Вибір відеокарти для комп'ютера

Сьогодні ми поговоримо про вибір відеокарти. Яка карта потрібна саме вам? Зрозуміло, потреби у людей у ​​виборі відеокарти абсолютно різні - комусь потрібно грати на ультранастройках, кому-то просто посидіти в інтернеті, а комусь потрібна відеокарта, щоб просто включити комп'ютер. Правильно вибрати відеокарту для комп'ютера досить складно, необхідно враховувати велику кількість факторів. Давайте розбиратися.

ВАЖЛИВО. Читаючи статтю, найменше звертайте увагу на моделі і ціну відеокарт, надані вони тут виключно для приблизної оцінки потужностей і цінових категорій. Комп'ютерні технології розвиваються семимильними кроками, і виробництво відеокарт не відстає від цього темпу.


зміст

 • 1 Які відеокарти бувають
  • 1.1 категорії відеокарт
 • 2 Як вибирати?
 • 3 Яку відеокарту вибрати?
 • 4 висновок

Які відеокарти бувають

Перше, що потрібно дізнатися новачкові - виробників всього два: INVIDIA і ATI. Якщо ви бачите GeForce (G) - це INVIDIA, Radeon (R) - це ATI. Що одна, що інша компанії регулярно випускають новий продукт і оснащують його новим забезпеченням, хоч і далеко не завжди росте фактична продуктивність.Найчастіше буває так, що видавці ігор оптимізують свої творіння під лінійку карт і софта однієї компанії на шкоду іншій, але не можна сказати чиї відеокарти могутніше або надійніше, кожна випущена модель має свої переваги і недоліки перед аналогом-конкурентом, тому варто порівнювати конкретні відеокарти, а НЕ виробників.

Доповнення: в низькому і середньому цінових проміжках Radeon зазвичай надає більш вигідні варіанти ціна / якість, але в дорогому сегменті GeForce карти, як правило, могутніше (при однаковій ціні).

Відкрите бувають інтегрованими і дискретними. Інтегровані неможливо замінити, вони вбудовані в материнську плату, дискретні же легко знімаються і замінюються при бажанні. Вести розмову ми будемо, природно, про дискретних відкритих.

категорії відеокарт

Умовно відеокарти можна розділити на три сегменти:

 1. бюджетний сегмент. Зараз цей рівень поширюється приблизно до відеокарт рівня GTX-630 і їм подібних. Чесно кажучи, в цьому сегменті немає потреби абсолютно, тому що в багатьох процесорах як від Intel, так і від AMD є вбудована графіка. Особливо можна виділити процесори А-серії, яким вбудована відеокарта дозволяє навіть грати, зокрема, AMD A10, хоча це вже тема зовсім іншої статті.Якщо ви хочете просто посидіти в інтернеті, просто взяти і включити комп'ютер, надрукувати що-небудь, то вам не потрібна дискретна відеокарта. Найкращим рішенням буде взяти Intel Core I3 або будь-який інший недорогий процесор з вбудованим графічним ядром, все буде добре працювати, підібрати процесор не так складно, як підібрати відеокарту. Якщо ж ви ставите перед собою завдання пограти, то тут вже вбудована графіка навряд чи впорається, доведеться вдатися до дискретних рішень середнього рівня.
 2. середній сегмент. Відкрите рівня приблизно від GTX 650 до GTX 660, між ними є певна прошарок. На даний момент вони коштують від 7000 до 15000 рублів, але ринок мінливий, на ціну все-таки я б звертав увагу в останню чергу. Чим же хороші ці відеокарти? Вони дозволяють за прийнятні гроші грати в нові ігри на середніх-високих настройках і запускати гри минулих років на максимальних. Це, звичайно, залежить і від інших параметрів: процесора, монітора і так далі. В цілому, якщо ми беремо комп'ютер в вакуумі, щоб все залежало тільки від відеокарти - вони дають вам нормальну продуктивність, але про таких параметрах, як максимальне згладжування і ультранастройкі, швидше за все,доведеться забути, особливо якщо говорити про нові гри. Також багато що може залежати від оптимізації в іграх, але зараз не про це.
 3. Топ-сегмент. Це відеокарти рівня GTX 970, GTX 980, Radeon R9 290 та інші подібні - справжні монстри, які коштують величезних грошей, від 20000 рублів і вище. Звичайно, можна вибрати відеокарту і дешевше, рівня GTX 770, 670, R9280x, їх можна знайти на вторинному ринку за дуже смачну суму.

  Муки вибору: і NVIDIA, і ATI є лідерами на ринку графічних адаптерів

Як вибирати?

Фактори, за якими оцінюють відеокарти:

 • Графічний процесор (GPU) - його потужність визначає фреймрейт в іграх (FPS).
 • Версія Shader Model - шейдери. Чим новіший відеокарта, тим новіше версія шейдерів і приємніше картинка на екрані
 • Пам'ять відеокарти. Буває DDR, GDDR2, 3, 4, 5. Порядковий номер або версія, якщо завгодно, визначає характеристики, т. Е. Чим більше, тим краще.
 • Обсяг локальної відеопам'яті. Не раджу звертати особливу увагу на даний пункт, т. К. Більшість відеокарт зараз мають 1 Гб пам'яті і вище, цього цілком достатньо для продуктивної роботи. Часта помилка новачка - ранжувати потужність відеокарти за цим параметром. Брати більше 3 Гб, взагалі, не має сенсу, тільки якщо ви не користуєтеся великою кількістю моніторів.
 • Підтримка DirectX.Це програмне забезпечення, яке використовується для вирішення певних завдань. Чи не станемо заглиблюватися в технології програмування, відзначимо лише, що версія підтримуваного DirectX відчутно впливає на якість картинки.
 • SLI і CrossFire - підтримка установки двох і більше відеокарт одночасно. Використовується за прямим призначенням - збільшення продуктивності. Тільки не думайте, що дві карти збільшать продуктивність в два рази, інструмент складний і вимагає додаткового занурення в питання.

Ціна або продуктивність? Вибір за вами

Яку відеокарту вибрати?

Отже, що ж можна вважати нормальним вибором саме під ваші потреби, яку відеокарту вибрати?

Якщо вам потрібно просто посидіти і подрукуємо текст або зайти в інтернет і дивитися відео, то вам можна обмежитися вбудованою графікою в процесорі (звичайно, вибрати процесор, в якому вона присутня). Якщо ви хочете грати в ігри, але вас не хвилює, на яких настройках ви це будете робити, то можете брати відеокарти рівня GTX 750ti, R7 260x і подібні, буде вам щастя, і по грошах вийде цілком прийнятно. Є також варіант знайти на вторинному ринку такі відеокарти, як GTX 580, 570 та інші трохи більше молодих поколінь, але вже могутніше.Вони будуть давати вам хорошу графіку за прийнятні гроші, проте вони споживають більше енергії ніж нові карти і можуть мати якісь дефекти, все залежить від вашої пильності та чесності продавця, шукати їх можна на тому ж Авито або молоток.

Якщо вам потрібна топова відеокарта, і ви точно вирішили насолоджуватися новими іграми на ультранастройках, то зверніть свою увагу саме на магазинні варіанти GTX 970, 980, R9 290 - 90x. Також можна використовувати SLI технологію і поєднати дві GTX 760 (припустимо), тоді теж все буде добре. Про SLI технології поговоримо в іншій статті. Краще все-таки прикупити одну топову відеокарту, ніж мучити себе налаштуванням SLI.

Порівняння продуктивності двох топових відеокарт

висновок

У підсумку - якщо ви хочете серфить інтернет або грати в іграшки, але вас не особливо хвилюють настройки, то, швидше за все, вам необхідно звернути увагу на процесори з вбудованою графікою або на вторинний ринок, де ви зможете за ті ж 5 тисяч рублів знайти відеокарту рівня GTX 580. Це одночіповий топ минулих років, хороша відеокарта, яка дозволить вам пограти на ультранастройках навіть в Battlefield 3, 4 на HD-дозволі. Ви самі розумієте, що це вже непогано. Нові ігри будуть йти вже не так чудово, але прийнятного фреймрейта ви в них досягнете.Якщо ж ви точно знаєте і точно впевнені, що вам потрібні ультранастройкі в нових іграх, то беріть топові відеокарти в магазинах. Тут, звичайно, теж є нюанси. При досить значному, але все-таки обмеженому бюджеті, найпотужніша відеокарта в магазині може виявитися занадто дорогою, і тоді доведеться вибирати з декількох більш дешевих, в цьому випадку стануть в нагоді більш поглиблені знання з вибору дорогих ігрових відеокарт (тут лінк на статтю "яку ігрову відеокарту для комп'ютера вибрати ").

Сподіваюся, ця стаття змогла трохи пояснити, яка відеокарта потрібна саме вам. Стосуватися конкретних марок ми не стали, якість визначається далеко не ступенем впізнаваності логотипу. Задайте питання в коментарях до неї та виправте цікаву для вас інформацію, якщо ви не до кінця зрозуміли, як вибрати відеокарту.