Вибір кращої версії Windows

Windows - сьогодні найпопулярніше в світі сімейство операційних систем. Воно налічує кілька десятків операційних систем, серед яких кілька активно використовуються в наші дні. Тому досвідчений користувач, можливо, захоче дізнатися: яка і версія Windows краще і яку вибрати і встановити?

Відповісти на нього важко, так як будь-яка Винда (XP до 10) має свої плюси і мінуси. Постараємося максимально об'єктивно розібрати різні версії, зрозуміти, який Windows краще саме для вашого комп'ютера.

Windows 7

зміст

 • 1 Визначення свого ОС
 • 2 Windows 7
  • 2.1 Starter
  • 2.2 Home
  • 2.3 Professional
  • 2.4 Ultimate
 • 3 Windows 8 і 8.1
 • 4 Windows 10
  • 4.1 візуалізація
  • 4.2 платформи
  • 4.3 функціональність

Визначення свого ОС

Як дізнатися, який Windowsстоіт у мене? Вводимо в пошуку "відомості про систему", натискаємо на висвітиться посилання, дивимося інформацію у вікні. Отже, з питанням, яка ОС у мене, ми розібралися. Залишилося з'ясувати, яку Windows вибрати.

Windows 7

"Сімка" швидко затьмарила собою XP. І не дарма, адже сьогодні вона - найпопулярніша ОС. У ній, нарешті, з'явилося все, чого не вистачало попереднім ОС: автоматичні оновлення драйверів, гідний вбудований антивірус, хороша сумісність з бездротовими мережами, які вже починали на 2009-й рік - рік випуску - активно поширюватися, гарний зовнішній вигляд, а також багато інше.

Вона відмінно підійде як для роботи, так і для розваг, для багатьох, можливо, стане ідеальним варіантом. Залишається тільки вибрати версію.

Starter

Windows Starter

Початкова версія, яка має купу недоліків в порівнянні з іншими:

 • існує вона тільки в 32-бітному форматі;
 • відсутня можливість програвати або створювати DVD-диски, що також досить незручно;
 • позбавлена ​​ефектів Aero - головною графічної фішки сімки

Для слабких нетбуків, старих комп'ютерів зайде на ура, оскільки працювати буде бездоганно. Ось тільки великого сенсу немає, так як XPпредлагает куди більше можливостей, навряд чи хтось побажає її встановити.

Home

Є дві версії Home: Домашня базова (Home Basic) і Домашня розширена (Home premium). Можливості першої чи відрізняються від Starter, але Premiumверсія пропонує вже значно більші можливості. З нею ви зможете відчути всю красу Windows 7: з'являються графічні ефекти Aero, підтримка планшетних ПК, чотирьохядерним процесорів і багато іншого.

Professional

Windows Professional

Професійна версія має ще більш розширений потенціал, дозволяє працювати з віддаленим робочим столом, друкувати по мережі, працювати з додатками для XP, точніше, має хорошу сумісність з ними, чого не скажеш про попередні версії.

Ultimate

Ultimate

Windows 7 Ultimate надає всі можливості даної ОС. Крім функцій, описаних вище, в ній є:

 • функція захисту даних BitLocker;
 • підтримка Unix-додатків;
 • завантаження з віртуальних жорстких дисків;

Плюс ще ряд функцій, які стануть в нагоді більше професіоналу, ніж пересічному користувачеві.

Версії Home Premium і Professional відмінно підійдуть для вирішення основних завдань. Якщо у вас зараз стоїть "Сімка", то дізнатися версію ви можете за способом, описаному вище.

Windows 8 і 8.1

Windows 8.1

"Вісімка" легко впізнати за "плитковій" інтерфейсу, який разюче відрізняється від традиційного для Вінди. Кнопка "Пуск" була прибрана, на заміну їй прийшов "Активний кут", який відкриває екран з іконками різних додатків різного розміру.

Ідеально ця система підходить для планшетних ПК і ноутбуків і нетбуків з сенсорними екранами, проте і продуктивність комп'ютера тут буде потрібно велика, ніж для роботи без гальм тієї ж "Сімки". При цьому Windows 10 також підтримується багатьма платформами. У Windows 8 "Майкрософт" пішла по шляху мультіплатформенності, а це і плюс і мінус одночасно.

Metro-інтерфейсом вкрай зручно користуватися власникам сенсорних екранів, а ось хто звик до стандартного управління буде трохи ніяково, як мінімум, по початку.Залежність від інтернету для оптимальної роботи забезпечує своєчасність оновлення всього: додатків, новин, стрічки - новисокіе витрати у випадку з деякими тарифами на інтернет. Магазин додатків, зроблений за принципом аналогічних у інших систем, полегшує використання офіційних програм, але ускладнює використання неліцензійного ПЗ, яке люблять завантажувати на Винда.

Windows 10

Ну і нарешті, найновіша, найкраща, яка у багатьох остаточно прибере всі сумніви. Windows 10 вийшла в 2015-му і стрімко почала завойовувати ринок. Ця платформа увібрала в себе кращі риси "Сімки" і "Вісімки" і видала в результаті якийсь синтез. Розробники врахували багато недоліків попередніх систем і зробили те, що буде відповідати побажанням більшості користувачів.

Windows 10

візуалізація

Компроміс, гідний овацій. Меню "Пуск" повернули, але тепер його розмір і вміст визначаються самостійно. Ви самі можете вирішити, чи потрібна вам купа значків або варто обмежитися стандартним видом. Візуальне оформлення стало ще красивіше, ніж на 7, але використовує деякі фішки Windows 8.

платформи

Windows 10 можна використовувати на великій кількості пристроїв: планшети, смартфони, ноутбуки, нетбуки, стаціонарні ПК. Це дозволяє синхронізувати дані відразу на декількох пристроях.Вже є моделі планшетів і смартфонів, що дозволяють ефективно використовувати цю ОС.

функціональність

Windows 10 відмінно підходить для ігор, які на ній працюють набагато краще, ніж на попередніх системах. Працювати на Винда 10 теж куди зручніше, оскільки вона є найновішою, всі програми з нею відмінно поєднуються.

Windows 10 відмінно працює на різних ПК, незалежно від їх операційної пам'яті. При цьому завантаження системи, вихід з режиму сну відбуваються значно швидше, ніж на старих версіях.

Отже, яка ж Windows краще? Відповідь очевидна: Windows 10. 7 і 8 мають певні дрібні переваги, але всі вони тьмяніють перед новою "Десяткою". Якщо ви вже встигли безкоштовно її встановити, то вам дуже пощастило. На жаль, зараз це можна зробити тільки платно. Є користувачі, що залишаються прихильниками "Сімки". У деяких випадках: старі ПК, улюблений інтерфейс - це може бути виправдано. Але майбутнє однозначно варто за Windows 10.