати найважливіші завдання і забезпечити коректну роботу ПК.

Додаткові вимоги

У процесі роботи будь-якого пристрою внутрішня температура буде обов'язково підвищуватися. З метою запобігання перегріву механізмів, блок живлення оснащують спеціальною системою охолодження, що складається з вентиляторів. Нові моделі БП краще оснащувати відразу двома вентиляторами (120х120 і 80х80). У дуже рідкісних випадках може бути встановлений тільки один оребрені вентилятор 80х80.

Знайомлячись з рекомендаціями, як вибрати блок живлення, корисно звернути увагу на його зовнішній вигляд, вага. Блок живлення являє собою коробку, зовнішні боки якої виконані з міцного матеріалу. Загальна вага такої коробки повинен досягати 2 кг. ККД блоку живлення повинна складати не менше 80%.

Тип БП

Важливо знати відмінні риси, які супроводжують різні типи блоків живлення.

Стандартний тип БП виключає втрати енергії, є бюджетним варіантом, але супроводжується при цьому кількома переплутаними між собою кабелями, що перешкоджають нормальній циркуляції повітря.

Модульний тип виключає переплетення кабелів, у нього є спеціальні роз'єми, які дозволяють легко приєднувати і також легко в міру необхідності роз'єднувати дроти. На жаль, і він супроводжується недоліками, що полягають в втрати енергії.

Третій тип БП враховує і переваги, і недоліки перших двох типів, внаслідок цього гібридний тип БП дозволяє безпосередньо правильно підключати дроти, виключаючи при цьому втрати енергії. Гібридний тип є виграшним варіантом, якщо стоїть завдання придбати новий блок живлення для комп'ютера.

Виробники БП

Купуючи будь-який механізм, пристрій, техніку зовсім важливо поцікавитися, хто є виробником, якими відгуками супроводжується його діяльність.

вибір виробника

Вибір виробника - теж відповідальна справа. Однак до кожної справи слід підходити з розумом, а не сліпо слідувати за "привидом" бренду.

Існують, дійсно, такі виробники, як Zalman, OCZ, Corsair, Thermaltake, які мають відмінну репутацію, але вони наділяють свою продукцію космічними цінами пропорційно своїй репутації.

Можна піти масової "симпатії" бренду і придбати дорогий БП.А можна вчинити трохи інакше, що дозволить мати відмінний БП, але за меншу суму грошей.

Однак розраховувати на те, що пристойний блок живлення вдасться купити задешево, все-таки не слід, це просто неможливо.

Досвідчені користувачі рекомендують звернути пильну увагу на блоки живлення таких виробників, як Chieftec, Cooler Master, FSP. Такі БП супроводжуються високою якістю, але при цьому мають прийнятну вартість, нижче "брендованих" марок.

Отже, отримавши рекомендації, як розрахувати блок живлення для комп'ютера, на які параметри слід особливо звернути увагу, можна сміливо відправлятися в магазин, де продаються комплектуючі для ПК. Віддавши перевагу відмінному блоку живлення, власник створює умови для тривалої і коректної роботи комп'ютера. Чого точно ніколи не слід здійснювати, так це економити на комплектуючих ПК, включаючи блок живлення.