У чому різниця між точкою доступу і роутером?

У наші дні Інтернет настільки вжився в життя обивателів, що в першу чергу при переїзді в нове житло постає питання про проведення туди інтернет-кабелю. Але якщо раніше у більшості людей в квартирі був всього один комп'ютер, то зараз у кожного члена сім'ї є окремий персональний гаджет з виходом в Інтернет, а всі вони підключаються не через кабель, а за допомогою WI-Fi-інтерфейсу, тому виникає проблема покупки устаткування, яке зможе задовольнити ці потреби. Коли ви прийдете в магазин, то побачите величезну кількість різних типів пристроїв (роутери, точки доступу, репітери), схожих по функціоналу, і як з усього представленого купити саме те, що дійсно вам потрібно?

Мережеве обладнання хоч і виконує схожі завдання, але відрізняється своїм функціоналом і можливостями

При виборі обладнання для бездротового зв'язку собі в будинок багато користувачів не бачать різниці між Acess Point і Router і часто купують не те, що їм необхідно. Здавалося б, і те й інше обладнання роздає Вай-Фай сигнал, але різниця між ними колосальна.

Що таке точка доступу?

Точка доступу (Acess point) - це звичайний перехідник бездротового інтерфейсу,дозволяє покрити деяку площу вашої квартири радіосигналом, найчастіше пристрій використовується для того, щоб:

  • Отримувати інтернет-трафік і транслювати його на інші гаджети через Wi-Fi. Тобто ми підключаємо нашу ТД до вже існуючого мережевого обладнання (до маршрутизатора, який не має бездротового інтерфейсу або до комп'ютера) і вона, в свою чергу, передає сигнал з радіочастот на ваші гаджети.

  • Приймати радіосигнал з ваших гаджетів і передавати їх далі через кабель (зворотний зв'язок).
  • Також Acess Point використовують в режимі повторювача (репитера), щоб збільшити зону покриття вже існуючого Вай-Фая. Тобто, якщо у вас вже є Router і вам потрібно передати сигнал далі на клієнтські машини, то установка ТД допоможе вирішити цю проблему.

Що таке маршрутизатор?

Маршрутизатор або як їх ще називають роутери є набагато більш складним пристроєм. Крім усього іншого, відрізняються тим, що з їх допомогою можна організувати нову мережу, а ТД там вже вбудована. Функції маршрутизатора:

  • Розподіл інтернет-пакетів даних між пристроями.

  • Призначення і роздача IP-адрес для приєднаних до нього гаджетів.
  • Захист від хакерських атак із зовнішнього мережі (вбудований брандмауер).
  • Обмеження швидкості Інтернету для різних пристроїв вашої мережі, а також фільтрація MAC- адрес, IP-адрес і інших параметрів для обмеження проникнення в вашу мережу інших клієнтів.

З цього ми можемо зробити висновок, що Wi-Fi-роутер - це маршрутизатор з вбудованою точкою доступу, а сама ТД нічого не вміє, крім як роздавати Вай-Фай. Тобто, якщо нам потрібно забезпечити собі бездротовий інтерфейс в квартиру, то необхідно купити саме роутер. Обмежитися покупкою ТД можна тільки в тому випадку, якщо у вас вже є роутер без функції Wi-Fi.