Завантаження даних з Excel в 1С або вивантаження з 1С в Excel

Не секрет, що в допомогу бухгалтерам було розроблено успішне додаток 1С, що дозволяє проробляти множинні операції оперативно і максимально ефективно. Однак бухгалтерам доводиться іноді злегка "попітніти", щоб розібратися з усіма можливостями, які таїть в собі це ПЗ. Звичайно, вникнувши в механізм здійснення окремих операцій, розібравшись у всьому до найдрібніших тонкощів, бухгалтера не тільки залишаються задоволеними програмним забезпеченням, а й помічають підвищення результативності своєї праці.

Вивантаження або завантаження даних з 1С в Excel розширює можливості бухгалтера.

Однією з нагальних проблем, з якою стикаються початківці бухгалтера, які не мають ніякого досвіду роботи з 1С, є завантаження в 1С зі створеного раніше Excel. Дійсно, самостійно складно розібратися, як в 1С зберегти документ в Excel, а також проблематично зорієнтуватися, як з 1С зберегти в Excel, щоб згодом попрацювати безпосередньо з табличним редактором.

Отже, щоб усунути всі проблеми, слід зосередитися і вивчити інструкції, вникнувши в кожен крок запропонованого алгоритму.Безумовно, новачкам не слід проявляти при здійсненні таких маніпуляцій власного креативу. Тільки досвідчені користувачі можуть собі дозволити виконання більш складних операцій. Бухгалтерам спочатку потрібно просто "набити руку", навчитися виконувати дії, при яких вдається зберегти дані в Excel. Тільки після цього можна розширювати свої пізнання щодо того, як імпортувати Ексель в програму 1С.

Механізми проведення операцій

Хочеться ще відзначити, що механізм виконання бажаних дій може відрізнятися в залежності від того, яка версія програми 1С: Бухгалтерія встановлена ​​на комп'ютері. У самих останніх версіях цей процес вже не супроводжується особливою проблематичністю. Саме тому досвідчені користувачі рекомендують відстежувати появу оновлень, а при їх виявленні обов'язково програму оновлювати. Якщо на комп'ютері буде встановлена ​​новітня версія ПО, тоді і розібратися в тому, як в 1С вивантажити в Excel або зберегти її в програмі, буде простіше.

алгоритм завантаження

Спочатку визначитеся, що конкретно ви хотіли б зберегти в 1С. Відкрийте таблицю, створену вами раніше в Excel, перевірте, чи всі дані вам важливо завантажити в програму.Якщо якісь стовпчики в табличному документі вам згодом не будуть потрібні, оскільки вони не представляють ніякої цінності, просто видаліть їх заздалегідь, щоб не перевантажувати програму 1С: Бухгалтерія. Після цього не забудьте повторно зберегти відредаговану вами таблицю.

Тепер можна приступити до безпосередніх дій, які дозволяють здійснити вивантаження в 1С з Excel. Відкрийте спочатку саму програму, знайдіть з лівого боку рядок "Довідники", клікніть по ній. Відкриються додаткові підрозділи, серед яких зупиніть свій вибір на рядку "Номенклатура". Тепер на горизонтальній панелі буде розташовано меню, в якому знайдіть "Номенклатура і ціни", клікнувши по ньому, відкриється подсписок, в якому ви і виявите бажане слово "Завантажити".

Щоб імпорт завершився успіхом, важливо забезпечити збереження завантажується документа в потрібному форматі. Допускається імпорт в 1С: Бухгалтерію документів, які вам вдалося зберегти у форматі Ексель - 2003 або наступних версій. Також документ може бути збережений у форматі mxl і ods. Якщо ви все зробили попередньо саме так, тоді можете здійснювати імпорт.

Нескладно зрозуміти, як в 1С зберегти в Excel, натиснувши на кнопку "Завантажити". На екрані виникне звичне вікно завантаження. Залишається тільки вказати шлях, де знаходиться той документ, який ви бажаєте завантажити. Після того як імпорт в 1С з Excel буде завершений, зверніть увагу, що в програмі він буде точно таким же, яким він був і в табличному редакторі.

На цьому імпорт завершений, але ваші дії тривають, особливо якщо ви попередньо НЕ відредагували таблицю, тому в ній залишилися зайві рядки і стовпці. Над стовпцями ви виявите таку пропозицію, як "Вкажіть реквізит", натиснувши на нього, потрібно буде вибрати один з варіантів, запропонованих в списку. Після того як ви успішно попрацюєте з кожним стовпчиком, перегляньте рядки. Якщо ви виявите щось зайве, сміливо видаляйте.

Щоб виконати такі маніпуляції, виділіть рядок, а потім натисніть на кнопку "Видалити рядок".

Вивчаючи інструкції, як вивантажити в 1С з наявного Excel, ви легко знайдете поради щодо того, що після редагування таблиці, потрібно заповнити відсутні дані. Якщо виконати такі маніпуляції зі скрупульозністю, згодом працювати з програмою буде простіше. Точно так же простіше буде здійснювати пошук.

На цьому імпорт табличного редактора в програму 1С: Бухгалтерію завершується. Якщо ж ви неухильно дотримуєтесь інструкції, як в 1С вивантажити з Ексель, але щось іде не так, переконайтеся, що сама програма супроводжується новою версією.

алгоритм вивантаження

Отже, досконально розібравшись, як в 1С завантажувати документи, створені раніше в Excel, можна тепер вникнути і в те, як з 1С зберегти документ в Excel. З такою необхідністю також часто стикаються деякі бухгалтера. На щастя, в нових версіях програми ця можливість не просто є, а виконання таких завдань вже супроводжується помітними полегшеннями.

Перш за все, вивантажений документ можна використовувати в якості прайс-листа, який можна направляти компаньйонам і постачальникам. Щоб "змусити" файл розвантажуватися, спочатку слід пройти по вже знайомому маршруту, відкриваючи спочатку "Номенклатура", потім "Номенклатура і ціни", а вже в завершенні цього разу рядок "вивантажити". Після цього виникне вікно, в якому потрібно буде вказати колонки, які ви хотіли б бачити згодом в Excel.

Також є можливість додавати додаткові колонки, на верхній горизонтальній панелі для вирішення таких проміжних завдань розташовані кнопки "Додати" і "Видалити".Після того як ви переконалися, що всі потрібні дані задіяні, відзначені, слід натиснути кнопку "Вивантажити", вказати шлях, куди потрібно зберегти такий файл і просто дочекатися завершення процесу, здійснюваного самою програмою.

Довго чекати не доведеться, оскільки операція здійснюється досить швидко.

Коли програма сповістить про завершення процесу, залишиться просто відкрити вивантажений файл і переконатися в тому, що в ньому міститься все те, що буде потрібно для подальшої роботи. Досвідчені бухгалтера можуть формувати завантаження не однієї позиції, а відразу декількох, що обчислюються не десятками, а цілими сотнями. Завдяки таким діям значно економиться час, що вітається тими, кому раніше доводилося витрачати колосальний часовий ресурс, щоб виконати такі завдання.

Отже, процес вивантаження і завантаження документів Excel в програму 1С: Бухгалтерію раннє супроводжувалося підвищеною проблематичністю. На даний момент, оновивши програму до самої актуальної версії і вивчивши корисні рекомендації, з такими завданнями може впоратися будь-який бухгалтер.