Windows 8 PE і Windows 7 PE - простий спосіб створення диска, ISO або флешки

Для тих, хто не знає: Windows PE - це обмежена (урізана) версія операційної системи з підтримкою базової функціональності і призначена для різних завдань по відновленню працездатності комп'ютера, збереження важливих даних з несправного або відмовляється завантажуватися ПК і аналогічних завдань. При цьому, PE не вимагає установки, а завантажується в оперативну пам'ять з завантажувального диска, флешки або іншого носія.

Таким чином, за допомогою Windows PE ви можете завантажитися на комп'ютері, на якому відсутній або не працює операційна система і виконувати майже всі ті ж дії, що і в звичайній системі. На практиці ця можливість часто виявляється дуже цінна, навіть якщо ви не займаєтеся підтримкою призначених для користувача комп'ютерів.

У цій статті покажу простий спосіб створити завантажувальний накопичувач або ISO образ CD диска з Windows 8 або 7 PE за допомогою недавно з'явилася безкоштовної програми AOMEI PE Builder free.

Використання AOMEI PE Builder

Програма AOMEI PE Builder дозволяє підготувати Windows PE, використовуючи файли вашої поточної операційної системи, при цьому підтримуються Windows 8 і Windows 7 (а ось підтримки 8.1 на даний момент немає, враховуйте це). Додатково до цього, ви можете помістити на диск або флешку програми, файли і папки і необхідні драйвера обладнання.

Після запуску програми, ви побачите список інструментів, які включає PE Builder за замовчуванням. Крім стандартного середовища Windows з робочим столом і провідником, це:

  • AOMEI Backupper - безкоштовне засіб для резервного копіювання даних
  • AOMEI Partition Assistant - для роботи з розділами на дисках
  • Середовище відновлення Windows
  • Інші portable інструменти (включають в себе Recuva для відновлення даних, архіватор 7-ZIP, засоби для перегляду зображень і PDF, роботи з текстовими файлами, додатковий файловий менеджер, Bootice та ін.)
  • Також включена підтримка мережі, в тому числі бездротового підключення Wi-Fi.

На наступному етапі ви можете вибрати, що з перерахованого слід залишити, а що - прибрати. Також, ви можете самостійно додати програми або драйвера до створюваного образу, диску або флешці. Після цього ви можете вибрати, що саме потрібно зробити: записати Windows PE на флешку, диск або створити образ ISO (з параметрами за замовчуванням його розмір становить 384 МБ).

Як я вже зазначив вище в якості основних файлів будуть використані власні файли вашої системи, тобто, в залежності від того, що встановлено на вашому комп'ютері, ви отримаєте Windows 7 PE або Windows 8 PE, російську або англійську версію.

У підсумку, ви отримаєте готовий завантажувальний накопичувач для відновлення системи або інших дій з комп'ютером, який завантажується в знайомому інтерфейсі з робочим столом, провідником, засобами резервного копіювання, відновлення даних та іншими корисними інструментами, які ви можете додавати на свій розсуд.

Завантажити AOMEI PE Builder ви можете з офіційного сайту http://www.aomeitech.com/pe-builder.html