Все про створення призначених для користувача образів відновлення Windows 8

Присутня в Windows 8 функція скидання комп'ютера в початковий стан - дуже зручна річ, і в багатьох випадках здатна значно полегшити життя користувача. Спочатку поговоримо про те, як користуватися цією функцією, що саме відбувається при відновленні комп'ютера і в яких випадках, а після цього перейдемо до того, як створити власний образ відновлення і чому це може бути корисним. Див. Також: Як створити резервну копію Windows 10.

Ще на цю ж тему: як скинути ноутбук на заводські настройки

Якщо ви відкриєте праву панель Charms Bar в Windows 8, натиснете "Параметри", а потім - "Зміна параметрів комп'ютера", перейдете в розділ параметрів "Загальні" і трохи перегорнути вниз, то Ви виявите пункт "Видалення всіх даних і перевстановлення Windows". Цей пункт, як написано в підказці, доцільно використовувати в тих випадках, коли Ви хочете, наприклад, продати свій комп'ютер і тому Вам потрібно привести його до заводського стану, а також тоді, коли потрібно перевстановити Windows - так, швидше за все, буде зручніше, ніж возитися з дисками і завантажувальними флешками.

При скиданні комп'ютера таким чином використовується образ системи, записаний виробником комп'ютера або ноутбука і містить всі необхідні драйвера, а також абсолютно не потрібні програми і утиліти.Це в тому випадку, якщо ви купували комп'ютер з передвстановленою Windows 8. Якщо Ви встановлювали Windows 8 самостійно, то такого способу на комп'ютері немає (при спробі відновити комп'ютер, вас попросять вставити дистрибутив), але Ви можете створити його, щоб завжди мати можливість зробити відновлення системи. А тепер про те, як це зробити, а також про те, навіщо може стати в нагоді запис користувача способу відновлення на той ноутбук або комп'ютер, де вже є образ, встановлений виробником.

Навіщо потрібен для користувача образ відновлення Windows 8

Трохи про те, чому це може бути корисним:

  • Для тих, хто встановлював Windows 8 самостійно - після того, як Ви Промучался певний час з драйверами, встановили найнеобхідніші для себе програми, які встановлюєте щоразу, кодеки, архіватори і все інше - саме час створити користувальницький образ відновлення, щоб наступного разу не мучитися з цієї ж процедурою повторно і мати можливість завжди (крім випадків пошкодження жорсткого диска) швидко повернути собі чисту Windows 8 з усім необхідним.
  • Для тих, хто придбав комп'ютер з Windows 8 - швидше за все, одна з перших речей,які Ви зробите, купивши ноутбук або ПК з попередньо встановленою Windows 8 - методично видаліть половину непотрібного програмного забезпечення з нього, такого як різні панелі в браузері, пробні антивіруси та інше. Після цього, підозрюю, Ви також встановіть якісь з постійно використовуваних програм. Чому б не записати свій образ відновлення, щоб в будь-який момент скидати комп'ютер не на заводські настройки (хоча така можливість залишиться), а саме в той стан, який потрібно вам?

Сподіваюся, я зміг Вас переконати в доцільності наявності призначеного для користувача способу відновлення, до того ж його створення не вимагає яких-небудь особливих труднощів - достатньо просто ввести команду і трохи почекати.

Як зробити образ відновлення

Для того, щоб зробити образ відновлення Windows 8 (природно, робити його варто лише з чистої і стабільної системи, в якій є тільки те, що Вам дійсно потрібно - в образ буде записана сама Windows 8, встановлені програми і системні файли, наприклад, драйвера . Чи не будуть збережені додатки для нового інтерфейсу Windows 8, ваші файли і настройки), натисніть клавіші Win + X і виберіть в меню, що з'явилося "Командний рядок (адміністратор)".Після цього, в командному рядку введіть таку команду (в колії вказується папка, а не який-небудь файл):

recimg / CreateImage C: \ любой_путь \

По завершенні роботи програми, в зазначеній папці буде створено образ системи на поточний момент, і, крім цього, він автоматично буде встановлений в якості способу відновлення за замовчуванням - тобто тепер, коли Ви вирішите скористатися функціями скидання комп'ютера в Windows 8, буде використовуватися саме цей образ.

Створення і перемикання між декількома образами

У Windows 8 є можливість створювати більш одного образу для відновлення. Щоб створити новий образ, просто скористайтеся вищевказаної командою ще раз, вказавши інший шлях до образу. Як вже було сказано, новий образ буде встановлений в якості способу за замовчуванням. Якщо Вам потрібно змінити образ системи, яка буде використовуватися під, скористайтеся командою

recimg / SetCurrent C: \ папка_образа

А наступна команда дозволить дізнатися, який з образів є поточним:

recimg / ShowCurrent

У випадках коли Вам потрібно повернути використання образу відновлення, який був записаний на заводі, використовуйте наступну команду:

recimg / deregister

Ця команда відключає використання призначеного для користувача способу відновлення і, якщо на ноутбуці або ПК містить розділ відновлення виробника, то він автоматично буде використовуватися при відновленні комп'ютера. Якщо такого розділу немає, то при скиданні комп'ютера Вам буде запропоновано забезпечити його флешкою ​​або диском з установочними файлами Windows 8. Крім цього, Windows повернеться до використання стандартних образів відновлення, якщо ви знищите всі файли користувача образів.

Використання графічного інтерфейсу для створення образів відновлення

Крім використання командного рядка для створення образів, Ви можете також скористатися і безкоштовною програмою RecImgManager, скачати яку можна тут.

Сама програма виконує все те ж саме, що тільки що було описано і саме таким же чином, тобто по суті є графічним інтерфейсом для recimg.exe. У RecImg Manager ви можете створювати і вибирати який використовується образ відновлення Windows 8, а також запустити відновлення системи, не заходячи в параметри Windows 8.

Про всяк випадок зазначу, що не рекомендую створювати образи просто так, щоб були - а тільки тоді, коли система чиста і в ній немає нічого зайвого. Наприклад, зберігати встановлені гри в образі відновлення я б не став.