Навіщо LAN роз'єм на телевізорі (LG, Samsung, Sony)?

Вирішив зробити невелику запис, в якій відповісти на одне цікаве питання: для чого на телевізорі LAN роз'єм? Будь то Samsung, LG, Toshiba, Sony, або якось Дрого виробник. Дійсно, зараз практично в кожному телевізорі можна виявити звичайний, мережевий Ethernet (LAN) роз'єм. Всі звикли, що через цей роз'єм на комп'ютері підключають інтернет.

Якщо телевізор з функцією Smart TV, то в принципі зрозуміло навіщо потрібен LAN роз'єм - для підключення телевізора до інтернету. Якщо, наприклад, немає вбудованого Wi-Fi, що б підключити телевізор по бездротовій мережі, і потрібно купувати зовнішній Wi-Fi приймач. Та й як показує практика, по кабелю завжди надійніше. Якщо роутер знаходиться недалеко від телевізора, то можна підключиться і по кабелю.

але, якщо немає Smart TV, для чого ж тоді потрібен LAN роз'єм? Який виглядає приблизно так:

А потрібен він в основному для роботи технології DLAN. Можете подивитися в характеристиках вашої моделі, швидше за все, там зазначена підтримка DLNA. Можливо, підключення через Ethernet необхідно для якихось інших функцій, або оновлення ПЗ. Все залежить від виробника.

Але в основному, це перегляд фільмів, фото і прослуховування музики по DLNA. Детальніше про цю технологію, можете почитати за посиланням вище. Як це працює: у вас є роутер, до якого підключений комп'ютер, або ноутбук.Ви до роутера підключаєте ще телевізор (з мережевого кабелю), і після нескладної налаштування на екрані телевізора можна дивитися фільми і фото, які знаходяться на вашому комп'ютері. Можна так само з'єднати комп'ютер з телевізором безпосередньо, без роутера.

А можна з'єднати комп'ютер і телевізор з HDMI кабелю. Так навіть цікавіше. Якщо по DLNA можна запустити тільки фільм, або відкрити фото, то по HDMI на телевізорі буде відображатися абсолютно все: робочий стіл, папки і т. Д. Як на моніторі.