Відновлення файлів в Puran File Recovery

Не так давно на сайті був огляд Windows Repair Toolbox - набору утиліт для вирішення проблем з комп'ютером і, серед іншого, в ньому була присутня безкоштовна програма для відновлення даних Puran File Recovery, про яку чути до цього мені не доводилося. З урахуванням того, що всі відомі мені програми з зазначеного набору дійсно гарні і мають гідну репутацію, було вирішено випробувати і цей інструмент.

На тему відновлення даних з дисків, флешки і не тільки вам також можуть бути корисні наступні матеріали: Кращі програми для відновлення даних, Безкоштовні програми для відновлення даних.

Перевірка відновлення даних в програмі

Для тесту я використовував звичайну USB флешку, на якій в різний час були різні файли, включаючи документи, фотографії, файли установки Windows. Всі файли з неї були вилучені, після чого вона була відформатована з FAT32 в NTFS (швидке форматування) - в общем-то досить поширена ситуація як для флешок, так і для карт пам'яті смартфонів і фотоапаратів.

Після запуску Puran File Recovery і вибору мови (російська в списку присутній), ви отримаєте коротку довідку по двом режиму сканування - "Глибоке сканування" і "Повне сканування".

Варіанти в цілому дуже схожі, але другий також обіцяє знайти втрачені файли з втрачених розділів (може бути актуально для жорстких дисків, на яких зникли розділи або перетворилися в RAW, в цьому випадку в списку вгорі вибирайте не диск з буквою, а відповідний фізичний диск) .

У моєму випадку пробую вибрати просто свою отформатированную флешку, "Глибоке сканування" (інші опції не змінювалися) і спробувати, чи зможе програма знайти і відновити файли з неї.

Сканування зайняло досить довго час (флешка 16 ГБ, USB 2.0, близько 15-20 хвилин), а результат в цілому порадував: було знайдено все те, що було на флешці до видалення і форматування, а також значна кількість файлів, які на ній були ще раніше і віддалялися до проведення експерименту.

  • Структура папок не збереглася - програма відсортувала знайдені файли в папки за типами.
  • Більшість файлів зображень і документів (png, jpg, docx) виявилися в цілості й схоронності, без будь-яких пошкоджень. З файлів, які були на флешці перед форматуванням, повністю відновити вдалося взагалі все.
  • Для більш зручного перегляду своїх файлів, щоб не вишукувати їх в списку (де вони не дуже-то відсортовані), рекомендую включити опцію "Перегляд у режимі дерево".Також ця опція дає можливість легко відновити файли тільки певного типу.
  • Додаткові опції програми, такі як завдання призначеного для користувача списку типів файлів, я не випробував (і не зовсім зрозумів їх суть - так як при зазначеному пункті "Сканувати призначений для користувача список", знаходяться і ті віддалені файли, які в цей список не входять).

Для відновлення необхідних файлів, ви можете відзначити їх (або натиснути "Вибрати все" внизу) і вказати папку, в яку їх потрібно відновити (тільки ні в якому разі не відновлюйте дані на той же фізичний накопичувач, з якого вони відновлюються, докладніше про це в статті Відновлення даних для початківців), натиснути кнопку "Відновити" і вибрати, як саме це зробити - просто записати в цю папку або розкласти по папках (по "правильним", якщо їх структура була відновлена ​​і по згенерував, по типу файлів, якщо не була ).

Підводячи підсумок: працює, просто і зручно, плюс російською мовою. Незважаючи на те, що наведений приклад відновлення даних може і здатися простим, з мого досвіду часом трапляється так, що навіть платне ПО зі схожими сценаріями не справляється,а придатне лише для відновлення випадково видалених файлів без будь-яких форматування (а це найпростіший варіант).

Завантаження і установка Puran File Recovery

Завантажити Puran File Recovery можна з офіційної сторінки http://www.puransoftware.com/File-Recovery-Download.html, Де програма представлена ​​в трьох варіантах - установник, а також у вигляді portable версій для 64-бітної і 32-бітної (x86) Windows (не вимагає установки на комп'ютер, просто розпакуйте архів і запустіть програму).

Зверніть увагу, що кнопка завантаження у них маленька зелена справа з текстом Download і розташована поруч з рекламою, де також може бути цей текст. Не промахнусь.

При використанні установника будьте уважні - я його випробував і будь-якого додаткового ПЗ не встановлювалося, але по знайденим відгуками, таке може відбуватися. Тому рекомендую читати текст в діалогових вікнах і відмовлятися від установки того, що вам не потрібно. На мій погляд, простіше і зручніше використовувати Puran File Recovery Portable, особливо з урахуванням того, що як правило такі програми на комп'ютері використовуються не особливо часто.