Вибір оптимального проектора для будинку

Як вибрати проектор для будинку - розберемося в цьому через перегляд його властивостей, функцій, відмінностей в технологіях проектування, інших фішках. Але оскільки всі ці речі виражаються в грошах, то почнемо з фінансових категорій.

зміст

 • 1 ціновий зріз
  • 1.1 Початковий рівень
  • 1.2 середній діапазон
  • 1.3 лідируючий фланг
  • 1.4 інше
  • 1.5 нестандартна зона
  • 1.6 Чим зумовлена ​​ціна
 • 2 яскравість
  • 2.1 Яскравість в різних навантаженнях
  • 2.2 Яскравість при попутному освітленні
  • 2.3 Яскравість на екрані
  • 2.4 Яскравість за кольорами
 • 3 технологія проектування
  • 3.1 Електронно-променеві трубки (ЕПТ)
  • 3.2 Рідкокристалічні дисплеї (РК)
  • 3.3 Мікродзеркала (DLP)
  • 3.4 Трёхматрічние (3LCD)
  • 3.5 Відображають матриці LcoS
  • 3.6 Плата за технологією
 • 4 контрастність
 • 5 Передача кольору
 • 6 Об'єктив і установка
  • 6.1 Зрушення (офсет)
 • 7 режим 3D
 • 8 геймерам

ціновий зріз

Немає сенсу в порівнянні зарубіжних цін на проектори (і ринку у них) з нашими (купувати щось будемо тут). І підбирати будемо домашній проектор по своєму гаманцю (а не по гаманцю представника Євросоюзу).

Як змінюється цінова пропозиція при потовщенні гаманця?

Початковий рівень

Незважаючи на фігурування в цьому сімействі (близько тисячі доларів США) проекторів з роздільною здатністю Full HD(Докладніше нижче) слабкі сторони такого обладнання (за яскравістю і контрастом) походять від використання одноматричну технологій у формуванні картинки.

Benq з Full HD

середній діапазон

Будучи вихідної (три тисячі у. Е.) Щаблем для екстрастоімостного сегмента (10000 доларів США і вище) цей клас проекторів, природно, не містить очевидних вад, наділений достатньою контрастністю, яскравістю і додаванням функціоналу.

лідируючий фланг

У таких пристроях крім поєднання значного контрасту і яскравості, впроваджені новітні (тому й дорогі) технології проектування (UltraHD, Blu-ray, HDMI, HDCP передові зразки-стандарти, підтримування HDR, колірної простір BT.2020).

інше

У широкому колу має місце стійка думка, що кращий проектор для будинку (среднеобичного) з цілком відповідним значенням формату Full HD і вироблений за сучасними технологіями знаходиться на рівні близько двох тисяч доларів.

Не виключено, що вибір проектора вартістю дешевше восьмисот американських доларів з піксельним дозволом WXGA виявиться для вас бездоганним.

нестандартна зона

Стандартна логіка цін буксує, якщо пошук проектора пов'язаний зі спеціальним напрямком його застосування. Маються на увазі проектори для ігор, надмініатюрні або з коротким фокусом.

Чим зумовлена ​​ціна

Ключовий принцип полягає в тому, що зі зростанням вартості проектора примножується його продуктивність, яскравість світлового потоку, зручність настройки екрану, доступний набір опцій, передача кольору і застосована технологія проектування.

Правильно вибрати проектор з урахуванням всіх нюансів, особливо якщо цьому сприяє нестримне бажання заощадити, допоможуть відповіді на питання такого роду:

 • Зі збільшенням яскравості ціна виробу буде рости - чи є сенс переплачувати за надмірну.
 • Чи варто оплачувати непотрібні або не настільки важливі функції.
 • Чи буде відповідати якість передачі кольору освітленості приміщення - знову ж навіщо оплачувати те, що залишиться незатребуваним.
 • На який із технологій зупинити вибір (1-DLP, LCoS, 3-DLP і ін.) - це найскладніше.

Пройдемося по цим та іншим властивостям і технологій детальніше, адже саме вони визначать вартість вашого вибору.

яскравість

Описуючи яскравість проектора, кажуть, що виражається вона в "потужності випускається їм променя світла".

Так вважають тому, що яскравість від конкретного джерела світла буде різною на різних за площею екранах.Одиницею вимірювання яскравості потоку світла служить люмен (Лм), а коливається значення яскравості для різних моделей в межах 2700-20000 Лм.

На окрему увагу заслуговує те, що під час налаштування коректності передачі кольорів (без втрати частини спектра) яскравість однозначно втрачається, а разом з нею і контрастність.

Яскравість в різних навантаженнях

Від пропорційної взаємозв'язку якості передачі кольорової палітри і яскравості слід добре розуміти різницю в режимах подачі картинки проектором.

У разі, наприклад, трёхрежімного способу функціонування - яскравого (3000 Лм), презентаційного (2500 Лм) і істинного (точного) (1500 Лм), то влаштовує глядача якість відображення в істинному режимі зупиняє ваш вибір на проекторі з яскравістю в тисячу п'ятсот Лм, але не в три тисячі.

Яскравість при попутному освітленні

Для забезпечення видимості картинки при сторонньому освітленні світловий потік проектора повинен своєю яскравістю перебити ( "перекричати") такий фоновий світло.

В обстановці великої освітленості і значного екрану якість передачі колірної гами втрачається і цінується неотесана сила яскравості. І чим потужніший ця сила, тим вище буде вартість і, ймовірно, крім високої яскравості, в таку плату увійде якась дещиця допоміжних функцій, що характеризують дорогі пристрої.

Зі зменшенням освітлення сила світлового потоку (яскравість) стає зайвою. Але на перший план виступає якість передачі кольору і контрастність.

При повному ж відсутності стороннього світла власний потік проектора настільки великий, що від його рикошету по поверхнях світлих стін і білої стелі створюються відблиски на екрані, - навіть перефарбування або затемнена драпірування нададуть вирішальний вплив на позитивний результат (навіть чорний корпус самого апарату на відміну від білого ).

За ідеальних умов в переглядовій кімнаті для високої контрастності досить сили потоку світла (яскравості) в середньому близько 700-800 люмен. Для вітальні або житлової, з менш прийнятними характеристиками, - досить найбільшої яскравості близько 2000 Лм.

Яскравість на екрані

Вибираючи проектор за значенням яскравості, розраховуйте, що дворазове збільшення одного з лінійних розмірів екрану зажадає чотириразового збільшення потужності світлового потоку. Такий апарат буде вже в іншої вартісної категорії.

Для проектора неможливо в паспорті вказати реальну величину яскравості. Адже він не володіє екранної площею.

Але якщо відомо значення потужності випускається їм, то по таблиці від фірми StewartFilmscreen можна дізнатися оптимальну діагональ екрану для нього.

Значення в таблиці наведені щодо матових покриттів. При використанні ж екранів з коефіцієнтом посилення яскравості, потрібно ці показники перемножать на які посилюють коефіцієнти.

Яскравість за кольорами

Нещодавно виробниками був запропонований новий еталон яскравості (активно протягують фірмою Epson) для порівняння клієнтами властивостей проекторів. Запропоноване назва - колірна яскравість.

Пояснення суті починається ними з того, що максимум сили потоку проектора визначається яскравістю для білого кольору. У свою чергу, яскравість білого складається з яркостей зеленого, червоного і синього кольорів, які його складають.

В результаті макс. светопотока (яскравість) = інтенсивність білого кольору = повна яскравість зел. + Повна яскравість черв. + Повна яскравість син.

(До речі, чорний = хв. Зел. + Хв. Черв. + Хв. Син.).

Однак, розуміючи, що такий показник є важливим для покупця, виробники стали нечесно завищувати повну яскравість, додатковим чином посилюючи яскравість білого кольору.

На зображенні нижче видно, як два апарати з одним значенням яскравості по білому кольору по-різному відображають кольору.

В цьому місці ми підходимо до відмінностей в принципах технологій проектування.

технологія проектування

Відразу скажемо, що зі створених на сьогодні різновидів проектування абсолютно лідируючої технології немає. Кожна технологія має свої переваги і виробники постійно працюють над згладжуванням властивих їм недоліків.

Електронно-променеві трубки (ЕПТ)

Сюди відносяться перші проектори, що з'явилися ще в сімдесятих роках минулого століття. Технологія відтворення в них заснована на використанні ЕПТ. Для кого-то це буде дивно, але вони до сих пір виготовляються (і це комусь потрібно!).

ЕПТ забезпечують великий дозвіл, але не володіють високою яскравістю. Вага їх вимірюється десятками кілограмів, а вартість десятками тисяч доларів.

Рідкокристалічні дисплеї (РК)

Інший підхід до технології реалізації ідеї пов'язаний з дисплеями на рідких кристалах.

Спочатку це були багатошарові за технологією TFT. Говорячи по-простому, це звичайні дисплеї, тільки працюють на просвічування.

У цьому фірма Epson виробляє проектори з використанням трьох дисплеїв (замість одного) на полісиліконовий основі. Завдяки силікону підтримується насиченість кольорової палітри і забезпечується тривала експлуатація при постійному тепловому впливі.

Мікродзеркала (DLP)

З кінця минулого століття в проектуванні відкрилася епоха технології цифрової обробки. В основі однієї з них (DLP-технології) лежить застосування мікросхем (або чіпів), що складаються з сотень тисяч мікродзеркал, кожне з яких це піксель.

Світло лампи проектора потрапляє на дзеркало через колірне колесо, розділене на різнокольорові (базових квітів) сегменти. Відповідно, потрапляє світло буде певним чином забарвлений. Відтінки кольорів формуються часом включення пікселів.

Зображення на екрані (картинка) за технологією DLP виходить істотно якісніше (більш насиченим) в порівнянні з шлунково-кишкового тракту за рахунок:

 • меншого відстані між дзеркалами;
 • роботи дзеркал на відображення, а не на просвіт;
 • практичної відсутності втрат світла.

Як зрозуміло з принципу цієї технології, кольору виводяться на екран послідовно. Нашому зору це непомітно завдяки великій швидкості обертання колірного колеса (близько десяти тисяч обертів на хвилину).Але іноді це позначається появою на кордоні контрастних рухомих об'єктів райдужних спалахів (приклад на відео).

Вихід з цієї ситуації виробники знайшли в застосуванні більшої кількості сегментів в колесі і фарбуванні їх в додаткові кольори (крім базових).

У LED DLP-проекторах як джерело світла використовуються не лампа, а червоний, синій і зелений світлодіоди. Працюючи в певній послідовності, вони формують кольору звичним чином.

Унаслідок низького споживання енергії є DLP-проектори, що працюють від акумулятора, а завдяки відсутності колеса в них немає обмеження по швидкості зміни кольорів і відсутні причини появи веселки.

Відсутня колесо і в трёхматрічних DLP-проекторах, де замість нього влаштувалися три мікросхеми-чіпа для кожного базового кольору і дуже складна оптика. Однак ціна їх починається з десятка тисяч доларів, а екземпляр для домашнього кінотеатру виллється в п'ятнадцять-двадцять.

Щодо ціни з DLP-проекторами виробникам інших технологій боротися складно. Тим більше що оскільки в них використовуються мікросхеми компанії TexasInstruments (США), реклама цих пристроїв займає п'ятдесят відсотків ринку.

Рекламні заяви про те, що така технологія є лідируючою - не відповідає дійсності.

Трёхматрічние (3LCD)

У цих проекторах світло від джерела фільтрується (на базові) при проходженні через дзеркала. З кожного з них один з вже відфільтрованих базових квітів надходить на окрему матрицю.

Самі по собі матриці є гратами. У ній прути - це канали для управління, а проміжки (порожнечі) - пікселі. В результаті відкриття / закриття (повного або часткового) формується світловий потік, що переходить на призму, де зображення остаточно формується з усіх кольорів і потрапляє на екран. Таким чином, картинка на ньому формується вже зліпленої (повноколірного).

Недоліками такої технології може бути неточний контур об'єкта (при недостатній тонкощі налаштування матриць - "зрушення лінз"), недолік "чорного" (хоча в останні роки цей показник досяг порівняння з DLP), вигоряння матриць (вигоряння поляризатора синьою матриці) і ефект решітки.

Відображають матриці LcoS

На відміну від 3LCD матриці в технології LcoS не пропускають, а відображають потік світла відкриттям або закриттям відображає напівпровідникового ділянки (підкладки) кристала.

Саме в цій підкладці знаходиться управління ним, а коефіцієнт корисного використання напівпровідника, який доходить до 93 відсотків, виключає появу гратчастої структури на екрані.

У левової частки випускаються LcoS (або інакше D-ILA) проекторів використовуються матриці з роздільною здатністю SXGA (1365х1024). Світловий потік в них має потужність від однієї до семи тисяч ANSI-лм. Їх висока ціна обумовлена ​​високою вартістю лампи.

Плата за технологією

Якщо коротко, DLP-технології, будучи попереду по контрастності ( "чорному"), постійно працюють над підтягуванням яскравості, 3LCD - з точністю до навпаки.

Якщо покупець готовий вийти з бюджетної категорії, то у нього з'являється можливість вибору проектора для будинку з напівпровідниковими джерелами світла (лазери, світлодіоди та ін.).

При вході в середній рівень цін покупцеві будуть доступні технології 3LCD C2 Fine від Epson або 3LCD-технологія BrightEra від Sony. Плюс до цього в об'єкті придбання проекторі збільшиться контрастність.

Наступний приріст цін введе покупця в світ LCoS (SXRD, D-ILA, 3LCD Reflective), а також в трёхматрічную DLP.

контрастність

Розглядаючи контрастність, під нею розуміють співвідношення чорного з білим. А це, в свою чергу, є загальним наслідком передачі проектором картинки і сприйняття його в певному залі.

З іншого боку, про неї можна судити за якістю відображення нерухомих речей (шахівниця) або предметів в русі.

Крім того, важливо знати, що в проекторах вбудована автоматично налаштована діафрагма, покликана насичувати чорне в тёмноцветних фрагментах, частково блокуючи світловий потік від джерела.

Робота автодіафрагми сильно проявляється від різкої зміни яскравості. Іноді при цьому помітно трансформуються відтінки.

З усього цього виникає резонне питання - який в собі сенс несе показник контрасту, позначений в паспорті (особливо для недосвідчених користувачів)?

Пастка криється в налаштуваннях так званої гами.

Це критерій видачі пристроєм підходящої яскравості. Адже за відсутності виправданою темнуваті предмети будуть злиті з чорними. Тому і відбувається виникнення необхідності настроювання гами для різних вимог перегляду.

В ідеалі проектор повинен, використовуючи ці настройки, бездоганно відтворити необхідні відтінки, так би мовити, передбачені художником (художник - це ви).

На малюнку зображено стандартна і низька гами

В цілому для оцінки контрасту проекторів вже є підготовлені експертами висновки, які зводяться до такого:

 • На контрастність впливає освітленість залу.
 • Цей показник не впливає істотним чином на розбірливість відображення тексту при додатковому освітленні.
 • Особливість цветоотображенія не залежить від контрастності.
 • Сила світлового потоку нарощує контраст (тобто перевага яскравості в певних умовах може замінити недолік контрасту).
 • Заявлений виробником показник контрастності практично застосовується лише до висвітлюваного залу (особливо для бюджетного сегмента).

Передача кольору

При описі цього властивості проекторів користуються діаграмою, на якій зафіксовано всі доступні людському зору відтінки кольорів. На ній трикутником охоплений фрагмент, який відповідає стандарту sRGB, висунутій до сучасних проекторів. Формуються проекторами кольору розташовуються усередині його.

Різні методики перевірочних тестів на пропорційність рівноваги білого кольору і безліч інших складних речей навряд чи буде вивчати покупець, перед тим як вибрати проектор для квартири.

Хоча така завзятість гідно поваги.

Спрощене ж розуміння здатності передачі кольорів проектором полягає в тому, наскільки плавно відбувається переміщення градієнтів від чорного кольору до будь-якого з базових квітів.

До цієї ж теми відноситься питання про технології настройки кольору проектора.Притому не в наявності її або відсутності, а в якості.

Круті моделі, наприклад, дають можливість регулювання білого по кожному з базових квітів. І надають для цього дві складові - по наростанню і по зсуву. Перший - для загального рівня яскравості, другий - для вирівнювання.

Структура управління кольором в дорогих моделях дозволяє змінювати характеристики їх прикордонних значень (це потрібно робити дуже обережно!).

Об'єктив і установка

Для попередньої оцінки допустимості роботи проектора в кімнаті важливо знати його ставлення проекції (ПО). Адже при множенні цієї величини на ширину екрану отримаємо відстань від зображення до об'єктива.

Якщо ПО, наприклад, 2 - то з дальності двох метрів екран буде мати ширину один метр, а з триметрового віддалення - півтора.

При оснащенні об'єктива зумом проектор буде характеризуватися двома ПО - мінімальним і максимальним. Це, в свою чергу, веде до більшої свободи вибору площі екрану і переглядового залу.

Положення проектора, що забезпечує максимальне зображення називають ширококутним. Якщо ж воно призводить до мінімізації - вузькокутової.

Загальні міркування в цьому аспекті такі:

 • При знаходженні глядачів поряд з проектором може бути чути звук вентиляції.
 • Існують проектори, що встановлюються між зображенням і глядачами.
 • Крайні розташування об'єктива чреваті розладом балансу білого кольору.

Зрушення (офсет)

В основному проектори, особливо малобюджетні, виводять картинку під прямим кутом до об'єктиву або з незначним зрушенням по вертикалі (близько 10%). Це практично, коли проектор розташовують на горизонтальній площині і на невеликій висоті.

Таке переміщення картинки по відношенню до джерела іменується офсетом, і він відбивається в описі не завжди.

У среднеуровневих цінах проектори мають додатково офсет по горизонталі, досягається можливість його підстроювання.

У дорогих моделях проекторів такі підстроювання можуть виконуватися моторизовані (з пульта) і зберігатися в пам'яті (корисно при періодичному зміні формату).

Наявність такої корисної опції дасть можливість пристосувати до залу проектор, а не вишукувати відповідний проектор під наявну кімнату.

режим 3D

Проблемою перегляду відеоматеріалу в 3D за допомогою технології проектора є втратапотужності світлового потоку. Звідси випливає, що якщо ваш проектор володіє запасом яскравості, то для 3D це буде плюсом.

Додатковими проблемами можуть бути двоїння і мерехтіння.

У проекторах для підкріплення 3D-режиму застосовуються активні і пасивні методи.

Пасивна передбачає вживання двох проекторів (парою) (або поляризатор з перемикачем) плюс спецекран.

У домашньому кінотеатрі використовується активна технологія з окулярами.

У DLP-проекторах знайшло вживання недорогий методики DLP Link, але синхронізація іноді збивається.

геймерам

Любителям ігор слід розраховувати на те, що проектори подібно моніторів мають затримку, яка при досягненні ста мілісекунд унеможливить ведення гри (хіба що на авіасимуляторах).

ПОРАДА. Зменшення затримки досягається відключенням всіх додаткових функцій по обробці картинки в проекторі

Проектори типу DLP мають більш різкий відгук порівняно з проекторами інших технологій.

Правда, геймери - хлопці спритні і цілком розберуться з цим по оглядовим статтям.

Сподіваємося, що наведений нами огляд властивостей, функцій, технологій проектування допоможе зробити правильний вибір домашнього проектора і він принесе вам чимало задоволення в повсякденному побуті.

Залишайте свої коментарі, задавайте нам питання.