Windows 7 зависає при установці і повільно встановлюється

Якщо ви вирішили перевстановити або встановити операційну систему, але початок установки Windows 7 зависає, то в цій статті, думаю, ви зможете знайти рішення. А зараз трохи докладніше про що саме йтиметься.

Раніше, коли я займався ремонтом комп'ютерів, нерідко, якщо потрібно встановити Win 7 клієнту, доводилося стикатися з ситуацією, коли після появи блакитного екрану установки, написи "Початок установки" нічого не відбувалося протягом тривалого часу - тобто, по відчуттях і зовнішніми проявами виходило, що установка зависла. Однак це не так - зазвичай (за винятком випадків пошкодженого жорсткого диска і ще деяких, які можна визначити за симптомами) досить почекати 10, а то і всі 20 хвилин, щоб установка Windows 7 перейшла до наступного етапу (правда, це знання приходить з досвідом - колись я просто не розумів, в чому справа і чому установка зависла). Однак, ситуацію можна виправити. Див. Також: Установка Windows - все інструкції і рішення проблем.

Чому так важко з'являється вікно установки Windows 7

Довго не з'являється діалог установки

Логічним буде припустити, що причина може критися в наступних речах:

  • Пошкоджений диск з дистрибутивом, рідше - флешка (легко поміняти, тільки ось результат зазвичай не змінюється).
  • Пошкоджений жорсткий диск комп'ютера (рідко, але буває).
  • Щось із залізом комп'ютера, пам'яттю і т.д. - можливо, але зазвичай тоді є й інша дивна поведінка, що дозволяє діагностувати причину проблеми.
  • Налаштування BIOS - ось ця причина є найбільш частою і саме цей пункт - перше, що слід перевірити. При цьому, якщо поставити оптимізовані налаштування за замовчуванням, або просто налаштування за замовчуванням - це, як правило, не допомагає, так як основний пункт, зміна якого може виправити проблему, абсолютно неочевидний.

На які налаштування BIOS слід звернути увагу, якщо довго встановлюється Windows або ж зависає початок установки

Є два основні пункти настройки BIOS, які можуть впливати на швидкість перших етапів установки ОС Windows 7 - це:

  • Serial ATA (SATA) Mode - рекомендується встановити в AHCI - це не тільки дозволить збільшити швидкість установки Windows 7, але і непомітно, але прискорить роботу операційної системи в подальшому. (Не застосовується для жорстких дисків, підключених через інтерфейс IDE, якщо такі у вас ще залишилися і використовуються в якості системного).
  • Відключити привід дискет (Floppy Drive) в БІОС - найчастіше, відключення цього пункту повністю прибирає зависання на початку установки Windows 7. Я знаю, що у вас немає такого дисковода, але загляньте в BIOS: якщо ви зіткнулися з проблемою, описаною в статті і у вас стаціонарний ПК, то, швидше за все , цей дисковод у Вас включений в BIOS.

А тепер картинки з різних версій BIOS, на яких показано, як змінити ці настройки. Як зайти в BIOS, сподіваюся, ви знаєте - адже якось була поставлена ​​завантаження з флешки або диска.

Відключення дисковода для гнучких дисків - зображення

Функція переходу в режим AHCI для SATA в різних версіях BIOS - зображення

Швидше за все, один з перерахованих пунктів повинен буде допомогти. Якщо ж цього не сталося, то зверніть увагу на ті моменти, про які йшлося на початку статті, а саме - справність флешки або диска, а також приводу для читання DVD і справність жорсткого диска комп'ютера. Можна також спробувати використовувати інший дистрибутив Windows 7 або, як варіант, встановити Windows XP і тут же, вже з неї, запустити установку Windows 7, хоча, цей варіант, звичайно, далеко не оптимальний.

Загалом, удачі! А якщо допомогло, не забудьте поділитися в якихось соціальних мережах за допомогою кнопочок внизу.