Вірус все папки на флешці перетворилися в ярлики

Досить часто зустрічається сьогодні вірус, коли все папки на флешці стають прихованими, а замість них з'являються ярлики з тими ж назвами, але сприяють поширенню шкідливої ​​програми, у багатьох викликає деякі труднощі. Чи не занадто складно видалити цей вірус, складніше буває позбутися його наслідків - прибрати атрибут прихований у папок, враховуючи що у властивостях цей атрибут неактивний. Давайте по порядку розглянемо, що робити, якщо така напасть як приховані папки і ярлики замість них трапилася з вами.

Примітка: проблема, коли через вірус на флешці зникають всі папки (стають прихованими), а замість них з'являються ярлики, досить поширена. Щоб в майбутньому захиститися від таких вірусів, рекомендую звернути увагу на статтю Захист флешки від вірусів.

лікування вірусу

Якщо антивірус не прибрав цей вірус сам (чомусь деякі антивіруси не бачать його), то можна поступити наступним чином: натискаємо правою клавішею миші по ярлику папки, створеним цим вірусом, і дивимося у властивостях, на що саме вказує цей ярлик. Як правило, це якийсь файл з розширенням .exe, що знаходиться в папці RECYCLER в корені нашої флешки.Сміливо видаляємо цей файл і всі ярлики папок. Та й саму папку RECYCLER можна також видалити.

Якщо на флешці присутній файл autorun.inf, то також видаліть і його - цей файл провокує флешку автоматично щось запускати після того, як Ви її вставили в комп'ютер.

І ще один момент: на всякий випадок пройдіть в папку:
  • Для Windows 7 C: \ users \ ваше ім'я користувача \ appdata \ roaming \
  • Для Windows XP C: \ Documents and Settings \ ім'я користувача \ Local Settings \ Application Data \
І якщо там виявляться будь-які файли з розширенням .exe, видаліть їх - їх там бути не повинно.

До речі, якщо Ви не знаєте, як відобразити приховані папки, то про всяк випадок ось що потрібно зробити: зайдіть (Windows 7 і Windows 8) в Панель управління, там виберіть пункт "Параметри папок", вкладку "Вид" і ближче до кінця списку встановіть опції, щоб комп'ютер відображав і приховані і системні файли з папками. Бажано також прибрати галочку "не відображати розширення зареєстрованих типів файлів". В результаті, на флешці Ви будете бачити і самі приховані папки і ярлики на них, до тих пір, поки останні не будуть видалені.

Прибираємо атрибут прихований у папок

Неактивний атрибут прихований у папок Windows XP

Приховані папки Windows 7

Після того, як вірус вилікуваний антивірусом або вручну, залишається одна проблема: всі папки на накопичувачі так і залишилися прихованими,причому зробити їх видимими стандартним способом - змінивши відповідне властивість не виходить, так як галочка "прихований" неактивна і затемнено. В такому випадку необхідно створити в корені постраждалої флешки bat файл з наступним змістом:

attrib -s -h -r -a / s / d
Потім запустити його від імені адміністратора, в результаті чого проблема повинна решіться.Как створити bat файл: створюємо звичайний файл в блокноті, копіюємо туди вищевказаний код і зберігаємо файл з будь-яким ім'ям і розширенням файлу .bat

Як прибрати вірус і зробити папки видимими

Знайшов на просторах мережі ще один спосіб позбутися від описаної проблеми. Цей спосіб, мабуть, буде простіше, але не скрізь спрацює. Однак в більшості випадків він все ж допоможе привести USB флешку і дані на ній в нормальний стан. Отже, створюємо bat файл такого змісту, після чого запускаємо його від імені адміністратора:

: Lable cls set / p disk_flash = "Vvedite bukvu vashei fleshki:" cd / D% disk_flash%: if% errorlevel% == 1 goto lable cls cd / D% disk_flash%: del * .lnk / q / f attrib -s -h -r autorun. * del autorun. * / F attrib -h -r -s -a / D / S rd RECYCLER / q / s explorer.exe% disk_flash%:

Після запуску комп'ютер запросить ввести букву, відповідну Вашої флешці, що і слід зробити. Потім, після того, як автоматично будуть видалені ярлики замість папок і сам вірус, за умови знаходження його в папці Recycler, Вам буде показано вміст вашого USB накопичувача.Після цього рекомендую, знову ж таки, звернути на вміст системних папок Windows, мова про які йшла вище, в першому способі позбутися від вірусу.