Windows x32 і x64 в чому ж різниця

Ні для кого не секрет, що операційна система Windows буває 32 bit і 64 bit. і сьогодні я постараюся з'ясувати, в чому ж різниця і яку систему нам варто використовувати. Тепер все по порядку.

На початку давайте з'ясуємо в чому ж різниця між Windows x32 і x64.

Справа в тому, що процесор, коли виконує операції вимагає пам'ять і у нього є її 32 біта. Але коли йому цієї пам'яті не вистачає. То він починає розбивати її на кілька частин по 32 біта, що природно уповільнює роботу додатків. Але це ж комп'ютерні технології, які розвиваються з величезною швидкістю. У слідстві чого і були розроблені 64-х розрядні процесори вони ж x64. Тепер процесори отримали більше швидкості, але і оперативної пам'яті потрібно було в два рази більше. Можливо ви вже стикалися з тим, що 32-х бітні системи не бачать більше 3-х гігабайт оперативної пам'яті. А ось технології x64 потрібно мінімум 4 Гб пам'яті, інакше у використанні 64-х бітних систем не буде сенсу. Всі процесори які зараз з'являються на ринку випускаються 64-х бітними. Але вони відмінно працюють і з Windows x32, але не можуть проявити всю свою потужність. Але ніхто ж не заважає Вам перейти на Windows x64, що б отримати максимум від свого процесора.І ще один момент, який Вам потрібно знати при переході на Windows x64. Це те, що помітна швидкість буде при роботі тільки в тих програмах, які оптимізовані для технології Windows x64.
SSD, Smart TV приставки, ігрові відеокарти, процесори для ПК, МФУ, антивіруси, роутери, підсилювачі Wi-Fi, смартфони до 10000 рублів

Дивіться також:

  • Як змусити Windows 32 bit бачити більше 3 Гб оперативної пам'яті
  • Перший Skype для Windows Phone вийшов з безліччю проблем
  • Як налаштувати файл підкачки
  • Windows 8: успіх або провал?
  • Як прискорити комп'ютер? Кілька ефективних рад

Чи варто переходити на Windows x64?

Так, варто переходити на Windows x64 в тому випадку якщо у Вас потужний сучасний комп'ютер з 4-х ядерним процесором і пам'яттю більш 4 Гб. Ну а якщо у Вас не сильно потужний комп'ютер і ви не працюєте у важких програмах і не граєте в ігри, то переходити на Windows x64 я Вам не раджу.