Вибір ТВ-антени

Без потужного приймача сигналу робота телебачення навряд чи можлива. Антена для ТВ є одним із затребуваних аксесуарів на ринку радіотехніки. Її наявність дозволяє заощадити на кабельному телебаченні, оператори якого нерідко диктують свої умови споживачам послуг.

Яку антену для телевізора краще підібрати?

Антена для телевізора приймає сигнал від вишки або супутника, її характеристики безпосередньо залежать від передавального пристрою. Неправильно підібрати і налаштувати пристрій прийому - значить затьмарити своє дозвілля несподіванками, такими як втрата сигналу, нестабільність мовлення і вузький перелік каналів, що приймаються.

зміст

 • 1 Ефірне мовлення в цифровому вигляді
  • 1.1 Типи і характеристики антен
  • 1.2 На практиці
 • 2 Супутникові антени
 • 3 різновиди приймачів
 • 4 висновки

Ефірне мовлення в цифровому вигляді

Таке мовлення, коли для передачі сигналу використовуються електромагнітні хвилі, називається ефірним. Будь-який бажаючий може вловлювати сигнал цифрового ТБ за допомогою антени. Таким чином, сигнал транслюється на двох частотах:

 • дециметрових (стандарт UHF);
 • метрових (стандарт VHF).
ВАЖЛИВО. У СНД для прийому сигналу телебачення часто використовується стандарт DVB-T2.

Типи і характеристики антен

Розпізнати антени для різних цілей на ринку допомагає їх поділ на 3 типи. В основному вловлювачі ТВ-сигналу відносяться до 3 типів:

Згідно прийнятим частотам:

 • Усехвильові. Розраховані на дециметровий і метровий діапазон.
 • МВ. Працюють тільки з метровим діапазоном.
 • ДМВ. Працюють тільки з дециметровому діапазоном.

За активністю посилення сигналу ТБ:

 • Пасивні. Цей тип антен дозволяє ефективніше вловлювати сигнал телебачення за допомогою особливостей конструкції. Додаткових елементів посилення тут немає. Хоча такі уловлювачі не розраховані на тривалі дистанції прийому, вони не вносять додаткових перешкод в сигнал. За ідеальних умов якість роботи пасивних антен краще.
 • Активні. Мають апаратний підсилювач, який змонтований всередину корпусу. Він вимагає додаткового живлення, і, як правило, активні телевізійні антени оснащені адаптером мережі 220 V. На жаль, підсилювач генерує перешкоди. Вони особливо помітні в зонах оптимального прийому або при надлишкової потужності підсилювача.Звичайно, збільшувач потужності низької якості буде обробляти сигнал гірше.

Згідно місця установки:

 • Для внутрішньої установки. Призначені для зон з упевненим прийомом сигналу цифрового телебачення. Їх краще не встановлювати в віддалених від передавачів будинках, на дачах або в занадто відокремлених приміщеннях. Закони фізики непримиренні з компактністю і дизайном.
 • Для зовнішньої установки. Забезпечують кращу якість прийому там, де це можливо. Це проміжний варіант між міні-уловлювачами для квартири і супутниковими антенами. Установка таких рішень деколи вимагає жертв і зусиль, але з лишком виправдовує себе.
ВАЖЛИВО. Коефіцієнт посилення уловлювача сигналу - найважливіший параметр для антен цифрового телебачення. Значення посиленнявизначається в децибелах (дБ). Обов'язково дізнайтеся значення цього параметра перед покупкою активного уловлювача. Значення вище 70 дБ, як правило, не відповідають дійсності.

На практиці

 • Перед установкою супутникової або цифровий антени для ТВ необхідно визначити розташування передавача. Направити уловлювач на транслятор дуже важливо, особливо якщо ви використовуєте кімнатний уловлювач.
 • Віконна антена підійде, якщо телецентр або транслятор розташовується по прямій від одного з вікон квартири. При грамотному застосуванні вони можуть скласти конкуренцію рішенням для повністю зовнішньої установки.
 • Кімнатні ТВ-антени спрямованого типу - найкраще рішення для прийому невеликого переліку місцевих каналів.
 • Якщо відстань до передавача понад 15 км - зовнішній уловлювач просто обов'язковий.
ПОРАДА. Підібрати якісний уловлювач цифрового ТБ саме для ваших потреб більш ніж реально. Прислухайтеся до порад консультанта в магазині, якщо він справляє враження досвідченого. Придбайте рішення своїх потреб, виходячи з великого вибору різних варіантів.

Супутникові антени

На відміну від цифрових супутникові ТБ-антени працюють з іншим потоком вхідного сигналу. Приймаючий елемент такої антени - опромінювач конвертера пучка хвиль радіосигналу. Суть роботи "тарілки" складається в фокусуванні входить сигналу на цьому облучателе.

Вибирати таку антену потрібно виходячи з потужності супутників, з якими ви будете працювати. Дані про видимість супутників широко представлені в мережі.Для гарного прийому частот телебачення потрібно налаштувати ресівер в залежності від інформації в інтернеті.

різновиди приймачів

Основний розподіл "тарілок" для ТБ виконується за формою:

 1. Прямофокусниє. Це класичний тип "тарілки", який можна зустріти навіть в невеликих селах. Конвертер і його поверхня частково затінюють поверхню, що відбиває. В цьому і полягає основна проблема телевізійної антени такого типу. А також проблемою є налипання снігу. Це може знижувати якість прийому.
 2. Офсетні. Конвертер тут закріплений зі зміщенням від центру вниз. Офсетні рішення для ТБ краще захищені від згубних погодних умов. При цьому їх установка займає менше часу і дозволяє заощадити простір.

Яку конфігурацію супутникової тарілки вибрати - вирішувати тільки покупцеві. Прийом сигналів телебачення краще в офсетних рішеннях, якщо дотримані ідеальні умови експлуатації. Алюміній в основі складу дозволяє "тарілках" мати хороші характеристики при експлуатації. Однак такі рішення бувають схильні до деформації. Захистити форму антени покликана сталь, яка входить до складу деяких таких рішень.

ПОРАДА. Міркуючи, який супутниковий уловлювач купити, не варто забувати про сітчастих і пластикових "тарілках" для ТБ. Пластикові мають меншу вагу і не бояться вологи. Однак вони можуть деформуватися під впливом температур.

"Тарілки" сітчастого типу захищені від поривів вітру, однак вони мають більш мізерними характеристиками, ніж цільні вироби. При цьому їх вартість відрізняється в гірший бік.

висновки

Ми ознайомилися з основними видами приймачів сигналу для цифрового телебачення. Як бачите, вибрати є з чого. Любителі якісного ТБ за невеликі гроші напевно віддадуть перевагу домашні спрямовані приймачі сигналу. У віддалених від транслятора умовах хорошу службу послужить зовнішній уловлювач, ну а для найвимогливіших користувачів супутникові антени стануть найбільш правильним рішенням.

Залишилися питання? А може, хочете порадитися з іншими відвідувачами нашого сайту? Залишайте свої питання і пропозиції в коментарях - і ваші слова неодмінно знайдуть відповідь!