Навіщо потрібні голосові боти в "Telegram" і що це таке

Голосовий робот "телеграм", а точніше сказати - голосові боти - це ціла група "роботів", головним завданням яких є перетворенням текстових повідомлень в голосові. Але дана різновид ботів не отримала належної уваги, так як подібний функціонал мало затребуваний у користувачів. Так як у більшості (якщо не у всіх) сучасних смартфонів / планшетів є вбудований синтезатор (генератор) мови, тому голосовими перетворювачами вже нікого не здивуєш.

З усієї маси представників даної категорії варто виділити два основних: "@pronunciationbot" і "@voiceru_bot".

Pronunciationbot

Відразу варто відзначити підтримку понад 80 мов (а якщо бути точніше - 84) і підтримку роботи в групових чатах.

Як і для всіх видів ботів, для роботи буде потрібно знайти його в пошуку і активувати, натиснувши на кнопку "Почати" (Start).

Для роботи з "роботом" є 3 команди:

 1. "/ Language" - відкриває список доступних для використання мов, як уже згадувалося вище, список складається з 84 варіантів.
 2. "/ Pronounce" - це і є основна команда, яка активує перетворення текстового фрагмента в аудіо-файл. Після виконання команди у відповідь надійде повідомлення з текстом: "Тепер відправте мені текстове повідомлення,яке Ви хочете перетворити в голосове ". У відповідь на нього вам буде потрібно надіслати текстовий фрагмент, який необхідно перетворити в аудіо. Після обробки надісланого вами матеріалу бот надішле файл, доступний для прослуховування або для скачування.
 3. "/ Ipa" - цікава "фішка" бота "@pronunciationbot", основним завданням якої теж є перетворення тексту, але вже в "Міжнародний фонетичний алфавіт". Основними користувачами МФА є викладачі, логопеди, лінгвісти, актори, співаки та інші.

Voiceru_bot

Незважаючи на те, що у даного бота немає підтримки такої кількості мов, його функціональні можливості заслуговують більшої похвали і уваги.

Але для роботи буде потрібно отримати ключ Yandex SpeechKit Cloud і, відповідно, встановити його. Як його отримати та встановити, детально зазначено в розділі "Допомога", команда "/ help".

Перше, що варто відзначити це присутність в роботі Inline режиму і можливість здійснення читання з web-сторінок, що істотно розширює можливі сфери застосування.

На відміну від свого конкурента, у "@voiceru_bot" надано тонка настройка голосу і режиму роботи, яка включає в себе:

 1. "/ Voice" - для вибору типу голосу, є шість варіантів.
 2. "/ Emotion" - для вибору емоції, можна вибрати: доброзичливий, злий або нейтральний.
 3. "/ Speed" - для установки швидкості відтворення (від 0,1 до 2,0).
 4. "/ Mode" - для вибору режиму роботи: текст в мову і мова в текст або окремо один з варіантів.
 5. "/ Audio" - файл буде надано як аудіо-файл.
 6. "/ Quiet" - для включення тихого режиму.
 7. "/ Admin" - для того, щоб команди міг надсилати тільки адмін.
 8. "/ Key" - для зміни ключа "Yandex SpeechKit Cloud".

Беручи до уваги все вищеописане, видно, що "Voiceru_bot" істотно перевершує свого конкурента в функціональному плані, але завдяки тому, що "Pronunciationbot" підтримує велику кількість мов, це утримує його на "плаву".