Вибір надійної та швидкої флешки

Майже всі користуються флеш-пам'яттю в тій чи іншій мірі, навіть ті, хто про це не підозрює. Швидкі і зручні флешки свого часу витіснили оптичні диски з ринку і з кожним роком тільки набирають свою популярність, перейшовши в SSD диски. Але далеко не кожен може усвідомлено вибрати для себе картку, тому сьогодні ми розберемося, як вибрати флешку з високою швидкістю і надійної пам'яттю.

Що необхідно знати, щоб вибрати швидку і надійну флешку.

зміст

  • 1 Те, чого ви не знали
  • 2 Які бувають флешки?
  • 3 Як зрозуміти, яка флешка потрібна?
  • 4 тестування накопичувачів
  • 5 Носій для смартфона
  • 6 висновок

Те, чого ви не знали

Щоб розібратися, яка флешка краще, спочатку потрібно розвіяти деякі міфи і недомовки щодо твердотільних накопичувачів. Найчастіше питання, яке стосується всіх накопичувачів даних, включаючи SSD і жорсткі диски - люди вважають, що їм "не доповіли" пам'яті. Наприклад, флешка на 32 ГБ на ділі виявляється на 29,9. Відповідно, чим більше номінали, тим більша різниця. Справа тут в тому, що нам справді не доповідають пам'яті, але з цілком зрозумілих причин.

Виробники вказують обсяг накопичувача в десяткових кило- мега- і гігабайтах, а не в двійкових, як це бачить операційна система, і як ми з вами до цього звикли.Для нормальної людини і комп'ютера в одному кілобайті 1024 байт, проте, в десяткових приставка "кіло" - це просто тисяча. Тобто, в одному десятковому кілобайті тисяча байт. Здавалося б, дрібниця, але різниця в підсумку накопичується помітна.

Плюс у накопичувача є невеликий розділ під заміну вийшли з ладу секторів пам'яті. Диск, у міру виявлення несправних секторів, замінює їх на резервні, після того, як резерв вичерпаний, на жорстких дисках починаються накопичуватися бед-сектора, а також починають з'являтися биті дані. В аналогічній ситуації SSD-диск весь стає недоступним, і всі дані можна вважати втраченими. Флешки вмирають точно так же, як і SSD-диски. В один день карта просто не буде читатися, і, найімовірніше, її відновлення буде неможливим, хоча і бувають виключення зі збоєм роботи контролера флешки, але стаття не про це.

Проте, для усунення плутанини потрібно ще сказати, що швидкості і обсяги даних вимірюються в байтах в секунду (Б / с) і бітах в секунду (б / с). Біт - величина мінімального обсягу даних, умовна одиниця. Байт - це 8 біт, відповідно, швидкість передачі даних являє собою кількість інформації за одиницю часу, наприклад, 1 МБ / с.

УВАГА. Зазвичай при використанні біт букву "б" пишуть малу, а при використанні байт - заголовну. МБ / с - мегабайт в секунду, Мб / с - мегабіт в секунду. Іноді це правило не дотримується, особливо при машинному перекладі в інтернеті або в інструкціях на техніку. При цьому входу вимірювання як в мегабайтах, так і в мегабитах.

В цілому тут все зрозуміло, можна переходити до суті.

Які бувають флешки?

Карти пам'яті SD і microSD бувають трьох типів: SD, SDHC, SDXC. Ці назви не говорять про апаратні відмінності. SD і SDHC можуть бути однаковими всередині з точки зору апаратних елементів. Однак дані приставки були придумані неспроста, вони характеризують програмну сумісність з обладнанням. Якщо карта маркована підтримуваним стандартом для обладнання, фотоапарата, наприклад, то, вставивши її апарат, ви не зіткнетеся з труднощами, коли девайс не зможе адресувати весь обсяг пам'яті, в зв'язку з чим не зможе прочитати флешку. Або, наприклад, не зможе відформатувати карту в доступну для апарату файлову систему.

Іншими словами, приставки HC і XC позначають тільки програмну сумісність і до швидкості не мають ніякого відношення, а ось до обсягу відношення мають.Для вас найкраща USB-флешка може перебувати в будь-якому з типів, все залежить від ваших потреб. Флешки SDHC бувають від 4 до 32 ГБ, а XC - від 64 ГБ до 2 ТБ. Карток пам'яті на два терабайта ще не існує, але, якщо на вашій техніці заявлена ​​підтримка XC, то вона вже зараз сумісна з ще не вийшли моделями карт пам'яті об'ємом до двох терабайт.

Ви повинні були вловити, що букви маркування назви, взагалі, ніяк не відображають швидкість флешок. Є маркування, які відображають дані про швидкодію карт - це клас накопичувача. Найнижчий клас - 2, за ним йдуть 4,6,8 і 10. Ці цифри означають швидкість запису в МБ / с. Для другого класу - 2 МБ / с, для десятого - десять або більше. Клас карти пам'яті насправді вказує на швидкість послідовного запису і послідовного читання, але, як правило, швидкість читання у карт вище, так що, за фактом, класність говорить саме швидкості запису.

Згодом швидкість читання стала вище межі прийому передавальної частини самих карт пам'яті, тобто сам порт обміну даними не дозволяв би вже нарощувати швидкість читання, і тоді був розроблений стандарт UHS, зокрема UHS-1, який зараз активно застосовується, і UHS-2 , який тільки чекає свого часу, і зараз не дуже актуальне.Цей стандарт говорить тільки про те, що приймально-передавальна частина має більш високу пропускну здатність, а саме до 104 МБ / с. Це не означає, що сама пам'ять працює в тому ж темпі. Насправді карта стандарту UHS-1 може навіть не мати 10-го класу, тобто не завантажувати і 10% ширини каналу передачі, допустимої для флешки під час запису. При цьому саме обладнання може не підтримувати UHS, в такому випадку карта пам'яті буде працювати як звичайна SD карта, без UHS.

Зараз поширене, що карта UHS-2 працює як карта UHS-1, оскільки пристроїв для UHS-2 практично не існує. Знову ж таки, це одна з маркувань, яка не говорить про реальну швидкість карти. На цей раз вона каже про застосовуваний порте, наприклад, як синій порт USB - це USB 3.0, точно так же через нього можна підключити найдавніший принтер стандарту USB версії 1.1 і дивуватися, як же довго сторінки з картинками йдуть на друк, хоча підключений принтер по швидкому порту. Маркування, яка нічого не дає, крім знання сумісності.

З появою UHS з'явилися і нові класи швидкодії карт пам'яті. Позначаються вони вже всередині підкови типу латинської букви "U", там можуть бути цифри 1 або 3.Одиниця - це рівно той же самий клас 10, тобто послідовні швидкість читання і запису повинні бути не менше 10 МБ / с або 80 Мб / с. Відповідно, не важко здогадатися: цифра 3 означає, що швидкість повинна бути не менше 30 МБ / с або 240 Мб / с. Іноді самі виробники на упаковках вказують швидкість флешки. Якщо вказано тільки одне число, то це сто відсотків вказана швидкість читання, а не записи, просто тому що швидкість читання, як правило, в кілька разів вище швидкості запису. Тільки в найдорожчих флешках вказуються швидкість запису і читання. Зазвичай це флешки, для яких клас U3 вже занадто малий, а більш швидких маркувань просто не існує. Для просування свого продукту виробники просто вказують швидкість запису, це вже для знаючих людей. Тепер ви теж, до речі, знаючі.

Як зрозуміти, яка флешка потрібна?

Кращі флешки - це ті флешки, які підходять саме вам, тому потрібно навчитися їх вибирати. Зараз найбільш поширені карти з UHS-1 класу U1, тобто одночасно ще й класу 10. У них швидкість читання і запису повинна бути вище 10 МБ / с, найдешевші представники мають швидкість запису саме 10 МБ / с і швидкість читання близько 30- 40 МБ / с.Дорогі флешки цього класу мають зазвичай швидкість запису близько 25 МБ / с, а швидкість читання близько 80-90 МБ / с. Іншими словами, не дивлячись на велику кількість маркувань, карти зовні однакові мають відмінності більш ніж в два рази. І ось тут вже є важливий аспект: скільки потрібно швидкості для тієї чи іншої роботи?

  • Почнемо з самого мінімуму потреб, зі старих мильниць. Їм вистачає будь-якої карти. Як правило, в них немає найшвидшою серійною зйомки, записи в RAW і запису відео з високим бітрейтом.
  • Прості нові мильниці, відеореєстратори, старі камери, що знімають в Full HD і смартфони, в яких ви не збираєтеся ставити на карту додатки. Тут вистачить флешок від 6-го класу і вище. З більш низьким класом камера буде обмежувати час запису безперервного ролика, тупити при серійній зйомці. Телефони в деяких обставинах будуть менш чуйними, наприклад, при створенні превью фотогалереї і при відкритті даних.
  • Сучасні мильниці, беззеркалки, дзеркалки нижнього і середнього класу, камери, які знімають Full HD або 2K, а також смартфони. Для цього всього якраз підходить найпоширеніший формат флешок, а саме UHS-1 першого класу швидкості.Такий флешки вистачить практично для будь-якого завдання, проте не будь-яка флешка з однієї і тієї ж маркуванням буде справлятися з будь-яким завданням.

Ми вже згадували, що розкид по швидкодії всередині U1 дуже високий. Пікова швидкість на збереження даних у першого класу, якщо брати мінімум, 10 МБ / с або 80 Мб / с, але вона для послідовного запису, під час запису окремими шматками швидкість падає. Так як фрагментація носіїв - норма, то і запис, наприклад, камерою, не завжди можна вважати послідовною. Навіть чесна флешка першого класу, але мінімальна по швидкості, в реальності може, при майже послідовного запису, видавати 50-60 Мб / с. Тут виникає проблема в тому, що бітрейт 4K відео під час запису зазвичай становить 45-100 Мб / с. З 45 Мб / с флешка ще впорається, а ось в камерах, де стиснення менш ефективне - немає. У той же час флешка того ж класу з реальною швидкістю запису 20 МБ / с вже впорається із записом потокового 4K відео. Знаючи цей ризик, виробники 4K камер ставлять мінімальні вимоги UHS класу 3 швидкості, тому що не будь-яка флешка першого класу підійде. При цьому, насправді, частина карт U1 все-таки підходить. Тут уже важливі реальні цифри, а не маркування.Знову ж таки, в інтернеті повнісінько оглядів і тестів, ви можете їх використовувати для себе.

тестування накопичувачів

Складати рейтинг флешок по надійності ми не стали, раз на раз не доводиться, тим більше, як правило, ім'я бренду говорить сама за себе, у покупців завжди більше довіри до пізнаваному імені. Кращі виробники флешок все на виду: Transcend, SanDisk і т. Д. Для власного тесту ми вирішили взяти щось незвичайне і купили найдешевшу китайську карту Mixza Tohaoll Micro SD найпоширенішого класу, тобто UHS-1 U1. Нам стало цікаво, чи видасть вона хоча б чесні дані для свого класу. Коштувала вона трохи більше 600 рублів. Порівняємо її з флешкою ​​того ж класу від Transcend. Нижче скріншот проведених тестів.

Для запису потоку відео потрібна швидкість послідовного запису, без премудростей. Тобто те, що в третьому рядку тесту. Тут видно, що Трансенд має заслужений стандарт U1. Трохи менше 10 МБ / с, але тут теж все мутно з десятковими байтами, тому чистий мінімум 10-го класу - це якраз те, що у Transcend вийшло в цьому тесті. При цьому швидкість читання близько 90 МБ / с, хороший показник, це важливо для смартфонів, до речі. Флешка прикордонна між тим, чи потягне вона запис 4K, або відео буде з обмеженням за часом після переповнення буфера, потім буде трохи тупити і знову дозволить знімати відео.З деякими смартфонами і камерами її буде вистачати, з деякими - ні, для всіх інших завдань цієї флешки вистачить.

Що стосується китайської флешки, вона також демонструє гарну швидкість читання, але швидкість запису перевищує вимоги для стандарту U1 в два рази. Іншими словами, це хороша флешка, вона буде придатна для будь-яких завдань, в тому числі і для фоткав з серійної зйомкою в RAW і 4K. Додатково ми перевірили її на реальну швидкість при повному заповненні, заодно перевірили, чи не обдурили нас китайці з об'ємом. Швидкість запису виявилася близько 19 МБ / с, а швидкість читання вище 60 МБ / с. Показники трохи скромніше, ніж в синтетичних тестах, але все одно вдвічі вище вимог стандарту, зазначеного на упаковці, хоча, якщо подивитися на упаковку, то там позначена швидкість 80 МБ / с, на практиці вона виявилася нижче. Як ми і говорили раніше, якщо вказана одна швидкість, то це швидкість читання, вона не така критична в будь-яких завданнях, крім читання в смартфонах.

Носій для смартфона

Справа в тому, що в смартфоні важливі і запис, і читання, так як топові рішення вміють робити ролики в 4K, а від швидкості читання залежить швидкість завантаження в іграх, наприклад, якщо кеш гри на флешці.Якщо і самі програми або гри знаходяться на флешці, то ще в значній мірі важлива швидкість випадкового читання дрібних файлів. У наших флешках вона не дуже висока, 4.9 і 4.3. Якщо у вас достатньо пам'яті телефону, то краще зберігати самі програми саме в ній, там швидкість значно вище. Також для телефону важливо використовувати карти виключно UHS стандарту, так як хороша карта 10-го класу не UHS будуть програвати в швидкості читання флешка стандарту UHS, просто тому що вона буде обмежена старим повільним портом на самій карті пам'яті. Якщо на флешці тільки музика, фото або фільми, то різниці помітною не буде. Що стосується флешок UHS-2, то купувати їх у 2017 році сенсу немає.

висновок

Зрозуміти, флешка якої фірми краще - одне з випробувань, яке вам доведеться пройти самостійно. Хороші показники швидкодії на китайській флешці ще нічого не говорять про її надійності. Ми зовсім не наполягаємо на покупку дешевих невідомих марок. На фірмові флешки зазвичай є гарантія на 3-5 років, а іноді навіть і довічна. Тут же, якщо китайське чудо працює - вже непогано, але і сам девайс, звичайно, дешевше. Якщо робота з картою - це частина вашої професійної діяльності, то ризики невиправдані.

Сподіваємося, тепер, кидаючи погляд на упаковку, вже самі будете в змозі зрозуміти, що ж вас чекає всередині, і на що здатна картка.