Навіщо потрібен Провідник в Windows

Мабуть, ні для кого не секрет, що операційна система Windows має величезне число можливостей, про які багато користувачів навіть не підозрюють. Більш того, залишаються незатребуваними навіть основні утиліти. Однією з системних утиліт, якої мало хто розуміє, як користуватися, є Провідник. У цій статті з'ясуємо, де знаходиться Провідник в Windows і для чого він потрібен. Давайте ж приступимо. Поїхали!

Провідник Windows - це системна утиліта.

Ще до появи першої ОС Віндовс вся робота, в основному, виконувалася в системі DOS. Вводити команди, щоб викликати якусь операцію або відкрити і відредагувати файл було досить незручно. Саме тоді з'явився один з перших файлових менеджерів під назвою Norton Commander. Він мав два основних вікна з робочою областю, дозволяв здійснювати управління вмістом дисків, проте в додатку потрібно було весь час переміщатися до основної рядку, для входу / виходу з папки або розділу. Зробивши висновки, компанія Microsoft запозичила з Norton Commander все краще, додавши нові ідеї, за підсумком створивши власну утиліту, яка і стала звичним всім "Провідником".

По суті, Провідник Віндовс - це файловий менеджер, що дозволяє переглядати вміст дисків, розділів, різних носіїв, а також керувати ним.Разом з появою більш нових версій Windows вдосконалюється і Провідник, отримуючи нові функції і можливості. Так, програма еволюціонувала до засобу вирішення різних незвичайних операцій. З'явилася навіть можливість вносити зміни в налаштування системи.

Перевага утиліти в тому, що вона має деревоподібну структуру, що дозволяє швидко знайти потрібний файл або папку на комп'ютері. Якщо хтось користувався програмою Total Commander, то це практично те ж саме, що і Провідник. Інтерфейс утиліти з роками практично не змінюється, лише додаються нові можливості і функції. Наприклад, останні версії можуть записувати диски, чого раніше не було, доводилося вдаватися до використання спеціального програмного забезпечення.

Також за допомогою Провідника зручно знаходити приховані системою файли і папки. Через контекстне меню можна навіть налаштувати зовнішній вигляд папок. Є безліч можливостей швидкого і зручного пошуку по найрізноманітнішим критеріям. Крім усього іншого, є можливість відправки електронних листів, зрозуміло, тільки в тому випадку, якщо налаштований поштовий клієнт. Розташований Провідник в кореневому каталозі Windows на диску C (якщо система встановлена ​​на ньому).Запускається програма через виконавчий файл під назвою explorer.exe.

Як же скористатися такою корисною утилітою? Існує кілька способів викликати Провідник. Якщо у вас встановлена ​​одна з останніх версій Windows, правою кнопкою миші по меню "Пуск" і виберіть відповідний пункт з меню. Інший спосіб - викликати вікно "Виконати", скориставшись комбінацією клавіш Win + R, а потім ввести команду (без лапок) "explorer.exe". Найбільш простий варіант - скористатися гарячими клавішами Win + E. Так ви заощадите набагато більше часу.

Тепер ви знаєте, де можна знайти Провідник Віндовс і навіщо він, взагалі, потрібен. Як бачите, програма дуже корисна, вміє вирішувати безліч різноманітних завдань. Пишіть в коментарях чи допомогла вам стаття розібратися, розповідайте іншим користувачам якими файловими менеджерами віддаєте перевагу користуватися ви самі, і питайте, якщо залишилися якісь питання по темі.